Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

21 godzin temu, mig napisał:

Pierwszy zakup w tym roku

DSC04678.JPG

No to czeka Cię niezła przeprawa - nie będzie lekko, oj ,nie będzie.... ale walcz, walcz...

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kolega zachwala:

W końcu po długich poszukiwaniach  po całym świecie   udało mi się nabyć po rozsądnej cenie ( nawet taniej niż w Polsce).  Zamówione bloczki i trochę innej drobnicy.  Żona jak zobaczyła, to zapytała,

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

Posted Images

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

No to czeka Cię niezła przeprawa - nie będzie lekko, oj ,nie będzie.... ale walcz, walcz...

Wiem, że lekko nie będzie. Jednego ŁaGGa-3 Rodenu już robiłem kilka lat temu. Wiem co mnie czeka. Co do pasów to wiem, że są do Jaka. Zobaczę jakie są różnice pomiędzy pasami do Jaków a do ŁaGGów-3 może uda się je zaadoptować do ŁaGGa a jak nie to się zrobi z taśmy albo kalka będzie.

1960560698_F-5ETigerIIAgrressor.jpg.dd64ca791a783d0340edc33eeab498aa.jpg

Dzisiaj dotarł z Chin, w pudełku tak pogiętym, że strach był go otwierać.

Pierwsze spostrzeżenia: zadowalający detal, linie podziału w marę równe jak i nity. Uboga, płaska kabina + kalkomania, fotel ok - dodatkowe pasy z miedzi (co nie jest zaznaczone w instrukcji). W pudełku osobno zapakowana górna część kadłuba (taka sama jak ta na całej dużej ramce). Brak sześciu "kołków" mocujących z ośmiu. Jedynie trochę mydlane wydają się golenia podwozia. Łądne Sidewinder'y jak i reszta uzbrojenia. Biorąc pod uwagę fakt 8 malowań w tym Aggressorów, brakuje zasobnika AN/APX -95 TACTS POD. W polskim sklepie za ponad 170zł, z Ebay za 100 z wysyłką i więcej bym raczej nie dał.

• Like 1

Zasada jest prosta jak dbasz i regularnie czyścisz narzędzia to będą ci służyć. 

32 minuty temu, DamianosPL napisał:

Pierwsza dostawa od jakiegoś czasu. 

Ile wytrzymuja czasu te pilniki diamentowe od trumpeter? 

IMG_20210213_125429.jpg

Od czasu do czasu i ja się czymś pochwalę:

Taki przyjemny zestawik, który od dłuższego czasu chodził mi po głowie: IMG_20210217_125350.thumb.jpg.a97f151a10d1e1eda90bbf4f918a7cf5.jpg

Zaraz kolega z abecadłem na plecach będzie sobie ze mnie pośmie:bip:ki urządzał, że rura. Ale to nasza rura i kawał hisrtorii naszego lotnictwa i na szczęście dobrze(?) zrobiona. I już sobie załatwiłem indyjskie kalki, bo jednego będę robił indyjskiego. A tak już zupełnie bajdełej i offtop - ponoć  WWS ZSRR używały jakieś pojedyncze egzemplarze i że są zdjęcia na to? Wie ktuś cuś?

• Like 1
1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

Ale to nasza rura

Bo to jest NASZ miś. My tym misiem otworzymy oczy niedowiarkom.................

Czy jakoś tak :wink: 

Bareja zawsze aktualny :super:

16 minut temu, WujekAlice napisał:

Iskra to jest jednak kawałek modelu

:hmmm:

Sorry, ale nie ogarniam tej "wizji".  Za słaby jestem :haha:

3 minuty temu, WujekAlice napisał:

Znaczy co? Ta Iskra to paździerz? A nie wiedziałem. Dobrze o niej mówiono.

Znaczy się, że jest wielkości Mustanga w tejże skali a czy to kawał modelu ? 😉  Ale za próbę zrobienia sowieta z Iskry to o bana może się otrzeć :D

Z tą Iskrą w gwiazdy to raczej bajki jakieś. Być może jeden egzemplarz i był testowany w Achtubińsku ale raczej sensacji nie wywołał skoro nic o tym znaleźć nie można.

8 godzin temu, WujekAlice napisał:

A tak już zupełnie bajdełej i offtop - ponoć  WWS ZSRR używały jakieś pojedyncze egzemplarze i że są zdjęcia na to? Wie ktuś cuś?

Testowano (porównywano) różne konstrukcje bloku wschodniego. Ponoć decyzją Politbiura KC KPZR ustalono by w celu zachowania równowagi, samoloty szkolne będą z Czechosłowacji.

23 godziny temu, WujekAlice napisał:

Od czasu do czasu i ja się czymś pochwalę:

To zakupami można się chwalić a gotowymi modelami już nie? Trochę to nie spójne.

• Like 1

No bo, żeby zrobić zakupy to trzeba trochę hajsu - czasami nawet niedużo i jakieś 5-10 minut czasu. A żeby zrobić model to już trzeba kilkanaście - kilkadziesiąt roboczogodzin... Bo w pewnym wieku łatwiej o hajs niż wolny czas. 😕

16 minut temu, WujekAlice napisał:

A żeby zrobić model to już trzeba kilkanaście - kilkadziesiąt roboczogodzin... Bo w pewnym wieku łatwiej o hajs niż wolny czas.

Czyli u kolegi jest jak w bibliotece - dużo do wzięcia a nie koniecznie do oddania. :haha: To ja poproszę o kartę i adresik. Wpadnę, coś wybiorę i poświęcę tych kilkanaście -kilkadziesiąt roboczogodzin. 

18 minut temu, Xmen napisał:

Aha.Czyli chodzi o to żeby się pochwalić hajsem.Znowu się czegoś nowego nauczyłem.Dzięki

Nieee, nie tylko hajsem - modelami jakie ma się na stanie. Hajsem to można się chwalic, jak się kupiło pół kontenera Wingnut Wingsów

6 minut temu, Smokepsv napisał:

niech Wam do głowy nie przyjdzie mierzyć penisy.

179,99 :haha:

To cena za pudełko z dwiema "naszymi rurami" wink3

obraz.thumb.png.a62ddd2a1e18814e8df10ed220cfd460.png

"Rozmiar" to co najwyżej koszt wysyłki :mrgreen:

Edited by abtb
  • Like 1