Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

A ja w czarny czwartek, piątek czy jak kto woli łykend zajrzałem do swojej szafy i stwierdziłem: Po ch.....j wspierać sklepy jak własny można założyć. I NIC nie kupiłem. A co, twardy byłem,

Nie, ale jest kompletnie bezsensowne i zasrywa forum niepotrzebną treścią.

Posted Images

Ja właśnie zamówiłem z ebaja i teraz widzę że jest promocja na HLJ - w tej samej cenie miałbym z przesyłką kurierską :/

Też PS-270 ?

Wczoraj pobawiłem się nim tylko 15 minut, ale coś czuję, że będzie to dobra, dłuższa "znajomość"

Widzę że przekonałeś się do tych nie wątpliwie pieknych w kształtach samolotów bojowych.

Też już go zamówiłem mam nadzieję że szybko bedzie dostępny w moim ulubionym sklepie.

Mnie trochę rozczarował: mam wrażenie że Chińczycy mieli jakiś problem z formami i coś musiało im pójść nie tak, bo na pewnym obszarze na grzbiecie kadłuba widać wyraźnie że linie są różne: raz wąskie i głębokie, raz szerokie i płytkie, miejscami wręcz niemal zanikające. Do tego co najmniej dwie linie są w pewnym miejscu rozdwojone, a powierzchnia wokół nich (i w okolicy) sprawia wrażenie jakby ktoś przed chwilą ten plastik niedokładnie wyszlifował papierem ściernym. Po bokach tych rozdwojonych linii widać jakby plastik był lekko uniesiony - dokładnie tak jak się przeryje plastik igłą.

Ewidentnie coś im poszło nie tak i ratowali te formy jakąś prowizorką.

Reszta modelu po krótkich oględzinach wygląda za to super.

Sam zestaw piękny, ale nie bije jakością modelu KH tak bardzo jak miałem nadzieję.

Te schrzanione linie podziału psują bardzo efekt, choć łatwo będzie je przeryć i poprawić.

No i śmieszna jest instrukcja: dali wiele luźnych kartek, poskładanych na 2 albo 3 części- wszystko luzem, nie zszyte.

To co opisujesz przypomina mi MiG'a-29A od Trumpka dokłądnie takie same problemy: porowata powierzchnia, zanikające linie podziału, znikające nitowanie.

Co poradzić taka modelarska dola oby nie dopadła mnie taka słabość przy tym Su jak przy 29'm bo mi budżet domowy padnie.

Mnie trochę rozczarował: mam wrażenie że Chińczycy mieli jakiś problem z formami i coś musiało im pójść nie tak, bo na pewnym obszarze na grzbiecie kadłuba widać wyraźnie że linie są różne: raz wąskie i głębokie, raz szerokie i płytkie, miejscami wręcz niemal zanikające. Do tego co najmniej dwie linie są w pewnym miejscu rozdwojone, a powierzchnia wokół nich (i w okolicy) sprawia wrażenie jakby ktoś przed chwilą ten plastik niedokładnie wyszlifował papierem ściernym. Po bokach tych rozdwojonych linii widać jakby plastik był lekko uniesiony - dokładnie tak jak się przeryje plastik igłą.

Ewidentnie coś im poszło nie tak i ratowali te formy jakąś prowizorką.

Reszta modelu po krótkich oględzinach wygląda za to super.

Sam zestaw piękny, ale nie bije jakością modelu KH tak bardzo jak miałem nadzieję.

Te schrzanione linie podziału psują bardzo efekt, choć łatwo będzie je przeryć i poprawić.

No i śmieszna jest instrukcja: dali wiele luźnych kartek, poskładanych na 2 albo 3 części- wszystko luzem, nie zszyte.

I tu nasuwa się pytanie czy warto przepłacać za ten zestaw, mając dostępny dużo tańszy zestaw firmy KittyHawk.

No to już Twój wybór, czy chcesz mieć tańszy i gorszy zestaw, czy lepszy i droższy.

Zestaw KH na pewno przegrywa jakością detali, choć miejscami ta różnica nie jest taka ogromna. Ale GWH tutaj zdecydowanie lepiej wypada.

Powierzchnia kadłuba i linie podziału: tutaj już różnica jest mniejsza, ale GWH wciąż wypada trochę lepiej: ma z reguły bardziej wyraziste linie, lepszy detal.

Merytoryka: raz że GWH to model seryjnych Su-35 (KH to zdaje się pierwsze egzemplarze testowe), poza tym wygrywa zdecydowanie, z tego co czytałem i słyszałem, bo sam tego nie weryfikowałem ze zdjęciami oryginałów. KH zdaje się ma naprawdę sporo mniejszych i większych błędów.

KH ma na pewno bogatsze uzbrojenie, ale też jego jakość jest trochę słabsza.

GWH ma fajny podział technologiczny, bardzo lubię gdy całą maszyna ze skrzydłami składa się z górnej i dolnej połówki, dzięki czemu unikamy wielu miejsc do szpachlowania.

KH jest znacznie bardziej pocięty. GWH ma też bardzo fajne gondole silników wraz z wlotami powietrza - wszystko w postaci jednej części, no i ma dysze silników, które można ustawić w dowolnej pozycji, czego KH nie miał i co było w jego przypadku jednym z głównych zarzutów (dysze tylko w prostej pozycji).

Cena: GWH w Hobby Easy kosztował mnie ok. 368 zł, KH można w Polsce kupić za ok. 250 zł, więc różnica jest spora, ale zobaczymy ile GWH będzie kosztować u nas.

Warto pamiętać że KH jest naprawdę niezłym modelem, mimo swoich wad, jeśli różnica w cenie będzie niższa niż 100 zł, to GWH będzie wart zakupu, jeśli będzie dużo droższy od KH, to nie wiem czy warto będzie kupować tak drogi model mając znacznie tańszy i wciąż niezły KH.

Co kto woli.

• Super Moderator
Prosto z Japonii przybyła odsiecz, aby ukończyć niedokończone...

LQsbYlE.jpg

Jak długo czekałeś?

Też czekam i nie wiem ile ta podróż do polski będzie trwała. Tyle co podawali, czyli do 30 dni?

Prosto z Japonii przybyła odsiecz, aby ukończyć niedokończone...

LQsbYlE.jpg

Jak długo czekałeś?

Też czekam i nie wiem ile ta podróż do polski będzie trwała. Tyle co podawali, czyli do 30 dni?

Ile buliłeś i gdzie, hlj.com??

Sie zamierzam na Procony ponownie