Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

To trudno powiedzieć  nie mam jakiegoś określonego limitu, a zakupy traktuję zadaniowo ,np. poluję na Urala 375D(mam już 3szt:mrgreen:), potrzebny m jeszcze jeden) i jak trafię w rozsądnej  cenie to kupuję zazwyczaj w takim zestawie żeby za przesyłkę nie płacić , czyli około 300zł(ostatnio w Exito promocja była to kupiłem sobie Kamaza i właśnie Urala 375D), no chyba że się jakaś okazja na Allegro trafi to wtedy też kupuję, ale są to  zazwyczaj rzeczy  nietypowe i nie dostępne w sklepach, no i jak zahaczę o Martolę albo Jadara to też tam trochę kasy zostawiam zazwyczaj kupuję kalki i koła z DEF-a.:D Pozdr. A

Wiekszkosc odpowiedzi w klimacie "tyle o ile", zero konkretów :P

58 minut temu, Bobek napisał:

Wiekszkosc odpowiedzi w klimacie "tyle o ile", zero konkretów 😛

No chyba nikt nie ma stałego budżetu miesięcznego do zrealizowania, tylko robi zakupy powodowany potrzebą albo chwilą...

Martinello po części masz racje. Tylko jak się natrafi na okazję , no to nie ma zmiłuj😀.

22 godziny temu, Bobek napisał:

Wiekszkosc odpowiedzi w klimacie "tyle o ile", zero konkretów 😛

No a czego oczekiwałeś, że ludzie mają określone kwoty które muszą wydać miesięcznie choćby się waliło i paliło? :)

A mnie zajączek przytargał takie wynalazki:

DSC08467.JPG

DSC08472.JPG

1 godzinę temu, Solo napisał:

No a czego oczekiwałeś, że ludzie mają określone kwoty które muszą wydać miesięcznie choćby się waliło i paliło? :)

Myślałem raczej spowiedzi jak na klasycznym spotkaniu AA😉 i podlicza z grubsza np.   zeszły rok

4 minuty temu, Bobek napisał:

Myślałem raczej spowiedzi jak na klasycznym spotkaniu AA😉 i podlicza z grubsza np.   zeszły rok

Oj trudne pytania Kolego zadajesz, żebym to ja wiedział, zależy jak liczyć bo czasem trafiają się okazje takie np. jak zakupienie zestawu wartości ok. 200zł za 100zł to jak to wtedy liczyć, albo np. wymianę barterową 2 modele z dodatkami za 4 inne modele. Także wolę tego nie liczyć, ale fajek nie palę, gorzały ze sklepu nie piję :mrgreen: do pracy jeżdżę za darmo, dodatkowo sobie dorabiam, trzeba mieć jakąś radość z życia, ale tak teraz myślę że ok. 1500-2000 rocznie:D. Dobrze że  Modelwork zahasłowany  , moja jaskinia ma osobne wejście niż dom, a klucz do niej mam tylko ja:mrgreen:. Pozdr. A.

4 godziny temu, Bobek napisał:

Na rzeczy związane stricte z modelarstwem czyli modele, chemia, narzędzia, wyposażenie warsztatu ale i wydruki 3D i inne pierdoły a odliczając gry, książki, rzeczy do kompa i takie tam, w 2018 wydałem 10 105,12zl. 

O to chodziło?

Posted (edited)

Tak to zawsze posieszajace ze nie jest sie samemu w tym  ;)

Pozatym napewno poczułes sie lepiej, kamien spadl z serca, bo powiedZiales... 😉😆

Dalej twierdze ze to hobby jest stosunkowo tanie, moj starszy np. zapalony wedkarz niechce sie przyznac za ile karmi ryby na zawodach ale na moje oko ze 150-250 zl co tydzien bedzie, wiadomo mistrzostwa okregu.

A temat zabawny, bo np na rosomaka wydalem tyle ze wstyd przyznac, pochwale sie zreszta nim jescze w maju. 

Edited by Bobek

19 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Na rzeczy związane stricte z modelarstwem czyli modele, chemia, narzędzia, wyposażenie warsztatu ale i wydruki 3D i inne pierdoły a odliczając gry, książki, rzeczy do kompa i takie tam, w 2018 wydałem 10 105,12zl. 

O to chodziło?

O q...wa chemii, materiałów, narzędzi i innych nie policzyłem :zly:, ale  i  tak jestem pod wrażeniem :benc:zwłaszcza te 12( słownie dwanaście) groszy robi robotę:super:. Pozdr. A.

• Like 1

3 godziny temu, Hello napisał:

A bedzie jakąś nagroda za najlepszą odpowiedź ?

Hello

chyba nie, bo ludzie zaczną fantazjować.

A tak dokładniej w temacie to dużo za dużo. Na usprawiedliwienie, jak widzę okazję (wg. mnie) to nie mogę się powstrzymać.

Posted (edited)
1 godzinę temu, imt napisał:

jak widzę okazję (wg. mnie) to nie mogę się powstrzymać.

Jak każdy , a jak się skończą i nie będzie w sklepie ?

Hello

Edited by Hello

41 minut temu, Hello napisał:

Jak każdy , a jak się skończą i nie będzie w sklepie ?

Hello

A to zależy , czasami trzeba kupować na zapas, bo np. Pepiki z Eduarda mają taką durną filozofię biznesową że np. kończą wydawanie pewnych blaszek i nie ma zmiłuj ni cholery nie kupisz chyba że na wtórnym rynku gdzie kosztuje jakieś kosmiczne kwoty, i trzeba licytować się z 10 osobami. Np. ostatnio smaka mnie naszła na zrobienie sobie konwersji BRDM-a 1 na wersję  2P27  z  wyrzutnią p.panc. 3M6 Trzmiel. Pojazd jest, rakiety  i wyrzutnia są ( można skonwertować) , niestety nie ma blaszek do BRDM-a 1 kiedyś robili i przestali:zly:, na podobnej zasadzie przestali  np. produkować kolorowe tabliczki do Dodge'a, a do Jeepa robią cały czas:zly::zly:.Dlatego zakupiłem np. 4 komplety blaszek do BRDM 2  czy 3szt. blaszek do Urala. zeby mieć na zapas , o  4 zestawach do wnętrza T55 nie wspomnę :mrgreen:Pozdr. A

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Pepiki z Eduarda mają taką durną filozofię biznesową

8 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Dlatego zakupiłem np. 4 komplety blaszek do BRDM 2  czy 3szt. blaszek do Urala. zeby mieć na zapas

I o to chyba im chodzi , gdyby były wciąż na tak zwanym "stanie" nasze magazyny mielibyśmy tylko na resztki kalkomanii i okładki od co ładniejszych pudełek . Taki wybrali styl sprzedaży . Akurat mi on nie odpowiada , dużo linii - Weekend , Profi ... W necie jak szukasz , niby jest a w sklepie nie ma . Taka "szarpana" oferta , nie przywiązująca potencjalnego klienta . 

Pozdrawiam Hello

Warto też kupować żywice na zapas, bo formy z czasem się wyrabiają, więc im wcześniej kupisz tym lepszy dodatek będziesz mieć.

W przypadku masterów drukowanych w 3D nie ma to raczej głębszego sensu. 

59 minut temu, Hello napisał:

I o to chyba im chodzi , gdyby były wciąż na tak zwanym "stanie" nasze magazyny mielibyśmy tylko na resztki kalkomanii i okładki od co ładniejszych pudełek . Taki wybrali styl sprzedaży . Akurat mi on nie odpowiada , dużo linii - Weekend , Profi ... W necie jak szukasz , niby jest a w sklepie nie ma . Taka "szarpana" oferta , nie przywiązująca potencjalnego klienta . 

Pozdrawiam Hello

Wiesz co chyba nie, dużo linii to oni mają w lotnictwie, w pojazdach 1/35 jest tylko BigEd i zwykłe blaszki, dlatego  dziwi mnie ich "polityka wydawnicza" np. wycofali całkiem z katalogu blaszki do  wietnamskiego M107, które produkowali tylko oni nikt inny i który to M107 nie dawno wznowiła Tamiya, takich kwiatków jest więcej jak już wspomniane przeze mnie kolorowe tabliczki informacyjne do Dodge'a WC51/52-54 , które można stosować do świetnego modelu AFV club czy chociażby WC54 Ambulance z Italki czy zestawy do Haltracków Dragona. Pozdr. A.

Może zauważyli że ich blaszki do pojazdów naziemnych to zło i szkoda sobie nimi zawracać głowę =P

Mirage nic tylko pogratulować. Ożeń się . Będziesz mógł wszystko😂.

• Like 1

13 minut temu, seven up napisał:

Mirage nic tylko pogratulować. Ożeń się . Będziesz mógł wszystko😂.

Haha... jak człowiek był kawalerem kiedyś to mógł więcej teraz to musi słuchać... ale nie narzekam :D