Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

6 godzin temu, DamianosPL napisał:

Ten f-16 szwindlem mi jedzie bo dostałem co innego na pudełku a co innego w srodku

Zasadniczo to nawet ScaleMates nie do końca wie czym się różnią te dwa modele. No ale jak chciałeś F-16 w 72, to czemu się targnąłeś na ten badziew sprzed 30 lat?

17 godzin temu, Solo napisał:

Zasadniczo to nawet ScaleMates nie do końca wie czym się różnią te dwa modele. No ale jak chciałeś F-16 w 72, to czemu się targnąłeś na ten badziew sprzed 30 lat?

Bo akurat malowanie mi sie spodwało general dynamics . A jakie byś polecił f-16 cos do 100zł z jakim ładnym malowaniem?

Ładne malowanie to dość względne określenie i z reguły lepiej znaleźć kalkomanie do wybranego kamuflażu niż polegać na tym że producent zestawu sam da ciekawe malowanie.
Co do samych modeli to naturalnie Tamiya, najlepszy model F-16 w tej skali, ale trochę drożej wyjdzie niż stówka (choć niewiele) no i malowanie takie raczej klasyczne, czyli nudnawe.
Jest jeszcze ta sama ale tańsza Tamka, ale z nieco uboższymi podwieszeniami, tyle że malowanie takie samo.
Możesz też sięgnąć po nie takie tragiczne, ale jednak sporo gorsze od Tamki zestawy Revella, na przykład tureckie F-16, z fajnym kamo, ale też można z niego zrobić np. polskiego Jastrzębia, tylko trzeba dokupić niedrogie kalkomanie, albo nawet maski do malowania TigerMeet 2015 - ja ostatnio takiego skończyłem.
Najlepiej byłoby gdybyś określił jaką konkretną maszynę chciałbyś zrobić, wtedy byłoby łatwiej Ci podpowiedzieć jaki zestaw do tego wybrać i jakie ewentualnie kalkomanie dokupić.

Tego Italeri nie miałem w ręku, ale po zdjęciach sądząc to nie jest chyba za dobry wybór. Ja bym polecał ograniczyć się do zestawów Tamki, Revella i Hasy.
Co do kalkomanii ModelMakera - pierwszy model Italeri by w miarę pasował (to zdaje się jakiś Block x2), ale konieczne byłoby dorabianie wszystkich elementów jakie mają polskie maszyny, a nie ma ten zestaw: różne antenki, zasobnik na spadochron itp. Drugi model Italeri to F-16A więc w ogóle inna wersja niż nasze. Do tych kalkomanii MM najlepszym rozwiązaniem jest ten turecki Revell, który w zasadzie ma prawie wszystko do zrobienia Polaka.

Kalkomanie do tajwańskiego F-16 to najlepiej też jakiś Revell w wersji A - są takie, zdaje się że z tego tureckiego też da się taką wersję A złożyć, choć musiałbym dokładniej sprawdzić.
Podobnie jest z tymi portugalskimi, bo to także F-16A. F-16A to może być także Hasegawa, np. taka.

Inną opcją, jeśli chodzi o Polaka, jest kupno F-16 Sufa Hasegawy, z której także da się w miarę łatwo zrobić naszego Jastrzębia, naturalnie w wersji dwumiejscowej. Ale tu i tam trzeba parę rzeczy wyskrobać samemu.

Kinetic i KH to Chiny naturalnie.
Obie marki w miarę, przynajmniej ich nowsze modele. KH znany jest z tego że strasznie tnie kadłuby swoich modeli na wiele kawałeczków.

Posted (edited)

@DudzioPewnie w Plastmodel (tam pojawiła się najpierw) ale już tam nie mają na stanie. Jest jeszcze w Exito.

Edited by Luke-83
W pierwotnej odpowiedzi brakowało adresata.

22 godziny temu, Dudzio napisał:

A gdzie kupiłeś, jeśli można spytać?

Na wystawie w Telford od http://www.mainlymilitarymodels.co.uk/

strone maja slaba ale na wystawach zawsze dobrego deala mozna dostac. Np juz wiem ze czeka na dostawe https://www.scalemates.com/kits/sabre-model-35a05-schwerer-plattformwagen-typ-ssyms--1191639 i https://www.scalemates.com/kits/t-model-tk3501-german-80ton-type-ssyms-flatcar--1193986

Po trudnej walce z Jer-2 Amodel maiłem już nic nie kupować z tej firmy, ale jak zobaczyłem model Jaka-28 kolegi RH, to nabrałem ochoty na zrobienie tego Jaka tylko, że w mniejszej skali. Wczoraj kurier dostarczył.

image.png

Taki otrzymałem prezent  przedświąteczny :)

3655-1.jpg

21 minut temu, Przemek R napisał:

Taki otrzymałem prezent  przedświąteczny :)

Kurde, to Dziadek Mróz i te święta już obrabia?

10 minut temu, Grzes napisał:

Kurde, to Dziadek Mróz i te święta już obrabia?

Na zajączka :)

No tak, zapomniałem o zającu

timthumb.jpg

Jedyny "cywil" w magazynie ale malowanie mi się podoba. 

101472-10000-pristine.jpg

Tak tylko z ciekawości . Ile przeznaczacie na zakupy modeli co miesiąc?

1 godzinę temu, seven up napisał:

Sądzę, że wspólna odpowiedź pewnie brzmiała by " za dużo"  :szczerbol:

Ze  300zł będzie, ciężko powiedzieć. Jak to mówią nie pale nie pije wiec na cos trzeba 😉

Od listopada udało mi się nie kupić żadnego modelu za to kilka sprzedałem. :)

2 godziny temu, seven up napisał:

Ja to różnie, nie mam określonego budgetu miesięcznego. Staram się nie korzystać z pieniędzy domiwych bo to moje hobby. Wydaje tyle ile uda mi się zarobić/wygospodarować (gipsy, sprzedaż modelu i inne takie).

Również staram się nie przekraczać pewnej sumy. Choć ciężko czasami się nie skusić.