Jump to content

Na... coś się wymyśli ;) 1/35

Recommended Posts

Ten mostek to może czarną przetrzyj, trochę zielonego tez możesz dodać, będzie na zmurszałe wyglądało, no i będzie powód przez który dziura się zrobiła, chociaż skoro armia czerwona przez niego przeszłą, to i w nowym może być

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przemek, nie chce przesadzać z ciemnymi kolorami... Dechy raczej zostaną takie jakie są, miejscami lekkie poprawki powprowadzam, kolorystycznie jeszcze dopasuję do całości drogi dzięki pastelom, zielono będzie koło rur bo tam będzie woda

Rafał, fotki T-34 wstawię oczywiście ale na razie walczę z podwoziem.

Marcin, nie wiem czy się wyrobię do Krotoszyna z tym gigantem, tak czy siak na pewno wpadnę, chociaż pooglądać.

Tymczasem mała aktualizacja na podstawce:

IMG_0681.jpg

Na wierzch jak widać przyklejam miejscami mniejsze kamyczki, by pozakrywać te większe, dojdzie jeszcze trochę chaszczy, piachu, kurzu, olei i parę śmieci... No i rzecz jasna kozioł oporowy i same szyny (firma RPM)

Co do kozła oporowego to jeszcze się zastanawiam jaki, drewniany czy betonowy?

Fajnie Ci to tu idzie. Jakimi odcieniami malowałeś glebę?

Glebę psiknąłem pectrą całą na czarno i miejscami na brąz, następnie nakładałem rozcieńczone olejne Van Gogh - kolory Raw sienna, Burnt sienna i Vandyke Brown.

Mała uwaga do zestawu RPM z torami, podkłady są za krótkie o sporo- niż w skali powinny być

Podkłady robiłem samemu z balsy, porobiłem odrobinę dłuższe niż plastikowe zestawowe ale nie wiem czy wystarczająco, być może te moje są również trochę krótkie.

Kolejna walka z olejami i ze zdjęciami.

ISU odrobinę zużyty dostał miejscami przyciemnienia. Idealny wstęp do dalszych prac. W ruch pójdą ciemne i rdzawe zacieki. Miejscami przejścia są zbyt ostre więc i to pójdzie do poprawki.

Zastanawiałem się też nad białymi pasami na górnej płycie bo takowe też istniały ale ostatecznie zrezygnowałem.

Jak to często u mnie bywa i ISU malowany pędzlem, aero mi szwankuje po ostatnich zabawach z barwieniem ziemi :(

Fotki na dziś:

IMG_0695.jpg

IMG_0693.jpg

IMG_0696.jpg

IMG_0692.jpg

Kolor zielony wyszedł na zdjęciach inaczej niż jest naprawdę. Normalnie jest jak w T-34.

Do scenki powrócę za tydzień, jutro jadę wypocząć

PS. Podkłady pociachane skalpelem ale już fotki nie robiłem.

Jeszcze przed wyjazdem, dwie ostatnie fotki pstryknąłem bo jest okazja - słoneczko akurat wyszło, naturalnie bez fleszy i innych pierdół

IMG_0700.jpg

IMG_0702.jpg

Zastanawiałem się też nad białymi pasami na górnej płycie bo takowe też istniały ale ostatecznie zrezygnowałem.

Wydaje mi się jednak że powinny być, to miało być przecież oznaczenie dla własnego lotnictwa i chyba pomalowano tak wszystkie pojazdy, ale jeśli posiadasz jakąś dokumentacje tego to ok, i tak raczej już było by za późno żeby to przemalować

i tak raczej już było by za późno żeby to przemalować

Oj Przemku i tu jesteś w błędzie, nigdy nie jest za późno by coś domalować...

Oj Przemku i tu jesteś w błędzie, nigdy nie jest za późno by coś domalować...

To jak mówisz że dało by radę to może pyknij te paseczki na górze ,chociaż równie dobrze może ich nie być, mogło krasnoarmiejcom farby zbraknąć a już jechać trzeba był, chociaż wydaje mi się że te na górze ważniejsze były, ale rób jak uważasz

Przejże jeszcze jakieś fotki archiwalne i się zastanowię nad górną płytą. Tym czasem wklejam fotkę sklejonego już Bantama BRC wraz z załogą

IMG_0709.jpg

Szyby i światła dostanie na końcu.

Manekiny potrzebuję miejscami szpachli.

I tu mam pytanko, malować go na ciemniejszy odcień niż ten który dostały pojazdy gąsienicowe? Czy tak samo? Osobiście mi się wydaję że powinien wpadać lekko w khaki

Chyba znalazłem fotkę bez pasów na górnej płycie, ja przynajmniej ich tam nie dostrzegam:

Tutaj rzeczywiście może nie być, chociaż zastanawiający jest ten biały element przed włązem, ciężko powiedzieć czy przebiegał przez niego biały pasek czy to tylko odbicie

Chyba znalazłem fotkę bez pasów na górnej płycie, ja przynajmniej ich tam nie dostrzegam:

Tutaj rzeczywiście może nie być, chociaż zastanawiający jest ten biały element przed włązem, ciężko powiedzieć czy przebiegał przez niego biały pasek czy to tylko odbicie

Jest to jak dla mnie biały wizjer to jest to coś pomiędzy włazami

Pozdrawiam Jezier

Tak to jest biały wizjer, ale nie mogę dopatrzeć się innych fragmentów górnej płyty pomalowanych na biało. Czasami też biały pas zaczynał się dopiero od jarzma, a tu w ogóle nic nie ma...

Wykorzystując ostatnie promienie słońca wklejam dwie fotki teciaka. Kółka w takiej kolejności już wklejone i pomalowane. Kolor gumy się zakurzy to nie będzie tak się świecił. Stalowe przejechałem oczywiście gun metalem. Za kółkami widoczny lekki syfek ziemi. Nie chciałem błocić bo sensu nie widzę.

IMG_0714.jpg

IMG_0713.jpg

Przepraszam za ten krajobraz w tle ale nie miałem jak inaczej zrobić fotek, słońce już zachodzi za budynki