Jump to content

Za linią Maginota


Recommended Posts

Witam. Niektórzy już ją pewnie widzieli. Diorama jest w skali 1:35. Panzer II z firmy Tamiya, figurki z Dragona, budynek z Mini Art-a. Wiem, że podłoże jest za czyste więc doradźcie co tam jeszcze mogę zrobić. Miłego oglądania.

e3d93c96c5521836med.jpg

8e030d006401c175med.jpg

b0e39ec228d1ecccmed.jpg

55387ee9d7906c2amed.jpg

fc3adbcd0eccaaf3med.jpg

a7d98487f00724d7med.jpg

91a0e1b1f29514cfmed.jpg

6630ddb44d0893cbmed.jpg

07d45cb2097c1e92med.jpg

9a3017cc73ce490bmed.jpg

Link to post
Share on other sites

Super, jestem pierwszy:) Zgadzam się z Tobą, troszkę za czysto... Ogólnie bardzo mi się podoba twoja Dioramka, tylko czegoś brak...jakiegoś że tak powiem "brudu" może dorób trochę jakiegoś gruzu... jakichś smieci... bruk na twoim miejscu przetarłbym może jakimś washem, wtedy będzie wyglądał, naprawdę dobrze.... chodzi o to żeby nie wyglądał jednolicie, tzn. wszędzie tak samo. dodaj gruz, np: w narozniku fajnie by wyglądała kupka jakiegoś gruzu który niemcy uprzatneli z drogi, gruz z jakimiś belkami np. dobrze przykurz, daj wash i będzie naprawdę Si. Bo Dioramka jest naprawdę wypasiona. Gratuluję.

Ps. teraz zauważyłem, trochę dziwnie wyglądają te łączenia bruku...:(

Link to post
Share on other sites

Cześć! Dzięki. Budynek malowałem Humbrolami : ścianę boczną i pierwsze piętro numerem 24, pater i żaluzje 73, okna i drzwi 110, dach 153. Wrzucę jeszcze jakąś fotkę wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Dioramkę oglądałem sobie w Będzinie

 

Z gruzami, jeśli chcesz coś dodać, to nie przesadzaj. Walnęło przecież zaplecze domku. Troszke możesz dać przy ścianie z plakatami, na brzegu dioramy.Takie większe kawałki.

Drobnicę, na prawdę małe i delikatne fragmenty gruzu, liści, śmieci daj wzdłuż krawężnika między drogą a chodnikiem, przy budynku na chodniku i przy latarni. W kilku miejscach tylko niewielkie skupiska pyłu i drobnicy.

 

Mnie się dioramka bardzo podoba, gratuluję wykonania i pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Dioramka może się podobać, scenka jest całkiem sensowna, no może w moim odczuciu nie pasuje ten czołgista we włazie, jakiś taki bojowy

Najlepszy jest ten idący francuz, wygląda jakby wracał z płaczem do domu że go niemcy pobili ehh oni to mieli ducha walki...

Nie pasuje mi wspomniana przez Ciebie ogólna czystość, trochę gruzu i kurzu nie zaszkodzi. Czekam więc na kolejne zdjęcia

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Skąd u Was to "parcie" na gruz ? czy myślicie że w każdym przypadku jak niemcy wkraczali do każdego miasteczka to w każdy budynek walili z działa to nie Wa-wa po powstaniu tylko jakieś popierdukwo na prowincji, rozłożone mapy mogą sugerować zwiad, dla mnie zabrudzenia są w sam raz nie . My chyba czasem wzorujemy się na naszych służbach utrzymania czystości i ciężko nam pojąć że tam na ulicach mogło być czysto już w latach 40 pozdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.