Jump to content
PKD4GA

Fotografie w dzialach ....

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

poniewaz w regulaminie forum od dluzszego czasu funkcjonuje punkt traktujacy o zasadach umieszczania fotografii:

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.

- pragne Was poinformowac ze od dzis (25.05.2010), w dzialach ktore moderuje tj.: "Samoloty, śmigłowce", "Okręty, statki", "Dział handlowo-usługowy", "Plac Zabaw" - bedzie on rygorystycznie przestrzegany.

Co to znaczy?

Znaczy to tyle ze posty ktore beda zawieraly nieprzepisowe zdjecia bede usuwal. Poniewaz jednak nie kazdy zna regulamin itd. to User ktory zlamie punkt 9 pierwszy raz, zostanie poinformowany o tym fakcie w temacie zawierajacym problematyczne fotki. Poprosze go o dolozenie odpowiednio "spreparowanych" zdjec (ktore umieszcze w miejsce tych "zlych"). Jezeli w przeciagu 48 godzin nie poczyni zmian, temat lub post zostanie skasowany. Co istotne, kazdy kolejny wpis zawierajacy nieregulaminowe zdjecia, zamieszczony przez upomnianego wczesniej usera, bedzie kasowany bez zbednych skrupolow i ceregieli.

Ale czemu?

Poniewaz tak zostalo zapisane w regulaminie. Dwadziescia szt. fotek o wymiarach 3 648 x 2 736 pikseli i wadze 1,8 MB kazda to lekka przesada, mulenie itd. Tutoriale sa na forum, wystarczy poszukac i poswiecic dwie minuty na odpowiednie przygotowanie obrazkow.

Czy beda jakies wyjatki?

Nie - bede kasowal wszystkim rowno i wedlug zaslug. Naturalnie moze sie zdarzyc ze jakis post zostanie przeoczony itd., ale co sie odwlecze...

Jezeli macie jakies pytania, propozycje itp. - chetnie odpowiem.

Pozdr.

Pawel

Lordzie trudno wymagac przestrzegania nowych zasad przed ich wprowadzeniem/ogloszeniem. Ja starych postow sie nie tykam. Trudno sie mowi.

Naturalnie, jezeli ktos dzis dopisze do starego postu wiadomosc zawierajaca "zly" obrazek, to zostanie poproszony o wprowadzenie poprawek itd.

Pozdr.

Pawel

Lordzie trudno wymagac przestrzegania nowych zasad przed ich wprowadzeniem/ogloszeniem. Smile Ja starych postow sie nie tykam. Trudno sie mowi.

Prawo nie działa wstecz

Gwoli ścisłości regulamin dotyczy całego forum... Tzn WSZYSTKICH DZIAŁÓW...

Max 48h na przestrojenie postu mimo że jest on zablokowany po ilu? 10h , ale okej info poleci wtedy do moderatora działu. Ale tego nie przewidzieliście, pozdrawiam .

Max 48h na przestrojenie postu mimo że jest on zablokowany po ilu? 10h , ale okej info poleci wtedy do moderatora działu. Ale tego nie przewidzieliście, pozdrawiam .
User ma 10h na edycję samodzielną, po tym czasie ma 48h na zgłoszenie chęci edycji do moderatora z właściwego działu. To jest na tyle oczywiste że nie powinno to nikomu sprawić kłopotu aby się dostosować. Ignorowanie regulaminu w czasie do 48h skończy się usuwaniem postów, "recydywa" sankcjami regulaminowymi.

Przecież to napisałem... Nie powinno to sprawić nikomu problemu aby zrozumieć :P .

No napisalem tak:

Poprosze go o dolozenie odpowiednio "spreparowanych" zdjec (ktore umieszcze w miejsce tych "zlych").
- nie pisalem o modyfikowaniu swoich wczesniejszych postow. fliper_nx - potrzebny Ci diagram?

Procedura jest nastepujaca:

1) user wstawia obrazek,

2) moderator mu pisze ze obrazek jest beee, informuje go grzecznie ze zostalo mu 48 godzin na wstawienie do tematu obrazkow w odpowiednim rozmiarze.

3) user sobie wkleja, a moderator mu wstawia w miejsce tych zlych, te nowe.

4) w przypadku gdy user sie nie dostosuje, temat/post jest usuwany.

To prawie wszystko. Kazdy user moze byc upomniany tylko raz. Kazdy kolejny post wygenerowany przez tego usera, a zawierajacy nieprawidlowe obrazki bedzie kasowany bez zawracania mu glowy, proszenia itd.

Pozdr.

Pawel

Ja mam pytanie czy nie lepiej było by aby największy rozmiar fotek w poziomie to był 1024px? Bo te 800 to takie malutkie się wydają i niewiele widać szczegółów. Oczywiście są miniaturki ale w większości przypadków (własna doświadczenie) nie prowadzą bezpośrednio do zdjęcia tylko wczytują się z 'całą otoczką' i okraszone reklamami, co też powoduje 'zamulanie', no i w tedy jest prawdopodobieństwo że nie obejrzymy pozostałych zdjęć z tematu tylko se damy spokój.

Ot taka uwaga praktyczna.

Ja mam pytanie czy nie lepiej było by aby największy rozmiar fotek w poziomie to był 1024px? Bo te 800 to takie malutkie się wydają i niewiele widać szczegółów. Oczywiście są miniaturki ale w większości przypadków (własna doświadczenie) nie prowadzą bezpośrednio do zdjęcia tylko wczytują się z 'całą otoczką' i okraszone reklamami, co też powoduje 'zamulanie', no i w tedy jest prawdopodobieństwo że nie obejrzymy pozostałych zdjęć z tematu tylko se damy spokój.

Ot taka uwaga praktyczna.

Regulamin został dostosowany po dyskusji forumowiczów na forum. Jest wiele relacji które zamieszczanymi zdjęciami w rozmiarze 800x600 udowodniły ze jest to najkorzystniejszy dla prędkości wczytywania sie relacji rozmiar. Zamieszczony w takim rozmiarze zdjęć materiał nic nie traci na atrakcyjności. Pozostają oczywiście jeszcze miniatury do zdjęć w większym rozmiarze. Regulamin funkcjonuje od dawna i nie będziemy po wcześniejszej dyskusji o jego szczegółach wprowadzać w nim zmian.

O to viewtopic.php?t=20966 typowy przykład jakich wiele na forum na łamanie regulaminu.

Stroju masz troche racji z miniaturkami, ale mysle ze zmuszanie userow, czy moderatorow (czekam teraz niech mi ktos z zalogi zamiesci zle zdjecie np. w Placu zabaw - dostanie upomnienie, a pozniej bede mu kaaasowal !!!), do odpowiedniego osadzania fotek na serwisach hostujacych to utopia. Podobnie jak proby wymuszenia wstawiania fotek odpowiedniej jakosci itp. itd.

Zreszta zobaczmy jak zadziala "walka o rozmiar - ktory ma przeciez znaczenie". Jezeli sie uda, to bedzie warto wrocic i do tego tematu.

800 px faktycznie znalazlo sie w regulaminie po dyskusji ktora sie toczyla gdzies na forum.

Pozdr.

Pawel

A co z fotkami w galeriach na których nic nie widać? Poddaliście się? Są zakładane kłódki do czasu podmianki ale nie przypominam sobie żeby ktoś wymienił swoje zdjęcia na lepsze. A tematy jak wisiały tak wiszą tyle że zamkniete.

Pozdr

A co z fotkami w galeriach na których nic nie widać? Poddaliście się? Są zakładane kłódki do czasu podmianki ale nie przypominam sobie żeby ktoś wymienił swoje zdjęcia na lepsze. A tematy jak wisiały tak wiszą tyle że zamkniete.

Pozdr

- zamkniete, znaczy nikt juz na temat pracy modelarza sie nie wypowie, tez jest to jakas forma kary. Jak juz powyzej napisalem, przekonajmy sie jak zadziala taka forma wymuszenia przestrzegania regulaminu. Z jakoscia, w przeciwienstwie do rozmiaru, jest ten klopot ze ciezko ja kodyfikowac, a pozniej sprawiedliwie oddzielac zle od dobrych. Jakos trzeba to bedzie zrobic bo pozniej pojawia wpisy: "no ale w regulaminie tego nima".

Ze z dostosowaniem sie do zasad panujacych na forum bywaja klopoty mozna sie przekonac czytajac rekacje usera renek

Napisalem mu grzecznie:

Witaj renek

Twoje fotki naruszaja regulamin forum. Wstaw w kolejnym poscie takie o odpowiednich wymiarach (lub jako miniatury) to je podmienie. W przeciwnym wypadku bede zmuszony zamknac temat.

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 800 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych.
Wiecej: viewtopic.php?t=40

Pozdr.

Pawel

to strzelil focha:

Cześć !

Jeżeli czytasz ten tekst, to znaczy, że znalazłeś się w odpowiednim miejscu, a słowo MODELARSTWO nie jest Ci obce.

Wymieniamy się tutaj naszymi doświadczeniami, pokazujemy swoje modele, pomagamy innym w budowie oraz tworzymy niezwykłą atmosferę, która otacza wszystkich pozytywnie zakręconych.

Dołącz do nas, daj się ponieść swojej pasji i wyobraźni.

Z pozdrowieniami,

Załoga Modelwork.

dziekuje wszystkim ktorzy zrozumieli moja prosbe i momentalnie wymyslili ze to moj pierwszy model i ze napewno nie przykladalem sie by byl on perfekcyjny cieszac sie tylko z tego ze wogole powstal

niestety czarna owieczka sie trafila i musiala dac upust jadu czysto polskiego

pozdrawiam admina ktory ma pretensje o zlamanie regulaminu-a ja sie pytam czy mamy XIXiwek ze pare fotek nie miesci sie w regulaminie?moze czas cos usprawnic zainwestowac tak by moglibysmy wklejac fotografie robione aparatem ktory dzis sie kupuje w sklepie za 200zl

METYS- przykro mi ze nie mozesz tego otworzyc ale niewiele straciles, tu gdzie zyje 10megowe lacze kosztuje 90zl i te fotki otwieraja sie ot tak po prostu

ADMIN! masz moje pozwolenie na likwidacje mojego konta, to jest tylko zabawa, szkoda nerwow na ludzi ktorzy czepiaja sie zle postawionego przecinka czy literowek

pozdrawiam

renek

Reasumujac, moze macie jakies pomysly na ustalenie zasad okreslajacych jakosc fotek?

Pozdr.

Pawel

Reasumujac, moze macie jakies pomysly na ustalenie zasad jakosci fotek?

Tak, ja mam. Fotki nieostre - out, reszta może być. Ewentualnie jak się komentującym fotki nie spodobają, to dają cynk moderatorowi (żeby trochę Was odciążyć od przeglądania wszystkich tematów), mod zaczyna działać i zrobione. Gdyby moderatorzy mieli segregować wszystkie posty to by dawno zeszli z tego świata

Sądzę, iż 'selekcja' przez oglądających jest najsensowniejszym wyjściem. Ułatwi to wszystkim pracę

pzdr.

Było już wiele blablabla na temat jakości fotek, bo zdjęciami tego nazwać czasem nie można... Moze trzeba wprowadzić kilka pojęć do regulaminu oraz najważniejszych punktów dobrego zdjęcia które nadaje się do publikacji. Ostrość, przepalenie, zbyt ciemne, WB [balans bieli] i wsio.Przez kilka lat używałem starego , jak na tamte czasy już przestarzałego aparatu HP 735 ale ogarniałem jakoś temat zdjęć, czasem minusem było tło ale nie jakość danego zdjęcia. To chyba tyle .

Ja mam stary i bardzo kiepski kompakt Olympusa plus bardzo ciemne mieszkanie więc nie obiecuję, że moje fotki będą zawsze ostre. Ale przynajmniej rozmiar trzymają regulaminowy

Za to fotki, na których widać tylko, że coś jest, a co to już nie bardzo najlepiej usuwać od razu. A jak po 48 godzinach user nie zareaguje to śladem fotek usuwać też temat.

A jak po 48 godzinach user nie zareaguje to śladem fotek usuwać też temat.
Z tym usuwaniem tematu to straszna przesada - są userzy, którzy nie zaglądają tutaj codziennie, albo wyjadą na urlop etc...

Żadnego usuwania tematów, bo budzi to jedynie ogromną frustrację i nerwy dla wszystkich.

Z tym usuwaniem tematu to straszna przesada - są userzy, którzy nie zaglądają tutaj codziennie, albo wyjadą na urlop etc...

Żadnego usuwania tematów, bo budzi to jedynie ogromną frustrację i nerwy dla wszystkich.

Trudno... Wstawiając zdjęcia większe niż dopuszcza regulamin User zrobił to świadomie. Nie ma osoby na forum która dokonała rejestracji bez akceptacji regulaminu więc zapewne również regulamin był czytany... Jeśli był akceptowany i czytany jest znany. O zmianie regulaminu zawsze jest zamieszczana na forum informacja. Chcemy być wszyscy traktowani poważnie to będziemy... Okres karencji się skończył...

Trudno... Wstawiając zdjęcia większe niż dopuszcza regulamin User zrobił to świadomie. Nie ma osoby na forum która dokonała rejestracji bez akceptacji regulaminu więc zapewne również regulamin był czytany... Jeśli był akceptowany i czytany jest znany. O zmianie regulaminu zawsze jest zamieszczana na forum informacja. Chcemy być wszyscy traktowani poważnie to będziemy... Okres karencji się skończył...
Hmmmm...... trudno się mówi...

Regulamin został dostosowany po dyskusji forumowiczów na forum.Regulamin funkcjonuje od dawna i nie będziemy po wcześniejszej dyskusji o jego szczegółach wprowadzać w nim zmian.

A czy to "od dawna" nie jest już od zbyt dawna? Chodzi o to, że przy co raz lepszych parametrach łączy internetowych, można by zwiększyć rozmiar zdjęć do 1024, gdzie faktycznie widać więcej na zdjęciach ogólnych i nie trzeba kombinować z makro lub miniaturkami. Jeśli nawet nie teraz, to warto mieć na uwadze zwiększające się prędkości i za jakiś czas zwiększyć limity dla zdjęć.

Pozdrawiam,

Maciek

Pozwolę sobie na wyrażenie swojego zdania.

Otóż, przy moim niezbyt szybkim łączu (1 mega), otwierając relację/galerię gdzie autor wstawił 20 albo 40 (pomijam fakt, iż 3/4 z nich nie były potrzebne bo pokazują na dobra sprawę to samo lub są mało wyraźne) zdjęć w pełnym rozmiarze 800x600 to i tak rozwinięcie tematu zajmuje trochę czasu, przy 1024x768 zajmowało by jeszcze więcej, więc takowych tematów zwykle nie chce mi się nawet otwierać.

Z miniaturkami jest inna sprawa, bo otwieram temat i choćby było ich tam 100 to przyjemnie się patrzy na coś poukładanego, a nie na tasiemca chorującego na gigantyzm.

Sam do niedawna wychodziłem z założenia, że na 1024 lepiej widać, a tu zonk . . . na 800 też dobrze widać zwłaszcza przy makro.

Miniaturki jak dla mnie są wygodniejsze, tak samo haj w przypadku pełnego zdjęcia muszę skopiować kod, tak samo muszę go wkleić . . .

Dalsza dyskusja chyba jest zbyteczna

Pozdr.

Pozdrawiam.

Dalsza dyskusja chyba jest zbyteczna Question

Zbyteczna, bo 800px jest takie samo jak 1024px? Czy zbyteczna bo miniaturki są lepsze od obu powyższych?

Z miniaturkami jest tak, że mi na przykład nie odpowiada wchodzenie w zdjęcie i późniejsze wychodzenie, aby obejrzeć następne. Wolę mieć wszystkie fotki w poście. Każdy ma swoje preferencje.

Nie rozumiem o co wam chodzi. Regulamin wyraźnie ustala wielkość zdjęcia, które obciąża łącza. Niestety regulamin nie mówi, czy lepsze są miniaturki czy zdjęcia 800x600. Uważam, że powinien się w nim znaleźć zapis, który określałby, które rozwiązanie jest lepsze bo tak jak jest teraz to są tylko niepotrzebne dyskusje...