Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Tak naprawdę dokładam stówke i ma Tomcata w 1:32. z Trumpka.

Aczkolwiek kupowało się modele Tamiya droższe od konkurencji choć czasami nie tak finezyjne, ale przy składaniu wiedziałem dokładnie za co dopłacam. Czas to pieniądz, więc może rzeczywiście będzie się tak dobrze składał, że wynagrodzi to wysoką cenę.

To wszystko prawda, tylko ze można kupić znakomicie spasowane modele innych maszyn, za mniej niż połowę tej ceny.

Tamkę poniosło, a raczej polskiego dystrybutora.

Oby nie sprzedali tych modeli za dużo, bo na nasz rynek cena jest kosmiczna.

Ogólnie i na zagranicznych portalach model ten w kwestii ceny znacząco przewyższa standard dla tej skali.

Ja kupowałem w Pl w sklepie internetowym zapłaciłem 367zł ale widziałem na alegro za 341zł.

Niestety nie jest to tanio ale hobbysta zawsze zapłaci w końcu to choroba szczególnie jak popatrzę na to ile modeli mam w piwnicy a z tego co widziałem na fórum to nie jestem w czołówce.

Niestety nie jest to tanio ale hobbysta zawsze zapłaci w końcu to choroba szczególnie jak popatrzę na to ile modeli mam w piwnicy a z tego co widziałem na fórum to nie jestem w czołówce.

nie przejmuj się jeszcze nic straconego zakasaj rękawy i bierz się kon kretnie za zakupy może uda ci się przebić do czołówki tylko pamietaj konkurencja nie spi po nocach zamawia modele wiec łatwo nie bedzie

Nawet nie ma sensu próbować w mojej skali nie ma tylu modeli ale myślę że objętościowo i wagowo jestem w czołówce

zawsze możesz robić kilka malowań danego modelu itp.

Jeśli tylko AMK wypuści swojego F-14 z "mankamentami" znanymi z migacza to ja już wiem na co pójdzie moja kasa. Czekam dalej.

PS

Jak dla mnie Tamiya zachowuje sie tutaj jak marki premium w motoryzacji 60% auta za tą samą kasę.

Sęk w tym że kupując markę premium (samochód), bardzo widać różnicę. I wiadomo za co się płaci. A Tamka jest bardzo dobrym producentem z wyrobioną marką. Znajdą się tacy co w ciemno będą kupować.

i zawsze powtarzam "filozofia" Tamki jest że model ma być sklejalny dla nastolatka, każdy kto ma aspiracje robić "full pro" może nabyć dodatki i zrobić wypas ale to co jest w pudle ma się dać skleić w kilka wieczorów i tak to działa...

Co do cen cóż z jenem się nie dyskutuje ;)...

Pozdro

Jak dla mnie Tamiya zachowuje sie tutaj jak marki premium w motoryzacji 60% auta za tą samą kasę.

No bo to jest marka premium, przynajmniej w przypadku Tomcata.

Jakby nie patrzeć, wszelkie modele w tej skali zostawili daleko w tyle, mimo kilku wad.

A że sobie życzą ile życzą za ten zestaw? Ich prawo, widać skalkulowali cenę na rynki zachodnie na tyle na ile mogli sobie pozwolić i pewnie dobrze na tym wyjdą, bo ludzie kupują.

Zresztą czas pokaże, jeśli zostaną z tym towarem w magazynach, to szybko zobaczymy obniżki sklepów.

Ale ja nie sądzę, niestety.

Kończąc, ten model dla mnie nie jest wart tych pieniędzy.

Mocno myślałem nad F-14, ale nie kupiłem. Zamiast tego w cenie Tamki mam poniższe cuda (znaczy będę miał, na razie zamówione i czekam na wysyłkę)...

...i starczyło jeszcze na kilka piwek

Dra6302_001.jpg

108359-10244-pristine.jpg

Ale ostatnimi czasy przyleciały F-18 z Kinetica oraz czekam na dostawę Su-27 z HB i Su-33 Kinetica.

Myslę, że ukoją moje smutki.

F-14 poszukam HB w rozsądnej cenie.

Wydając 380zł na DWA Tygryski (i to nie byle jakie) czuję się o wiele lepiej, niż na myśl wydania 400zł na Kocura, choćby genialnego, ale jednak tylko w 1:48.

Kiedyś trzeba powiedzieć stop. Cierpliwość modelrarza też ma swoje granice

To poszukaj Danger Zone w rozsądnej cenie, bardzo sympatyczne i sporo dające dodatki w zestawie.

HB wbrew temu co często ludzie piszą, to bardzo udany zestaw.

Witam

Nie rozumiem tego płaczu i narzekań nad ceną F-14 od Tamyia. A że to model w skali 1/48 jest w cenie modelu 1/32, a to przelicznik kilograma plastiku na cenę za wysoki, a to detal za niski jak na tą cenę itp. Stara ekonomiczna zasada brzmi że wszystko jest wartę tyle ile kupujący jest chętny zapłacić. A sądząc po ilości filmików na YT i ilości dyskusji na temat tego modelu, model ten pewnie sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. A że w grupie nabywców jest mało polskich modelarzy, to już nie winna polityki cenowej Tamyia, a problemu szukał bym raczej gdzie indziej. Na miejscu Tamyia też bym chciał zarobić jak najwięcej na swoim produkcie. Biznesu nie zakłada się po to by coś robić w wolnym czasie, tylko by mieć z tego pieniądze. A jeśli model nie sprzedaje się dobrze to te wszystkie dyskusje i tak nie mają sensu bo rynek i tak wymusi spadek ceny.

Pozdrawiam.

Ale nikt tu nie neguje mechanizmów rynkowych, tylko ludzie narzekają że jest drogo.

Bo jak jest drogo, to dla kupujących jest trochę niefajnie, no i gdzieś trzeba się wyżalić.

Tutaj nie ma nic do rozumienia, tak po prostu jest.

Racja pożalić się można.

Ale wracając do tematu wątku.

DSCN1217_zpsu0kcde2n.jpg

@mikemc fajne klimaty widziałem kilka modeli zrobionych

czad, no ale nie można wszystkiego na raz

Racja pożalić się można.

Ale wracając do tematu wątku.

DSCN1217_zpsu0kcde2n.jpg

Gdzieś ty to zakupił????(i za ile jeśli to nie tajemnica.. )

Żadna tajemnica. Sprawdź industriamechanika.com. W każdym razie tanio nie jest.

no tanio to nie jest, ale fajne modele mają

mikemc, zacznij z miejsca sklejać Remorę, dobraaaa? Obszerny warsztat na pewno uraduje nie tylko moją lordowską mość

Fakt, pomysły i modele mają świetne - kiedyś nawet zastanawiałem się nad ich steampunkowym samochodem, ale cena okazała się barierą nie do przeskoczenia... Jak rozumiem, zamawiałeś bezpośrednio z IM?