Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

A ja w czarny czwartek, piątek czy jak kto woli łykend zajrzałem do swojej szafy i stwierdziłem: Po ch.....j wspierać sklepy jak własny można założyć. I NIC nie kupiłem. A co, twardy byłem,

Nie, ale jest kompletnie bezsensowne i zasrywa forum niepotrzebną treścią.

Posted Images

• Super Moderator

Dziwne ja dałem za niego 380zł z hlj.

Cła ci nie dowalili?

Na razie zapłaciłem w sklepie.

Jeszcze nie dotarł, jak dotrze to zobaczymy czy cło będę musiał zapłacić.

Myślałem że Adam podał cenę bez cła.

Mówi się potocznie cło, bo zarówno VAT jak i cło dowala urząd celny dokonujący odprawy.

A to cło to raczej u nas loteria, ani Adam ani ja nie zapłaciliśmy go, trudno powiedzieć dlaczego.

Kiedy kupowałem PS-290 z AmiAmi, wtedy mnie trafiło, może zakupy ze sklepów dokładniej kontrolują.

Z tym informowaniem jest różnie. Jak mają w przesyłce wszystkie potrzebne im dane i są wiarygodne, wtedy może być tak, że o dodatkowych opłatach dowiesz się dopiero od doręczyciela pod drzwiami. Już tak raz miałem. Tak więc, warto być na to przygotowanym i mieć stówkę pod ręką.

No to prawda.

Na mojej paczce z aerkiem ostatnio była przyklejona na zewnątrz faktura z dokładną ceną, opisem towaru i wszelkimi danymi dla potrzeb celnych, po angielsku, więc celnicy nie mieliby problemu.

Ale lenie nawet mimo tego nie chcieli mnie oclić.

Ja się na dodatkowe opłaty nie załapałem. Natomiast co do HLJ to ostatnio paczka od nich, najtańszą formą dostawy, nie przemknęła się niezauważona przez urząd celny. Za parę blaszek dopłaciłem 70zł. Co do ceny aerka - jawkers załapał się na promocję w HLJ. Cena poza promocją u nich bez wysyłki to ok 415zł.

Może to dobry czas na takie zakupy Czują wiosnę, albo co...

Coś jest na rzeczy. Moja ostatnia paczka z LM wielkości małego Fiata (3 Su-35 GWH i Jak-28 Bobcat) pomimo kontroli celnej w Warszawie a potem w Zabrzu ovatowana nie została

Z tym clem/vatem to roznie jak widac bywa, ja z Hlj nigdy tez nie placilem, na nalepce adresowej HLJ napisane , co jest w srodku i po jakiej cenie kupione, tyle ze szlaczkami i Jenach, zawsze bez problemu nie rejestrowany SAL dociera