Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Kupiłem taki zabytek, ale właściwie to wcale źle nie wygląda.

112025-11185-pristine.jpg

Zastanawiam się nad blachami z Edka, bo ich wartość kilkakrotnie przekracza cenę modelu.

Dzisiaj przyszła paczuszka od KittyHawka

42902457042_753e045333_b.jpg

Su-34 bardzo mnie ciekawi jak to wygląda pod względem jakości napisz coś proszę.

Mogę wrzucić zdjęcia porównawcze z Su-35. Po lewej Su-35, po prawej Su-34:

29091622038_70cbd8dfec_b.jpg

28095061237_07a4696ecd_b.jpg

29091622168_1b19bbb8b0_b.jpg

Na górze Su-34:

29091622268_0f74fe15e5_b.jpg

Części silników, w komplecie dysze żywiczne.

29091622488_a9243b0692_b.jpg

Fototrawionka:

29091622718_165e79c3ff_b.jpg

I 6 pełnych ramek z uzbrojeniem + instrukcje

28095061147_a9ef201221_b.jpg

41153897310_4b90dd5e62_b.jpg

28095061557_a508abb4bc_b.jpg

29091622608_69b795ebba_b.jpg

Ramek jest więcej oczywiście, ale to nie inbox tylko takie proste byleco i główne ficzery. Jeżeli chcesz więcej konkretnych fotek to mogę porobić i wysłać.

Jak widać na kadłubie detale są mocne, kompletna odwrotność Su-35, w którym miejscami linie są prawie niewidoczne (np. spód gondol silników). Plus jest taki, że są równe na całym kadłubie. Skrzydła i powierzchnie sterowe mają ten detal na porównywalnym poziomie w obu modelach. Uzbrojenia wystarczy na kilka modeli. Gdzieś ktoś na fejsbuku żalił się na dziwne garby i dołki na górnej powierzchni za kabiną, ale przypadek jednostkowy zdaje się.

Taki Solo np. powie, że model niesklejalny przez głębokie linie podziału, ale dla mnie, profana, do niekonkursowej jakości ulepku jest super. Od zawsze mi się ten samolot podobał, piękna sylwetka, a od początku miałem wrażenie, że HB coś odbiło w kwestii ceny. KH kosztował mnie zaledwie połowę tego, ile trzeba by dać za (chyba powlekany platyną) zestaw HB. Tu mam coś jeszcze z poprzedniej epoki:

29091927008_0ae16290a4_b.jpg

Każdy ma swoje upodobania i oczekiwania mnie głębokie linie podziału nie przeszkadzają więc nie ma problemu.

Dzieki także zamówię ten model.

Taki Solo nigdy nie narzekał na głębokie linie podziału tylko na szerokie. Głębokie linie są bardzo dobre, nie lubię płytkich i szerokich.

Nie do końca rozumiem co znaczy że detale „są mocne”.

Su-35 akurat detale ma bardzo finezyjne, nie tak bardzo odległe od tego co jest w modelu GWH, więc można spodziewać się równie dobrych i szczegółowych detali na Su-34.

Ciekawe co napisałeś o liniach w Su-35, bo u mnie one są bardzo ładne raczej na całym modelu.

Inna sprawa to trochę dziwne że zdecydowałeś się na Su-35 KH skoro jest na rynku kapitalny zestaw GWH.

Co do pomysłu na inbox 34 to bardzo popieram.

A to fakt z tym Su-35 moim zdaniem lepiej dołożyć do modelu GWH.

Ja w pierwszym momencie kupiłem 3szt Su-35 od KH ale po wykonaniu pierwszego pozostałe dwa szybko powędrowały na sprzedaż.

Nie napisałem tego złośliwie Solo Po prostu pamiętam, że krzywo patrzyłeś na pierwsze fotki detali i wiem, że masz zdecydowanie wyższe wymagania.

Nierówne detale są moim zdaniem tutaj:

41154431560_9af57b927d_b.jpg

Pomiędzy gondolami głębokość detali jak w Su-34 (urywek widać w prawym górnym rogu), na gondoli po prawej widać linie dużo słabiej, a na tej po lewej są jeszcze płytsze, i na żywo, ledwie widoczne. To nie kwestia światła.

GWH to za dużo. Z jednej strony życie jest za krótkie, żeby sklejać badziewne modele, ale z drugiej strony szkoda mi na początku kariery pomaziać i osmarkać model za 350pln. A KH to przecież nie jest poziom Italeri czy Plastyku, nie? Zresztą, co mi wyszło na Me-262 z ryciem linii i używaniem chemii... Jakbym to zrobił modelowi GWH to bolałby mnie i portfel i serce przy każdym spojrzeniu. Pierwsze modele to muszą być poligony.

Nie napisałem tego złośliwie Solo Po prostu pamiętam, że krzywo patrzyłeś na pierwsze fotki detali i wiem, że masz zdecydowanie wyższe wymagania.

Narzekałem wtedy na bardzo szerokie nity, wyglądały na zdjęciu jakby ktoś je robił cyrklem, ale możliwe że to była wina zdjęcia.

Dlatego jestem ciekaw Twojego inboxa, szczególnie że dobre zdjęcia robisz.

Pomiędzy gondolami głębokość detali jak w Su-34 (urywek widać w prawym górnym rogu), na gondoli po prawej widać linie dużo słabiej, a na tej po lewej są jeszcze płytsze, i na żywo, ledwie widoczne. To nie kwestia światła.

Na tym zdjęciu faktycznie widać różnice w głębokości linii, ale pamiętam że mi to jakoś w moim modelu Su-35 nie przeszkadzało, może nie rzuciło mi się to jakoś tak w oczy.

GWH to za dużo. Z jednej strony życie jest za krótkie, żeby sklejać badziewne modele, ale z drugiej strony szkoda mi na początku kariery pomaziać i osmarkać model za 350pln. A KH to przecież nie jest poziom Italeri czy Plastyku, nie? Zresztą, co mi wyszło na Me-262 z ryciem linii i używaniem chemii... Jakbym to zrobił modelowi GWH to bolałby mnie i portfel i serce przy każdym spojrzeniu. Pierwsze modele to muszą być poligony.

Moim zdaniem to błędne podejście, choć ja sam je wyznawałem na początku mojej "kariery".

"Najpierw pouczę się na kiepskich i tanich modelach, bo dobre i drogie zmarnuję". A potem było ciągle przekonanie, że jeszcze za mało umiem i te dobre modele muszą poczekać.

I efekt jest taki, że mam stos dobrych zestawów, które leżą od kilku lat a ja robię jakieś padaki, których obróbka często bardziej frustruje niż daje przyjemność.

Nie warto.

Owszem, pierwsze kilka modeli, o ile startujesz z umiejętnościami od zera, faktycznie warto wybrać proste i tanie, ale jak już złapiesz podstawowe umiejętności, to nie warto sobie odmawiać tych najlepszych zestawów.

Szczególnie że dobry zestaw ułatwia wykonanie dobrego modelu: dobre spasowanie i odtworzenie wielu detali zaoszczędzi Ci wiele frustrującej i nieprzyjemnej pracy (dla mnie to szpachlowanie, szlifowanie i odtwarzanie linii podziału - nie znoszę tego) i sprawi że modelowanie będzie przyjemnością. Skupiasz się wtedy na tym co ważne i najprzyjemniejsze w modelarstwie: na malowaniu.

No ale zrobisz jak uważasz.

Jeszcze taka uwaga: skoro kupiłeś Su-34 i 35 KH jako modele poniekąd szkoleniowe, to jednak mimo wszystko kupiłeś modele stosunkowo drogie, ale jednocześnie skomplikowane w budowie i niekoniecznie dobrze spasowane. Kitty Hawk jest znany z tego, że swoje modele tnie na mnóstwo części, a spasowanie ich często jest średnie.

W przypadku Su-35 co prawda kadłub jest w zasadzie tylko w dwóch kawałkach, ale sporo rzeczy tam trzeba jeszcze dopasować żeby wyszła z tego prawidłowa bryła maszyny, no i te wyprostowane dysze silników, które warto wymienić na żywice.

W przypadku Su-34 tych części i dopasowania pewnie będzie dużo więcej, bo maszyna ogromna.

Kupiłeś to masz, ale moim zdaniem to nie są najlepsze modele dla początkującego.

No patrzę, ale zdjęcie jest ucięte poniżej miejsca, w którym się znajduje, dlatego pytam.

Jeżeli chodzi o poprzeczny szew to jest widoczny kolorystycznie i jest delikatny cień na obu krańcach kadłuba, natomiast nie wygląda to tak, jak u pewnego użytnika na FB

W Auchan Bronowice są przecenione modele Revella.Kupiłem GTK Boxter oraz Pz.Kpfw.IV Ausf.H po niecałe trzy dyszki za sztukę.Interesują mnie tylko pojazdy w tej skali więc nie wiem jak inne tematy.

w tej skali.

czyli jakiej skali

Warsztat;

BM-30 SMERCH

T-34/76

Kupię modele Tolloloko/Autolokomotiv

Tylko 1/72

czytamy? ;)

Pytanie jak najbardziej na miejscu, przeglądając przez tapatalka nie widać podpisów.

1/72 oczywiście

Chyba we wszystkich Auchanach zrobili przecenę modeli revella. U mnie sprzedają za 25 zł, alwidziałem po 22zł auta cywilne w skali 1:32. Asortyment był już przebrany, ale trochę przecenionych zestawów w nietypowej skali mają. Może został jakiś boxer lub nowe zestawy na bazie famo?

Cześć,

jakiś czas temu, gdzieś w zakamarkach yt znalazłem takie urządzenie :

Silver Bullet Mini Moisture Trap

http://www.sparmaxair.com/product_detail.php?id=3&r=29

zastanawiam się nad zakupem tego ale jakoś ta cena mnie nie przekonuje.

Czy są jakieś inne (podobne) rozwiązania, dostępne w polskich sklepach ?

Czy to w ogóle się sprawdza i warto to kupić?

Jeśli możecie podpowiedzieć to będę wdzięczny

Tak, nazywa się to filtr, odwadniacz do kompresora, kosztuje 15zł i jest do kupienia wszędzie

Tak, jest bardzo przydatny i warto go mieć.