Skocz do zawartości

[I&A]Streets of Najaf - Academy+Trumpeter+inne - 1:35


Rafał Kobiela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wyrówna... Na Twoim miejscu pomalowałbym to od nowa, i tym razem pigment rozrobił z wódką i natrysnął aerografem, bo teraz to wygląda kiepsko.. Poza tym chodnika nie maluj na szaro, tylko na jakiś odcień żółtego, wymieszanego ewentualnie z bardzo jasnym, prawie białym szarym.

 

Po natryśnięciu lakieru wszystko zmieniło kolor. Zamierzam przemalować chodnik, na jaśniejszy kolor, a asfalt wybrudzić jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przejaśnienia (albo przyciemnienia - zależy na co patrzeć) trochę nierealistycznie mi się wydają. Naoglądałem się sporo zdjęć z Iraku ale takiego chodnika nie widziałem. Powinien być jedynie trochę ciemniejszy na krawędziach, ale to zupełnie cienką linią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to akurat cieniowanie jest a nie odwzorowanie tego jak wygląda chodnik w Iraku. Może się wydawać trochę za mocne ale pigmenty i inne filtry trochę je przygaszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne niusy z warsztatu:

Popracowałem trochę przy murku:

tn_DSC08117.jpg

Wywierciłem otwór na słup, który wcześniej odpowiednio przyciąłem:

tn_DSC08118.jpg

Poskładałem figurki:

tn_DSC08122.jpg

tn_DSC08121.jpg

tn_DSC08120.jpg

tn_DSC08119.jpg

Całość będzie wyglądać mniej więcej tak. Może coś się zmieni jak dojdzie HUMVEE i Black Hawk

tn_DSC08123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ambitna diorama. Z pewnością będę zaglądał bo temat interesujący. Obawiam się tylko o figurki bo wyglądają strasznie słabo :/ Mam nadzieję że nadrobisz malowaniem. A czy ewentualnie brałeś pod uwagę nowe zestawy Trumpetera z figurkami związanych z tą tematyką ? Ewentualnie jakieś zestawy żywiczne ale tu zdaje sobie sprawę że cena jest dosyć zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się tylko o figurki bo wyglądają strasznie słabo :/ Mam nadzieję że nadrobisz malowaniem. A czy ewentualnie brałeś pod uwagę nowe zestawy Trumpetera z figurkami związanych z tą tematyką ?

 

Te figurki są raczej nowe bo są z 2009 roku. Moim zdaniem są bardzo ładne. Pewnie przez te zdjęcia wyglądają tak niemrawo. Co do zestawów żywicznych to szukałem paru zestawów jednak są bardzo drogie i raczej ich nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Level 2

Dobrze, że zrobiłeś druciaki, bo te fabryczne to takie nijakie. Będziesz go robił pudełkowego czy zamierzasz trochę zmodyfikować jego bryłę?

 

Pudełkowiec. Może dodam plandekę nad paką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.