Skocz do zawartości

Subaru Impreza STI


Rabbit666

Rekomendowane odpowiedzi

No projekt ciekawy czekan na następne relacje pozdrawiam kania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przemekugksw3, możesz rozwinąć dla mnie stwierdzenie "zwashować" akurat w moim przypadku (bo ogólnie wiem co to znaczy, tylko co ja miałbym teraz uczynić [jeszcze washa nie robiłem, a to dlatego, że mnie sprzedawca modeli nastraszył {że to tylko do militariów/lotnictwa}, ale już go ni ebędę słuchał, pójdę za waszymi radami i zrobię washa {jak to mam nadzieje się dowiedzieć }]. Dobra, koniec tych nawiasów )

 

P.S. Motyw ze złotymi tarczami zaczerpnąłem ( a jakże ) z jakiegoś Need for Speeda, a także dałbym się pochlastać, że widziałem takie tarcze u jakiegoś szanowanego forumowicza (czytaj: pokroju tornada, subaromana itp.).

 

P.P.S. Tak wyglądają hamulce jak są nowe, ale zauważmy że raczej sportowe hamulce w tak wyczynowych samochodach są dość często wymieniane i zwykły człowiek widzi je jako nowe przed jakimś wyścigiem (bo przecież po każdym wyścigu mogą byś wymieniane). Poza tym felgi dość mocno przysłaniają hamulce, więc nawet jakby co, tarczę nie powinny bardzo drażnić jakiegoś surowego oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć dla mnie stwierdzenie "zwashować" akurat w moim przypadku (bo ogólnie wiem co to znaczy, tylko co ja miałbym teraz uczynić [jeszcze washa nie robiłem, a to dlatego, że mnie sprzedawca modeli nastraszył {że to tylko do militariów/lotnictwa}, ale już go ni ebędę słuchał, pójdę za waszymi radami i zrobię washa {jak to mam nadzieje się dowiedzieć Very Happy}]. Dobra, koniec tych nawiasów

A dlaczego w samochodach ma nie być wascha? Na silniku, podwoziu itp. musi być obowiązkowo A chodziło mi o to żebyś zapuścił czarnym zacisk i piastę tarczy, i jakimś ciemniejszym nacięcia, myślę że będzie dużo lepiej, no chyba że nie lubisz zbyt mocnego podkreślania detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety mój projekt przypomina teraz bardziej syzyfowe pracę niż modelowanie. Nic do przodu, a najgorsze jest to, że co chwilę się coś popsuje. Jak uda mi się to naprawić, to przy okazji napsuje 2 kolejne rzeczy Szczerze mam chyba jakiś kryzys, bo jeszcze nigdy z żadnym modelem nie szło mi tak pod górę (Ale jeszcze nigdy aż tak się nie starałem i wprowadzałem do modelu takich innowacji [jak dla mnie], może to tylko skutki nauki ). I ta chyba najgorsza pogoda jaka może się przydarzyć modelarzowi.

 

Zgodnie z radami przemekagksw3 i Krzycha126 wykonałem tylny tłumik. Rozważałem wariant rosyjski:

53045966_640.jpg

Mocowanie na taśmę jak najbardziej adekwatne. Ostatecznie zostałem przy wariancie japońskim, który pokaże na dniach, ponieważ "tuba" schnie

 

Mój własnej roboty kuferek po pomalowaniu nadal nie wygląda tak jakbym chciał. Przy malowaniu wnętrza i przy zdejmowaniu maskowania nie obyło się bez poobrywania farby:

53046321_640.jpg

 

Na szczęście tych miejsc nie ma po co poprawiać, gdyż ich nie będzie widać

53046551_640.jpg

 

Silnik:

53046691_640.jpg

Tu taj szczególnie proszą o pomoc, gdyż malowanie silnika zawsze było moją piętą achillesową.

 

Tarcza hamulcowa (wybaczcie, ale ktoś musiał mi ja trzymać):

53047355_640.jpg

Widać na niej dużo niedoskonałości - naprawdę źle nie jest. Tarcza jest tak na 90% definitywnie skończona. Dlaczego? Ano dlatego, że kawał czasu nad nimi spędziłem i próbowałem poprawić, a za każdym razem wychodziło coraz gorzej (głównie ponadrywana farba). Dlatego cieszę się że w końcu udało mi się doprowadzić ją choć do takiego stanu i już wole jej nie tykać

 

Jak zwykle bardzo proszę o rady. Nie zaszkodzi mnie trochę zbesztać - zawszę to dodatkowa motywacja do pracy

 

Chyba na dniach może zrobię kolejny update, bo chyba o czymś tu zapomniałem. A i zdjęcie tuby

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej czymś zatkałeś małego gołda.

Najlepszy jest Danio przecież

Widzę że zwaschowałeś tarczę tak jak mówiłem, myślę że jak dasz go jeszcze na silnik to będzie lepiej wyglądał, może spróbuj też rozjaśnić wystające elementy będzie jeszcze lepiej Daj też na srebrno połączenie kolektora z wydechem. Myślę że wariant japoński rur będzie dużo lepiej wyglądał (chociaż go nie widziałem ) Z tym kuferkiem to może zrób tak jak ja w Suprze (zdjęcia jutro) wyrównałem podłogę, całość zaflockuje i tylko butla nitro będzie.

Czekam więc na dalsze upy i pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, ja nie wiem czy zwashowałem tarczę Od tamtej tarczy (poprzednie foto) różni się tylko tym, że ma jaśniejszą tą (nazwijmy ją) piastę. Chociaż może jak uda mi się jakoś dojechać do miasta ( sauną na czterech kółkach zwaną autobusem) to może jeszcze pomaluje wcięcia na jakiś jasno brązowy, tak jak radziłeś

 

Kolektor to mam rozumieć, że to to, gdzie teraz mam "wtyknać" całą rurę wydechową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cicho tu, trzeba ożywić, mimo że zmuszacie mnie do postu pod postem

 

Obiecane zdjęcia tuby, z którą też było zachodu sporo:

55151364_640.jpg

55151641_640.jpg

W rzeczywistości wygląda dobrze, więc proszę za bardzo nie przejmować się tym ogromnym schodkiem między tłumikiem a końcówką.

 

Podwozie:

 

55152191_640.jpg

Wykonałem osłonę termiczną z folii do pieczenia i nawet byłem z niej zadowolony, chociaż mój entuzjazm trochę przygasł, jak na forum wyczytałem z kontekstu że raczej nie lubicie takich osłon

 

Btw. To moje ostatnie hamulce z kolorze złotym, dostatecznie zrozumiałem swój błąd.

 

Spojler (szukałem po całej Polsce [no i w Japonii], a znalazłem w swoim domu ):

55152673_640.jpg

55153127_640.jpg

55153261_640.jpg

55153488_640.jpg

 

Przyznaje, coś mi zdjęcia nie powychodziły, ale aparat zwróciłem właścicielowi a te niedoskonałości wyszły dopiero na komputerze. W razie potrzeby mogę na dniach postarać się zrobić lepsze zdjęcia.

 

Macie jedno dobre zdjęcie, tylko teraz za tło nie bijcie

55154554_640.jpg

 

Niestety ucierpiała na tych poszukiwaniach bogu ducha winna Celica GTS.

 

Silnik, również niedoświetlony, ale trochę widać :

55153793_640.jpg

 

Pytanie: Przemogłem się do zakupienia podkładu Valejo, czy jak mu tam. Czy mogę na takie uświndolone sprejami nadwozie kłaść podkład:?: Jakoś do DOTowania i innych cudów mnie nie ciągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lufa wydaje mi się trochę za duża no ale w końcu to twój model więc rób jak uważasz o co chodzi z tą osłona termiczną, zrobiłem podobna i nie wiem czy pokazywać W przednim zawieszeniu podmaluj te kołeczki od tarczy na srebrno, teraz wygląda trochę zabawkowo. No i myślę że jakiegoś łosza po całości zawieszenia strzelisz Dobrze że już spoiler masz i że przygotowujesz imprezkę do malowania. Podkład będziesz dawał z pędzla czy aero? Z pędzlem nie było by chyba problemu, ale przed aero trzeba by przygotować raczej powierzchnię bo schodki wyjdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład z aero, znaczy się ze spreju.

 

Lufa za duża? I dobrze Chyba nie za rzucisz muscle carom za dużej mocy?

 

Te kołeczki z zawieszenia dziś będą malowane (mają inny kolor od zawieszenia, bo tak było w instrukcji i sam leciałem na oślep, potem to się zemściło)

 

Wybacz ze tak męczę, ale w washu jestem cienias (a w czym nie jestem) i kompletnie nie wiem co mam uczynić. Zapuszczać jakieś ciemniejsze linie, przykurzyć pigmentami? Aaaa, pomocy

 

A co do tej osłony, to ja się długo przekonywałem żeby cokolwiek na forum pokazać, a co tam jakiś kawałek folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ze tak męczę, ale w washu jestem cienias (a w czym nie jestem) i kompletnie nie wiem co mam uczynić. Zapuszczać jakieś ciemniejsze linie, przykurzyć pigmentami? Aaaa, pomocy Laughing

No dokładnie zapuść linię np. na silniku czarnym a na podwoziu jakimś jasno brązowym, myślę że dużo poprawi to wygląd podwozia przykurzyć też możesz trochę jak chcesz. A jak podkład ze spraya to może przeszlifuj trochę karoserię jakimś drobnym papierkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

 

Chciałbym się troszkę pousprawiedliwiać.

Projekt nie upadł, ale zalicza gigantyczny przestój związany z tym, że jako świeżo upieczony licealista mam masę nauki, nawet jem przy książkach.

 

Co udało mi się zrobić (poza masą przymiarek na sucho)

- opracowuje nowy drążek zmiany biegów

- położyłem podkład

- wyrównałem go

- udałem się do sprzedawcy modeli w celu zdobycia wiedzy, jak wykonywać domowymi sposobami linie podziałów

- takowe prawie wszystkie wykonałem, a raczej pogłębiłem

- zeszlifowałem podkład, aby zobaczyć czy linie wyszły

 

Teraz muszę znowu położyć podkład i go wyszlifować. Zbieram tez fundusze na Motipa, co przy wysokości moich kieszonkowych i masie wydatków nie jest proste.

 

Myślę że pochwale się moimi liniami podziału na dniach. Na razie prawie nic się przy Imprezie nie dzieje, chociaż cieszę się że chociaż tyle

 

Pozdrawiam!

 

Btw. Dostałem lustrzankę i uczę się z niej korzystać, do tego wytłumaczono mi do czego służy statyw i zdjęcia od tej pory powinny być nienaganne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po dłuższej przerwie!

 

Od razu muszę przeprosić za jakość studia fotograficznego, ale nie mogłem zorganizować sobie lepszych warunków. Mimo wszystko mam nadzieję że wszystko będzie dość dobrze widać.

 

Nie mam obiektywu do zdjęć makro, dlatego fotki są jakie są.

 

Start

 

Podwozie i wnętrze ukończone.

 

1. Podwozie:

20800x446.jpg

 

Washu prawie brak, muszę się jeszcze nauczyć tej sztuki na jakimś innym modelu. Srebrne elementy to w rzeczywistości 3 różnę odcienie srebrnego, ale nie udało mi się tego pokazać.

 

2. Wnętrze

 

Deska:

79788669.jpg

 

Skromna.

 

Reszta:

dsc76891204x800800x532.jpg

dsc77061204x800800x532.jpg

Uprzedzony złymi doświadczeniami z kalkami tamiyi, postanowiłem sobie trochę pomóc i podzielić kalkomanie na mniejsze kawałeczki. Niestety do był zły pomysł i teraz kalkomania na fotelu wygląda, jak wygląda.

 

dsc77071204x800800x532.jpg

dsc77101204x800800x532.jpg

dsc77111204x800399x600.jpg

Zaadaptowałem dźwignię zmiany biegów z Peugeota 206, ale niestety trochę wystaje za most, nawet nie wiem jak to dobrze opisać. Bałem się majstrować przy tak małej, długiej i cienkiej rzeczy, żeby nie uszkodzić.

 

dsc77171204x800800x532.jpg

23800x505.jpg

22800x510.jpg

15517x600.jpg

16800x281.jpg

19800x586.jpg

 

3. Nadwozie

 

Tragedia!

 

Użyłem podkładu Valleyo. Malowałem w dobrej odległości i na odtłuszczoną kastę. Cały model wyszedł w skórce pomarańczy, a nawet wyglądało to jak papier ścierny (później na jakimś kawałku plastiku próbowałem malować w odległości 10 do 5cm, a problem nadal występował). Inne efekty po malowaniu podkładem widziałem na tym forum. Ale trudno, wziąłem papierek ścierny do reki i wyrównałem, chodź trwało to wieki.

 

Następnie pokryłem to farbą i powtórka z rozrywki. Kasta bardziej przypominała pomarańcze na kółkach, niż nadwozie modelu subaru. Nie szło tego wyrównać, szybko się przecierało. Teraz jestem na etapie zrywania lakieru i kładzenia go od początku.

 

Osobiście za ten fakt winię jakiś trefny podkład, nigdy mi sie nic takiego nie zdarzyło w farbami w spreju. To był mój pierwszy, mało udany kontakt z podkładem.

 

Nadwozie po wyrównywaniu papierkiem 1500 i 2500.

21800x555.jpg

38625786.jpg

To kawałek nadwozia już po próbie wyrównania papierkiem 2500.

 

Małym mankamentem jest to, że po nałożeniu kalkomanii widać ich kontury.

 

Dużo nerwów i pieniędzy kosztuje mnie budowa tego modelu, ale efekty nawet mi się podobają.

 

Pozdrawiam, życzę wszystkim modelarzom owocnych prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah te Subaru. Przepiękne maszynki. Twoja też bardzo mi się podoba i (jako laik) nie widzę rzeczy, które chciałbym poprawić. No może merytorycznie, żeby nie była do driftu:) Nie rozumiem jak w Evo albo Imprezach można odłączać na stałe przód, żeby mieć tylno-napędowca. Spód super, wnętrze bardzo ładne. Może troszkę ta czerwona kierownica do mnie nie trafia, ale nie w kwestii jakości wykonania tylko gustu. No ale o tym się nie dyskutuje. Robisz go na "nówkę sztukę," czy planujesz trochę zużyć? Może oponki trochę zetrzesz wtedy? Łączę się w bólu w sprawie chropowatego lakieru, też to przerabiałem. 3mam kciuki.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kilka miłych słów

 

Będzie to nówka sztuka, jeszcze nie garnę się tak bardzo do washa. Opony mogę troszkę pościerać, tylko muszę poczyta, jak to się robi.

 

Kierownica miała mieć taki czerwony, matowy kolor. Coś jakiś zamsz, ale musiałem pokryć bezbarwnym, bo obawiałem się o kalkomanie. Teraz niestety kierownica trochę się świeci.

 

Co do napędu tylko na tył w Subarynkach - popieram. Ma to swoje plusy, ale nie do tego zostało stworzone Subaru Ale takie rzeczy na razie widziałem tylko w Japonii, a oni różne dziwne rzeczy robią Moja w moim zamyśle nie ma być do driftu, raczej na jakieś weekendowe wypady na tor. Zostawiłem napęd 4WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jedziesz dalej w tej chwili już bliżej do końca niż dalej.

Wszystko czysto ładnie, deski nie powstydził by się sam Han Solo w swoim Sokole Tylko nie wiem dlaczego tak boisz się wascha, popróbuj trochę nawet na tym modelu, rozwodnij sobie brązową i zapuść trochę podwozie, zobaczysz że to nie takie trudne, a efekty są naprawdę dobre

później można przejść do wnętrza, tutaj wasch może być nawet trochę przerysowany, po zamknięciu i tak się to stonuje. Myślę że nie ma co czekać do kolejnego modelu tylko próbować.

Co do podkładu to spotkałem się już z głosami że produkt vallejo nie jest zbyt udany najlepiej kup Tamyię a ten zostaw sobie np. na elementy wnętrza.

pozdrawiam i czekam na kolejne upy

 

ps. o tym właśnie tutorialu pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartinieOCP, dzięki za znalezienie tutorialu! Z chęcią wypróbuję

 

przemekugksw3, próbowałem rozwadniać brązową farbkę Pactra, ale mimo rozwodnienia nie chciała wchodzić w dziurki. Na nadwoziu będę zapuszczał linię podziału. Skoro będę szlifował oponki, to mogę przy okazji popróbował zapuścić linie podziału na tych nieszczęsnych tarczach hamulcowych. Tylko teraz pytanie, jaki kolor to washa hamulców? Czarny za bardzo by kontrastował, a brązowy by jakiś moim zdaniem dziwnie wyglądał. Proszę o jakąś podpowiedź. A jeśli miałby to być brązowy, to jaki odcień (ciemny, jasny)? A co do podwozia - popróbuję użyć suchego pędzla, w końcu w zbliżające się ferie będę miał trochę wolnego czasu

 

P.S. Mam na kołach te rajdowe opony. Nie znam się na rajdach, ale czy to nie są opony asfaltowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro będę szlifował oponki, to mogę przy okazji popróbował zapuścić linie podziału na tych nieszczęsnych tarczach hamulcowych. Tylko teraz pytanie, jaki kolor to washa hamulców? Czarny za bardzo by kontrastował, a brązowy by jakiś moim zdaniem dziwnie wyglądał. Proszę o jakąś podpowiedź. A jeśli miałby to być brązowy, to jaki odcień (ciemny, jasny)? A co do

Wydaje mi się że najlepiej będzie jeżeli zmieszasz złoty z czarną

 

Mam na kołach te rajdowe opony. Nie znam się na rajdach, ale czy to nie są opony asfaltowe?

Jak dla mnie to asfaltówki, na szuter aa na pewno za słabo bieżnikowane, poza tym popatrz na pudełko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Mały up przedstawiający parę malutkich kroczków uczynionych ku końcowi.

 

1. Szyba:

 

Z szybami nigdy nie mam szczęścia, nie inaczej było tym razem.

 

1800x393.jpg

Przy wycinaniu z wypraski standardowo pękła mi szybka, ale to moja wina, gdyż próbowałem zrobić to zwykłymi nożyczkami, zapominając że zakupiłem do tego celu specjalne cążki Italeri.

 

2800x521.jpg

Tutaj też troszkę spartoliłem sprawę. Puszka którą malowałem miała tendencje do plucia dużymi kroplami farby i do tego sama farba schnie 24 godziny. Przedobrzyłem troszkę i chcąc pójść na skróty niechcący mocno zalałem szybkę. Zemściło to się przy odklejaniu maskowania. Poszarpane linię każdy widzi

 

3800x483.jpg

 

2. Wash podwozia i lekkie szlifowanie opon:

 

Tak jak obiecałem spróbowałem swoich sił w suchym pędzlu i... efekt bardzo mi się podoba Jak na pierwszy raz, to jestem z siebie dumny

4800x531.jpg

Wyszło chyba tak, jakbym washował pancerkę, nie cywila

 

6800x430.jpg

Po pierwszych maźnięciach pędzlem zauważyłem że maluję za dużą ilością farby, ale po jakiejś minucie zacząłem w miarę ogarniać tą sztukę.

 

59749038.jpg

Malowałem akrylami Pactra. Farba zasychała w na pędzlu już w drodze z pojemniczka z farbą, ale jakoś sobie poradziłem.

 

8800x446.jpg

 

Opony

10800x531.jpg

Opony - jako że robiłem to pierwszy raz - wyszlifowałem papierkiem 1500 według ww. poradnika.

 

dsc7771800x531.jpg

 

dsc7772800x531.jpg

 

dsc7773550x600.jpg

 

dsc7776800x531.jpg

 

dsc7777800x531.jpg

 

Wash nie okazał się taki straszny, jak to sobie myślałem.

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Chciałem jeszcze coś porobić przy tarczach hamulcowych, ale nie dałem rady zdjąć felg. Siłowanie się było bez sensu, bo już nawet przy zdejmowaniu opon do szlifowania zauważyłem, że nie wkleiłem (albo zrobiłem to słabo) tylnych sprężyn do podwozia. Trochę siły i wyskakiwały (sprężyny) ze swoich miejsc, a nie chciałem teraz skopać modelu Przednie zawieszenie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.