Skocz do zawartości
Tysiuniek

[Humvee] M1097A2 (Tumak-4) Carrier M-98 Italeri 1/35

Rekomendowane odpowiedzi

Super wygląda Bardzo mi się podoba (masz jakiś pomysł na zrobienie zderzaka?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tomku przymierzam się do polskiego humvee,ale nie posiadam zderzaka (jak domowymi sposobami można wykonać zderzak?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest po prostu ceownik o długich bokach

Rozrysuj na sztywnym papierze - dwa gięcia i gotowe (przed gięciami można zrobić otwory na szekle - szpilką). W środek możesz zamontować usztywnienie - czyli pasek z płytki tak na wysokość mniejszy ok. 2-3mm i węższy ok 7-8 mm - (żeby zderzak sprawiał wrażenie wykonanego z blach a był łatwiejszy do montażu).

Tak robiłem w Memuganie i GROMu. Kształt - znajdziesz na fotkach blaszek EDUARDA. Jak masz dobrego skana można sobie wydrukować w skali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki BaldPumo (ja kombinowałem z plastikowymi patyczkami po lodach ,w końcu dawcą zderzaka będzie ambulans)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotrze, zrobienie zderzaka jest bardzo proste. Zderzak od ambulansu zostaw w spokoju, samemu można wykonać znacznie lepszy. Sposób taki jak napisał BaldPuma, przy czym osobiście używam polistyrenu oraz rozciągnietych ramek. Wymiary dla skali 1/35, moim zdaniem, to: 6 cm szerokość zderzaka mierząć od góry, 6 mm wysokość. Nałatwiej rozrysować sobie na materiale przy pomocy linijki, na zasadzie lustrzanego odbicia. Do środka wklej usztywnienie, ale tak, aby nie dochodziło do końca zderzaka. Bardzo przyjemna robota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zachował może ktoś z forumowiczów katalog HSW, o którym mowa w tym wątku na 1.stronie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi