Skocz do zawartości

Mayflower Heller 1:150


ryszardb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 247
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znalazłem sposób na mocowanie naglownic do wręgów. Samo wklejenia było by słabe i mogło by mi zrobić psikusa przy wiązaniu lin. Nawierciłem więc naglownice ( gr 1,0 mm) wiertełkiem i wsadziłem druciki średnicy 0,5 mm. We wręgach wiercę teraz dziurki i po wklejeniu mam nadzieję , że połączenie będzie na tyle mocne że przy pierwszym wiązaniu się nie urwą.

 

IMG_4964.JPG

 

Wynik pokaż e po wklejeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już to za sobą ,do oglądnięcia

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17836

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17848

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17802

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17801

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17777

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=17847

Jest w galerii jeszcze parę innych. Zobaczyłem kiedyś w Modelarzu Okrętowym jak ktoś zrobił z plastiku cudeńko i zaraziłem się tym. Teraz sam próbuję coś zrobić podobnego, ale moja dokładność jeszcze odbiega od zadowalającej, ale już coś wychodzi , przynajmniej tak sądzę po Waszych komentarzach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster przynitowany do kadłuba , tym razem już na stałe

 

IMG_4968.JPGIMG_4971.JPG

 

IMG_4969.JPGIMG_4970.JPG

 

Widać że jeszcze dużo pracy mnie czeka przy kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam już zamontowane knagi i nagelbanki. A wyszło to tak :

IMG_4972.JPG

 

IMG_4973.JPG

 

IMG_4975.JPG

 

IMG_4976.JPG

 

IMG_4978.JPG

 

IMG_4982.JPG IMG_4983.JPG

 

Teraz wezmę się chyba za malowanie kadłuba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem braku usztywnienia burtowego przednich ław wantowych. Pierwsza przymiarka elementu z pudła wyszła fatalnie

 

IMG_4985.JPG IMG_4986.JPG

U góry prawa i lewa burta

 

Poszło do przeróbki i po mojemu wygląda to teraz jak niżej

 

IMG_4988.JPG IMG_4987.JPG

 

Moim "skromnym" zdaniem wygląda teraz lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaczęło się powolne malowanie kadłuba. Troszkę poszperałem po internecie i znalazłem parę modeli Mayflower. Malowania różnią się między sobą . Zdecydowałem się na wersję Hellera , pokrywa się ona z Modelarzem i częściowo z Model Shipways. Repliki które do tej pory były wykonane były malowane dosyć skromnie. U mnie dopiero początek ale wygląda to na dziś jak poniżej

IMG_5002.JPG

IMG_5003.JPG

 

Na razie idzie mi to ślamazarnie i powoli , ale mam nadzieję że końcowy efekt będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pomalowałem troszkę burty i dno okręciku i na teraz wygląda to tak :

 

 

IMG_5034.JPG

IMG_5035.JPG

IMG_5036.JPG

IMG_5037.JPG

 

 

Przyjrzałem się kluzom kotwicznym i niestety pójdą pod nóż. Wziąłem więc okrągłą listewkę o średnicy 8mm - bukową , odciąłem kawałek i będę coś strugał. Na razie zrobiłem dopiero wstępny zarys.

 

IMG_5037.JPG

IMG_5038.JPG

IMG_5032.JPG

IMG_5033.JPG

 

Pewnie za którymś razem wyjdzie coś sensownego, ale ponieważ buk jest twardy spróbuję od razu na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluzy zamontowane , no ale po kolei

 

IMG_5039.JPG

 

IMG_5046.JPG

 

Robiąc kluzy zupełnie przez " przypadek " wytoczyłem bukszpryt

 

IMG_5047.JPG

 

cd kluzy zabejcowane , a jedna mi się rozleciała w rękach - pewnie za cienkie ścianki albo paluszki za mocne. Robiłem od razu trzy , a więc się nic nie stało

 

IMG_5049.JPG

 

No a tak wyglądają nowe oczka mojej łajby

 

IMG_5051.JPG

IMG_5052.JPG

IMG_5054.JPG

 

No to teraz okręcikowi dobrze z oczu patrzy

Teraz trzeba znów coś pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś za wiele nie pokażę . Malowanie kadłuba w toku. Na razie nie ma się czym chwalić, ale wydłubałem knagi . Male to i dłubania sporo . Myślałem że się nie uda , ale zaparłem się i z twardego drewna (nie wiem jak ono się nazywa) miałem z tego kiedyś giętki do rysowania linii teoretycznych, no ale przez długie nieużywanie jakoś się połamały i teraz mam dobry ,ale bardzo twardy materiał. No ale do rzeczy - na frezarce Dremela udało mi się zrobić rowki z obydwu stron listwy . W górnej części frezem okrągłym naciąłem wzdłuż osi rowek. Pociąłem teraz listewkę na kawałki

IMG_5111.JPG

 

No i teraz dłubaninka każdego kawałeczka powoli pilniczkiem aż wyszło coś podobnego do knagi. Troszkę przy okazji tego się na psuło, no ale wynik jest zadawalający i ładniejsze to od plastyku

IMG_5121.JPG

 

IMG_5122.JPG

Nie równe ale swoje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam już prawie gotową wymalowaną prawa burtę

 

IMG_5131.JPG

IMG_5132.JPG

IMG_5133.JPG

IMG_5135.JPG

IMG_5136.JPG

IMG_5137.JPG

Zostały małe poprawki dna i zawiasy w furtach działowych. No a potem druga burta i pawęż rufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Finis coronat opus " jak mawiali starożytni - kadłub pomalowany łącznie z deskami . A oto co z tego wyszło :

lewa burta

 

IMG_5138.JPG

IMG_5140.JPG

IMG_5141.JPG

IMG_5142.JPG

 

 

prawa burta

IMG_5143.JPG

IMG_5144.JPG

IMG_5145.JPG

IMG_5146.JPG

IMG_5147.JPG

 

rufa

IMG_5148.JPG

IMG_5149.JPG

 

dziób

IMG_5150.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy - potrzebuję jufersy trójkątne 5mm i mniejsze też. Nie bardzo mam czas samemu je teraz zrobić , a w sklepikach ich nie mogę dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zabrałem się za maszty. Poniżej efekty dzisiejszej pracy. Musiałem przerwać bo już sąsiedzi nie mogą słuchać warczącej wiertarki.

 

IMG_5158.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie drzewca wytoczone . Teraz do obróbki no i trzeba zrobić gniazda i salingi. Marsy wykorzystam chyba te z pudła, no ale klamka jeszcze nie zapadła, czyli materiał do przemyślenia.

 

IMG_5159.JPG

 

Dalej poszukuję jufersów !!!!!:benc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszty z dybami na marsach i salingach łącznie z cęgami zrobione. Teraz do zrobienia gniazda marsów i podesty na salingach.

Na zdjęciach widać jak by połączenia kolumn masztów ze stęgami i stęg z bramstęgami były krzywe , ale są tylko ułożone luźno do zdjęcia. Gniazda je ustabilizują

 

IMG_5173.JPG

IMG_5175.JPG

IMG_5177.JPG

 

A więc do dłubania !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś czasem o tym, żeby zająć się produkcją zestawów waloryzacyjnych do modeli żaglowców?

Robota genialna - jak zawsze.

Pozdrawiam i obserwuję z zapartym tchem.

PS. co to są jufersy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. co to są jufersy?

Zajrzyj na tą stronę

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=18529

 

Robię modele dla przyjemności, można by się zabawić w produkcję , ale jeszcze potrzebne oprzyrządowanie i dobre znajomości rynku. Ja jestem tylko amatorem.

Widzę że się podoba , a to dobry znak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.