Jump to content
GanGREEN

E.E.Canberra B[I]8 1:72 Airfix

Recommended Posts

Nowy model Airfixa nr.kat. 05038,teraz do rzeczy: 33989869.jpg

 

21538077.jpg

 

58999131.jpg

 

60225872.jpg

 

Rozmach z jakim został wydany ten model zadziwia mnie;piękne pudełko,kolorowe schematy malowania wydrukowane na papierze kredowym,instrukcja montażu też całkiem spora. 26514137.jpg

 

31354254.jpg

 

53215127.jpg

 

64618897.jpg

 

95779762.jpg

 

c10j.jpg

 

c11gf.jpg

 

c12.jpg

 

c13mx.jpg

 

c14qg.jpg

c15k.jpg

 

c16j.jpg

 

c17wf.jpg

 

Model jak widać na bardzo przyzwoitym poziomie jeśli chodzi o jakość,jednak miejscami wklęsłe linie przywodzą na myśl produkty oez,smer czy matchbox są dość niedelikatne.Poza tym wzrokowo OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Airfix złapał drugi oddech po wchłonięciu przez Hornby, co może tylko cieszyć. Ja tylko mam nadzieję, że dzięki polityce wydawania staroci ze zregenerowanych form dostanę w końcu Sunderlanda i Civil Aircraft Collection.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakościowo chyba podobny do Meteora, czyli jest dobrze. Jeśli chodzi o mnie to poluję na nowe wydanie Harriera, tylko gdzie go dostać w Polsce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witka.Właśnie robię ten model.Jestem na etapie sklejonego kadłuba,złożonych skrzydeł i przytwierdzonych do ww elementu.Jak na razie model klei się bezproblemowo,jedyny minus to pół milimetrowe szpary po obu stronach wewnątrz luku bombowego,ale łatwo to naprawić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dzień dzisiejszy wiem,że do tego modelu zakupię "blaszkę"z elementami wnętrza eduarda.A z obserwacji realcji z budowy tego modelu wynika,że niedużej korekty wymaga kształt statecznika pionowego,sterów wysokości,oraz zaszpachlowaniu linii na sterze kierunku.Jest też parę zastrzeżeń co do koloru wnętrza kabiny (zamiast sugerowanego czarnego matu Humbrol 33,preferowany jest ciemno szary Humbrol 67)Z moich obserwacji zdjęć dostępnych w necie zastrzeżenia też budzi czarny matowy kolor wnęk i pokryw podwozia(tu też spotkałem sugestię użycia do malowania wnęk kolorem H67)W 90% zdjęć wnęki i pokrywy podwozia są co najmniej jasnoszare,może nawet białe lub srebrne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.