Skocz do zawartości
krzychu-onisk

Maszyny zdobyczne - Zdjęcia, dokumentacje i pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

eee nie jestem specem od pancerki ale to drugie to chyba Maus co nie ?

Co z nim nieteges Botan ?

Tam jest maus złożony z wieży v2 i kadłuba v1, dlatego widać że kamuflaż z obu części nie pasuje do siebie. I co najważniejsze w tej konfiguracji jest zdobyczny. Czyli z nim jest bardzo teges

Robienie go w malowaniu z Kubinki gdzie przemalowali go Rosjanie jakoś mi nie pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PS. Jachud3 z tego co się orientuję to chyba jesteś jednym z ,,Peczterdziestko-fanów/maniaków" To ci się przyznam ja też kocham ten samolot zwłaszcza P-36 i pierwsze wersje P-40 (Tomahawk)

No to witam w klubie

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

temat P -40 widac będzie niewyczerpany,a wracając do Hurricane to znalazłem na kilku forach informację ,że fińskie Hurricane należały do partii samolotów przeznaczonych do Polski,zaś sam egzemplarz ,który zapakowany był w skrzynię ponoć dotarł jednak do Gdyni ale w trakcie już wojny nikt go nie wypakował ze statku i ponoć wrócił do UK i został zezłomowany???? (nigdy one nie widniały na stanie RAF`u,więc dziś trudno się czegoś dokopac,kolejny temat nie do rozstrzygnięcia.

Co do zdjęcia tego Huricane`a fińskiego to większość internautów pisało o egzemplarzu "polskim" ,chyba ,że mieli na myśli same maszyny z partii ,a nie o znakach bo mnie też dziwi fakt ,że zostawiono by inne znaki na kadłubie ,a inne na skrzydłach.MEA CULPA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zapakowany był w skrzynię ponoć dotarł jednak do Gdyni ale w trakcie już wojny nikt go nie wypakował ze statku i ponoć wrócił do UK i został zezłomowany

Znów sięgnąłem do książki pana Eden'a; pisze on, iż jeden Hurricane zamówiony przez Polskę do dalszych ewaluacji oraz pozostałe 9 zamówionych już jako normalny towar importowy mogły nie dotrzeć do Polski - i teraz, co ciekawe - albo wróciły do UK albo popłynęły na Bliski Wschód:!:

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jaki nie ma więcej sensu ( w tym temacie ) debatowanie o Hurrim zdobytym przez Finów na Rosjanach ??

Te ex-Polskie i tak nie podchodzą pod temat projektu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

black616 wiem no ale najwyżej władza wydzieli wątek do 1:1 i nie będzie problemu.

Jednak są zdjęcia fińskich hurri z zamalowanymi szachownicami

finpolhurri.jpg

Z drugiej części monografii Ajpresu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moze się dołączę i skomentuje to zdjęcie. Czemu Hurri jest cały Zielony ?

Myślałem że w Finalndii najpierw latali w kamuflażu RAR potem zamienili na swój.

Tymczasem ten to mu ma zamalowanie szachownice czyli musiał je mieć jeszcze w Brytanii Czyżby ten Hurricane był od początku pomalowany na zielono ?

Dodatkowo zwróćcie uwagę na to tu mamy hurri

finpolhurri.jpg

A tu fragment skrzydła Karasia

23.jpg

Nie wydaje wam się że odcienie są bardzo podobne ? Wiem odważna teoria ale warto się zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Black hehe z tym porównaniem to żeś teraz nieźle pojechał. Nie można oceniać kolorów oraz/i odcieni na zdjęciu, tym bardziej czarno-białym, robionym przy różnych oświetleniach, o różnych porach roku, na różnych filmach i aparatach.

Wtrącę też dwa grosze do dyskusji. Może to siła autosugestii, bo tyle o tym gadacie ale zacząłem widzieć coś kwadratowego na skrzydłach, oraz kamuflaż na usterzeniu

Temat jest bardzo ciekawy, sam osobiście jestem ciekaw co się stało z polskimi hurrasiami i spitami. Władza mogła by wydzielić wątek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten fiński Hurricane jest w kamuflażu, słabo ledwo widocznym ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panzer IV

Soviet-panzerIV-01.jpg

Panterki

panter_sotnikov.jpg

a ten SU-76i nadaje się do tematu podwójnie

su-76i_01.jpg

su-76i_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli kogoś interesują zawiłe historie typu ex-litewskie ex radzieckie niemieckie zdobycze powinien zajrzeć do tego wątku:

http://www.plienosparnai.lt/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?2377.post

Są zdjęcia i plansze barwne samolotów: Piper J-3 Cub, DH89M, Gloster Gladiator i różnych ANBO

Co do tekstu trzeba czasem użyć translatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/naklejki-japonia-pacyfik-1-48-unikat-i1238761823.html

Kalki dla zdobytych japońskich maszyn z serii Dying Sun w 1:48. Może kogoś zainteresują.

http://allegro.pl/naklejki-japonia-pacyfik-1-48-unikat-i1238761891.html

A tu maszyny amerykańskie zdobyte przez Japończyków też 1:48

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy Ex-Irański F-14 Przejęty przez USN nadaje się do projektu.Maszyny te robiły za Agrresorów w radzieckim malowaniu, jednak ja bym zrobił w klasycznym Irańskim kamuflażu

iiaff14a_36029001tm6.jpg

Historia wygląda tak że Amerykanie sprzedawali Iranowi (gdy był jeszcze republiką) swoje maszyny, jednakże do władzy doszedł zły szach zmienił ustrój na replukę islamskie i partia Tomcatów które były przeznaczone dla Iranu przejął US Navy w oryginalnym irańskim kamuflażu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Szukam zdjęć czołgów lekkich M3 zdobytych przez Japończyków na Filipinach.

Jak na razie mam to:

http://3.bp.blogspot.com/_xCj-CgN8VII/SbdP9hFv_1I/AAAAAAAAADk/DlWxSzucluc/s1600-h/capturedstuarts.jpg

http://bp0.blogger.com/_CbwnjooteyI/SCfgr7tshDI/AAAAAAAALh0/wMRbc8XDUSs/s1600-h/11.jpg

Duże zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W numerze 3/10 magazynu AERO jest artykuł o wędrownym cyrku Rosariusa - jednostce niemieckiej Luftwaffe podczas II wojny światowej - na wyposażeniu której były m.in.: P-47, P-38, P-50, Hawker Typhoon, Spitfire, Mosquito itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie t współtwórców tej dyskusji, ostatnio zbieram informacje na temat niniejszego postu:

Czy posiadacie więcej informacji na temat naszego PZL łosia w barwach Luftwaffe, czy brał udział w jakiejkolwiek bitwie,

Czy posiadacie informacje na temat MIga-3 również w barwach Luftwaffe, jak zanlazł się u Niemców i gdzie walczył i czy dużo było tych maszyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

captba64.jpg

BA64B zdobyty podczas wojny koreańskiej przez armię amerykańską

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi