Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

A ja w czarny czwartek, piątek czy jak kto woli łykend zajrzałem do swojej szafy i stwierdziłem: Po ch.....j wspierać sklepy jak własny można założyć. I NIC nie kupiłem. A co, twardy byłem,

Nie, ale jest kompletnie bezsensowne i zasrywa forum niepotrzebną treścią.

Posted Images

Prosto z Japonii przybyła odsiecz, aby ukończyć niedokończone...

LQsbYlE.jpg

Jak długo czekałeś?

Też czekam i nie wiem ile ta podróż do polski będzie trwała. Tyle co podawali, czyli do 30 dni?

A to tez zalezy od tego jaki byl status towaru, na stoku, wysylka do 9 dni, bądź pod zamowienie sprowadzony,

Zamawiajaca towar z magazynu badz do 7-9 dni wysylka, u mnie transakcje zamykaja sie w 15-21 dni zawsze, nidgy nie mialem dłuższego poslizgu

Dziś dostałem, też prosto z Japonii, za niemal równo 52% ceny u polskiego dystrybutora, wliczając transport.

Trafiła się okazja.

kPAyP8S.jpg

Jakieś szczegóły możesz ujawnić ?

Chętnie skorzystam także z okazji.

Pozdrawiam Hello

Ja już mam Iwate .35 ,chciałem kupić z mniejszą dysza .

Te z kolei chyba kosztują już " normalnie ".

Nie ma sprawy , z obrazka nie dojrzałem co kupiłeś.

A tak przy okazji , czym się kierowałes przy zakupie akurat Iwaty z dyszą 0.3 ?

Nie masz aero z tym rozmiarem czy te co masz nie zadowalają Cię w " akcji "?

Aha , w ten sposób. Aero z taką dysza już jest niezłym " rozpylaczem ".

Korzystając z Twojej życzliwości - ostatnie pytanie .

Iwata ma aerografy ( jeśli się nie mylę ? ) od 0.18 .

Co Ty wybrałbys z takich rozmiarów ? Jak najmniejszą czy coś np. 0.2 lub w około 0.25 ?

Nie mam żadnego doświadczenia w malowaniu małymi dyszami więc pytam jaka dysza jest okey do kompletu z dysza od .3 ?

Pozdrawiam Hello

Pytanie podstawowe do czego Ci taka dysza?

Ja mam aerograf 0,18, który kupiłem do malowania detali i cienkich linii - i do tego jest to znakomity aerek, ale w praktyce można nim malować także normalny kamuflaż.

Pamiętaj tylko że ja robię tylko lotnictwo, więc piszę z takiej perspektywy.

Jeśli chcesz mieć coś do kompletu do 0,3 to zdecydowanie 0,18, bo 0,25 to za mała różnica jak na mój gust.

Inna sprawa, że i dyszą 0,3 bez problemu namalujesz linię 1 mm albo i cieńszą.

Moja Iwata ma dysze 0.35 . Mam przerwę w klejeniu i malowaniu - życie - to co do tej pory zrobiłem , może i na pewno ,za mało by się wypowiadać ale mam odczucie , że 0.35 jest trochę za dużo na moje oko .

Do lakierów na koniec tak ale do drobiazgów to chyba nie ?

P.S. być może moja dysza już nie jest 0.35 ( jest większa, rozepchnieta ? ), nie mam z czym porównać.

A co to za model iwaty? Iwaty tak na prawdę zaczynają się od serii HP-C plus lub Hi line jeżeli chcemy regulacje ciśnienia. Druga sprawa, że procony które są rebrandami tych modeli są dużo tańsze. Za dodatkowe 30 dolarów względem HP-CH którego pokazał Solo kupujesz ps-770 czyli microna.

Aha , w ten sposób. Aero z taką dysza już jest niezłym " rozpylaczem ".

Proszę nie opowiadać bzdur. Dobry aerograf z dyszą 0.3 / 0.35mm maluje kreski od poniżej 0.5mm po kilka centymetrów, więc nadaje się praktycznie do wszystkiego - od ręcznie malowane go kamuflażu po podkłady czy lakiery.

Sprzęt z dyszami 0.2 i mniej jest najmniej przydatny w modelarstwie, wbrew temu o czym próbują nas przekonać niektóre firmy.

być może moja dysza już nie jest 0.35 ( jest większa, rozepchnieta ? ), nie mam z czym porównać.

Skoro jest za duża to pomyśl o czymś0,18 mm, będziesz miał obecny aerek do lakierów i podkładu, a 0,18 do normalnego malowania.

Sprzęt z dyszami 0.2 i mniej jest najmniej przydatny w modelarstwie, wbrew temu o czym próbują nas przekonać niektóre firmy.

Ciekawe dlaczego ponad rok temu namawiałeś mnie na Microna 0,18 mm w takim razie...

Nie mam żadnego doświadczenia w malowaniu małymi dyszami więc pytam jaka dysza jest okey do kompletu z dysza od .3 ?

Jeśli mogę się wtrącić... Moim zdaniem, żadna

Sęk, że 0.3 jest doskonałym uniwersalnym wyborem, służącym dobrze do wszystkiego. Jeśli chcesz precyzyjniej dobrać aerografy/dysze, i chcesz ich mieć dwa, to kupujesz 0.2 lub 0.18 do detali i np 0.4 do większych powierzchni. I tyle.

Ale Ty masz zdaje się 0,35, a może i więcej to oczywiście dodatkowe 0,2 może być bardzo ok.