Skocz do zawartości

Ła 5fn zvezda 1:48


jonnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak jak w temacie, postanowiłem złozyc model ła5fn zvezdy. Sam model niezle wykonany, ja mialem problemy ze złozeniem połówek kadłuba.Zvezda tam troche napakowala ale zrobilem wszystko zamkniete, wewnątrz raczej ubogo to wygladało.Malowanie to nr 25 Sergey Kramarenko.Producent propomuje ich trzy ale chyba to bylo najbardziej atrakcyjne.Pare byków jest w modelu ale o tym to moze pisac nie bede jedynie z czego nie jestem zadowolony to weathering robiony pactra a 53.zawsze uzywałem farby olejnej i terpentyny i chyba do tego powroce.No to troche fotek...

S7300371.JPG

S7300373.JPG

S7300374.JPG

S7300379.JPG

S7300380.JPG

S7300382.JPG

S7300383.JPG

S7300385.JPG

S7300386.JPG

S7300392.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj no dziekuje za pozytywna opinie ale to nie jest tak do konca. Na owiewce z prawej stony jest mała kropla kleju revelowskiego niestety nie zdazylem jej usunac, na zdjeciach brakuje jednej z klap tylnego podwozia no i to brudzenie pactą mi jakos nie wyszko tak to chyba nic nie wynajde.Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, malowanie mi się osobiście podoba. Jedyną jego wadą jest tak jak Sam piszesz brudzenie, jakoś tak średnio wygląda.

A no i zapomniał bym okopcenia fajnie Ci wyszły.

Za całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda nieźle, aczkolwiek nie ustrzegłeś się kliku błędów.

 

Najbardziej widoczne jest nieznaczne niedoleganie tylnej części oszklenia do kadłuba. Podobnie jest z masztem anteny.

Brudzenie nie byłoby złe gdyby było bardziej konsekwentne. Niezbyt fajnie wyglądają zacieki, ale okopcenia już o wiele lepiej. Przydałyby się obicia części metalowych.

Duży plus za czyste i przejrzyste oszklenie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o oszklenie to nie mialem pomyslu co z tym zrobic- na wszystkie sposoby doginałem i krzywilem a to i tak nie pasowlo.

Zacieki tak jak pisałem , nigdy nie mialem z tym problemow ale zrobilem próbe pactry na ła moze nie potrzebnie.

Co do obic to są na klapach podwozia, w okolicach owiewki, na skrzydle i kolo numeru 25.Na Fotkach przy tym swietle jakos ich nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik całkiem sympatyczny - mnie się podoba.

 

Zdjęcia rób na mniejszej czułości (100) - wprawdzie wydłuży Ci się czas naświetlania (potrzebny statyw), ale przy powiększeniach ziarno nie będzie tak bić po oczach.

 

Co do obic to są na klapach podwozia, w okolicach owiewki, na skrzydle i kolo numeru 25.

 

Nie licząc klap podwozia to gratuluję obić...... na drewnianym samolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matalowe to było okaptowanie silnika, wąskie taśmy (własnie w rejonie wręgi siłowej podwozia) na skrzydłach i blachy pod kabiną zaraz za wydechem... Spox, nie Ty pierwszy i nie ostatni dajesz ponieść się szaleństwu drapania Sam o mało co nie drapałem Jaka (opamiętanie przyszło gdy zauwarzyłem dziwny brak linii podziału blach)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Do brudzenia tak jak juz wyzej napisalem uzylem pactre a 53 czego nie polecam, wroce do farb olejnych i terpentyny...Do obic uzywalem metalizerow humbrola a pigmenty to jasny szary, ziemisty i czarny, ciemny braz- potem to troche wymiksowalem.Jezeli chodzi o okopcenia to aero 0,3mm i na początek rozcienczona pactra a 53 a po niej czarny matt, malowane na duzym cisnieniu z minimalnym odchyłem spustu i tak kilka minut do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.