Skocz do zawartości

Toyota Supra street racing Tamiya 1:24


przemekgksw3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze ci idzie, bo nie robiłem samochodów. Ładnie wyglądają te koła. Czytałem ten temat i nie wiem co to są zapinki i do czego służą. Czy to są takie na jakie przypina się np. przednie skrzydło w F1? Nie mógłbyś trochę zmienić kształt tylnego spojlera? Mi się jego kształt kojarzy z pudełkiem od zapałek... taki hmmmmm... pudełkowaty jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytałem ten temat i nie wiem co to są zapinki i do czego służą. Czy to są takie na jakie przypina się np. przednie skrzydło w F1? Nie mógłbyś trochę zmienić kształt tylnego spojlera? Mi się jego kształt kojarzy z pudełkiem od zapałek... taki hmmmmm... pudełkowaty jakiś.

 

Zapinki to bardziej coś takiego jak sie maski w rajdówkach czy NASCAr mocuje. Chodzi o to żeby obniżyć masę przez pozbycie się ciężkich zawiasów i żeby można było z zewnątrz otworzyć Możesz i wytłumaczyć z tym spoilerem? Przez 5 minut gapiłem się chyba na niego i nigdzie nie zobaczyłem pudełka zapałek chyba słabą wyobraźnie mam. Spoiler też mnie nie zadowala w 100% , ale szczerze mówiąc nie chciało mi się robić innego i tak dużo przeróbek mnie czeka.

Ciesze się że podoba wam się to co na razie zrobiłem, tak jak mówiłem można się teraz spodziewać częstszych upów, gdyż chyba mnie natchnienie złapało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oświecenie. A co do spojlera to wymyśliłem takie coś:

 

Jest |

 

Mogłoby być /

 

Chodzi mi o ,,podpórki". Takie bardziej pochyłe. Mi się to kojarzy z dynamiką, bo wiatr ,, odgina" spojler do tyłu tak jakby.

Ale rób jak chcesz. To twój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. Sorki, że pytam, ale nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami... jaki polecasz samochód dla nowicjusza w tej dziedzinie? Kiedyś robiłem bolid f1, ale nie na ,,poważnie", więc to tak jakbym nie robił go wcale. Doświadczenie mam w modelarstwie ale nie w samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że pytam, ale nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami...

Nie ważne o czym ważne że piszą, przynajmniej będę miał więcej stron w temacie No jeżeli coś już tam robiłeś kiedyś to chyba w ilości części nie widzisz problemu No a jak zaczynasz w samochodach to może coś z niezbyt dużym błyskiem, narzazie mi tylko trabant na myśl przychodzi... wtedy masz trochę mniej trudności z przygotowaniem powłoki, ale ważne żeby co nieco w tym temacie zahaczyć. Jeśli chodzi o konkretne firmy to myślę że japończyki jakieś najlepsze by były wszystko ładnie pasuje, a np. w tamiyach często masz maski w zestawie więc łatwiej z szybami, revelle czy italeri to jednak trochę więcej zabawy, revell też często AMT pakuje a to już wyższa szkoła jazdy. Uważaj też na serię cllasic revella 190 SL i Haley.

No nie wiem starałem się coś tam objaśnić, ale późno jest i mogłem bzdur nawpisywać jakby coś to pisz jeszcze na PW to pogadamy jak coś już byś miał na oku.

 

A tak w temacie Supry to zabrałem się dziś za przerabianie deski, jak poszpachluję to wstawię foty- pomożecie mi czymś środkowy panel wypełnić bo nie za bardzo ma pomysły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pomożecie mi czymś środkowy panel wypełnić bo nie za bardzo ma pomysły :/

Jeżeli chodzi ci o wypełnienie szczegółami no to musi jakieś "radio" być, pokrętła zmiany temperatury nawiewu możesz zrobić z małego gwoździa. Wystarczy przypiłować po bokach główkę i powinno wyjść. Skoro pokrętła to i nawiewy, ale to "fototrawionki" bodaj można dostać. Mógłbyś "fajki" zza kierownicy od kierunkowskazów, itp. wrzucić jako przyciski na konsoli. I moim zdaniem daj deskę rozdzielczą w carbon . A jak jesteśmy przy wnętrzu to zapytam od razu czy może jakieś butle z podtlenkiem, dodatkowe zegary będziesz dawał? Mi do takiego autka by to pasowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jesteśmy przy wnętrzu to zapytam od razu czy może jakieś butle z podtlenkiem, dodatkowe zegary będziesz dawał? Mi do takiego autka by to pasowało Very Happy

Oczywiście NO2 będzie, już sobie nawet zaplanowałem jak tą butlę zrobię (świetnie nadają się do tego końcówki od długopisów ) dodatkowe zegary zrobię chyba w formie wyświetlacza nad środkową konsolą, standardowe zegary będą przy kierownicy, w miejsce właśnie wyświetlacza który był w modelu. Z carbonem to nie wiem jak wyjdzie, będzie na niej sporo szlifowania i nie wiem czy mi się na tej powierzchni ładnie ułoży :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest AMT?

AMT ERTL tak amerykańska firma Robią masę fajnych samochodów, ale niestety ich jakość nie jest porównywalna do np. Tamyi czy Fujimi. dlatego raczej nie polecałbym ich na początek, chociaż jeżeli chcesz mieć jakiegoś amerykańskiego klasyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Puk, puk... Dzieje się coś czy temat padł? Tak jak większość tych, które mnie zaciekawiły Rolling Eyes (m.in. Mustang kol. Messera). Pecha przynosze czy co? Confused

Spokojnie, spokojnie prace idą do przodu, zapodkładowałem już karoserię, ale wyszły błędy i muszę poprawiać, podwozie złożone można montować, teraz tylko muszę wyflockować wnętrze Niedługo powinny być jakieś zdjęcia jak to zrobię a tak w ogóle to dziękuje za zainteresowanie cieszę się że temat się podoba, a o mustanga Messera sam miałem już pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3, muszę cię skarcić, bo dużo gadasz a mało robisz Very Happy

Święte słowa, święte słowa No ale co zrobić już tak mam.

No niestety projekcik na razie stanął, coś mnie na samoloty wzięło, kończe właśnie Mustanga wziąłem się za P-40, jeszcze kilka kupiłem do magazynku, no ale ten projekt na pewno muszę skończyć, chociaż by ze wzgledu na was ( zagrywka pod publikę ) mam nadzieję że się zbiorę i wyflockuje wreszcie wnętrze, wtedy prace na d podwoziem i wnętrzem drastycznie zbliżą się do końca i będzie się można brać za kastę, albo przynajmniej próbować

I znowu gadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie, tych którzy myśleli że porzuciłem już warsztat pragnę poinformować że ciągle działam

Z najważniejszych prac wreszcie wyflockowałem wnętrze, zdjęć niestety na razie nie będzie, nie mogę uzyskać zadowalającego efektu na każdym wygląda jak dywanik z niedźwiedzia Ale tak jak wspominałem z wyflockowaniem kabiny związane jest podwozie, tu mała próbka:

dscf0105f.jpg

Przód jeszcze nie przyklejony, na swoim miejscu znajdzie się dopiero po pomalowaniu kasty, po prostu przeszkadza w jej zakładaniu. Za to niedługo powinienem ukończyć tył, czekam tylko na amortyzatorki, niestety ze względu na swoje wymiary i dosyć skomplikowana konstrukcję nie będą wyglądały tak jak te z przodu:

dscf0103c.jpg

Tak jak kiedyś już wspominałem wziąłem się za przebudowę deski, tak to wygląda wstępnie:

dscf0102t.jpg

Teraz czeka mnie tylko uzbrajanie jej we wszystkie bajery, już nawet znalazłem dawcę

Na razie tyle, myślę że koledzy Rabbit666 i Bartek_X będą usatysfakcjonowani. dziękuje im bardzo za zachęcanie mnie do pracy, czego niestety chyba potrzebuję.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tyle, myślę że koledzy Rabbit666 i Bartek_X będą usatysfakcjonowani. dziękuje im bardzo za zachęcanie mnie do pracy, czego niestety chyba potrzebuję.

pozdro

Od tego tu jesteśmy, żeby motywować innych (jak i siebie samych) do działania - między innymi po to są fora .

A co do modelu to na razie jest ok. Amortyzatory są super! Deska rozdzielcza póki co nie wygląda jak deska rozdzielcza, ale mam nadzieję, że w miarę postępu prac zacznie to po ludzku wyglądać . No i czekamy niecierpliwie na fotki wnętrza. A flock jakiego kolorku? Jedziesz z tym koksem! Pozdrawiam i życzę powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.