Skocz do zawartości

Subaru Impreza Tuner'STi


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drukując atramentówką trzeba zabezpieczyć bezbarwnym... kilka cienkich warstw... ale nie praktykowałem gdyż nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniej kalki do atramentówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mała aktualizacja Wkleiłem przednie podłużnice i zabrałem się za tylne zawieszenie. Tak jak z przodu spężyny skróciłem o jeden zwój, hamulce poszły te co miały być seryjnie z przodu. Potem zabrałem się za przymierzanie kół... cóż, musiałem skrócić dystanse bo za bardzo koła wystawały po za obrys auta... nie obyło się bez szlifowania i ciągłego przymierzania (trochę piasty nie pasowały)... po kilku godzinach chyba osiągnąłem zamierzony efekt

 

SubaruSti15.jpg

 

SubaruSti16.jpg

 

SubaruSti17.jpg

 

SubaruSti18.jpg

 

SubaruSti19.jpg

 

SubaruSti20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Impreza na tych felach prezentuje się extra. Trzymam kciuki za powodzenie projektu i czekam na dalsze "updejty"

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna mała aktualizacja... Przy takim upale ciężko idzie składanie modelu... W wolnej chwili dokończyłem elementy podwozia i zostało zamontowanie układu wydechowego

 

SubaruSti23.jpg

 

SubaruSti22.jpg

 

SubaruSti21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolna sobota i kolejne prace przy Imprezie... Skupiłem się na układzie wydechowym i stwierdziłem, że skoro jest to auto tuningowe to nie zastosuję seryjnego układu wydechowego... Postanowiłem "wyciąć" środkową część układu i wstawić rurę przelotową (wykonałem z kawałka ramki). Na samym końcu montażu podwozia zamontuję większą końcówkę wydechu

 

SubaruSti24.jpg

 

SubaruSti25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło to przyszedł czas zająć się karoserią Przed jakimikolwiek działaniami postanowiłem przymierzyć tylny spoiler by zobaczyć jak mogłaby wyglądać Impreza z seryjnym spoilerem... Wiadomym jest, że będzie miał tuningowane skrzydło

 

SubaruSTi26.jpg

 

SubaruSTi27.jpg

 

Następnie zabrałem się za drobne przeróbki, m.in. przedni zderzak "stracił" mocowanie tablicy rejestracyjnej oraz pionową poprzeczkę we wlocie powietrza, w tylnej pokrywie bagażnika zniknęły otwory pod seryjny spoiler, oraz zaszpachlowałem i wyrównałem miejsca mocowań seryjnych lusterek...

 

SubaruSti29.jpg

 

SubaruSti30.jpg

 

W między czasie wypróbowałem nowy nabytek: Spray Work - Painting Stand Set. Impreza była pierwszym modelem pomalowanym na tym "urządzonku"

 

SubaruSti31.jpg

 

SubaruSti32.jpg

 

Po podkładzie i pierwszej warstwie lakieru:

 

SubaruSti33.jpg

 

SubaruSti34.jpg

 

Po drugiej warstwie lakieru i pierwszej warstwie bezbarwnego:

 

SubaruSti35.jpg

 

SubaruSti36.jpg

 

Po drugiej warstwie bezbarwnego i przymiarka z podwoziem:

 

SubaruSti37.jpg

 

SubaruSti38.jpg

 

SubaruSti39.jpg

 

W dalszej kolejności przejdę do wnętrza oraz będę dopieszczał karoserię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może fajnie wygląda, ale czy przypadkiem nie miała być biała?

 

Od początku myślałem o jasnym odcieniu niebieskiego, będąc w Tora Tora Tora natknąłem się na fajny odcień Tamiya w Sprayu i na taki trysnąłem... W wizualizacji zastosowałem trochę zbyt jazny odcień niebieskiego dlatego wydaje się "wpadać" w odcień bieli... ale projekt zmierza w dobrym kierunku, tzn. takim jakim sobie zaplanowałem

 

A propos: poszukuję/zakupię fotele z rajdówki Tamiya (w rozsądnej cenie) - obojętnie czy z Subaru, Peugeota, Mitsubishi, Toyoty... mogą być odlewy żywiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiam tak jak jest... dojdą niebieskie napisy i loga, trochę karbonu, spinki na maskę, lusterka z WRC i wlot na dachu... Dzięki Bujonowi wnętrze wzbogacone będzie o fotele Sparco (Tamiya) - dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakoś wolno idzie mi składanie tego modelu... ma to także związek z przykrymi wydarzeniami w moim życiu... kalkomania już wydrukowana i częściowo nałożona...

 

SubaruSti40.jpg

 

SubaruSTi41.jpg

 

Na zdjęciach widać także wstępnie przymierzany wlot dachowy... najprawdopodobniej będzie w kolorze nadwozia...

 

SubaruSti42.jpg

 

SubaruSti43.jpg

 

SubaruSti44.jpg

 

SubaruSti45.jpg

 

SubaruSti46.jpg

 

SubaruSti47.jpg

 

SubaruSti48.jpg

 

Model dedykuję koledze Kamilowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.