Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Posted (edited)

Więc kupiłem sobie pierwszą Iwatę :)

IMG_8477.thumb.JPG.94900369f1608fde59bb094dfaa6b9ea.JPGIMG_8476.thumb.JPG.da09f942758b96a1c0401f4a8c1fbba0.JPG

będę porównywał z mr hobby, którym obecnie maluję armatę :D

polecam kolegę kashato

ultra idzie do podkładów :D

Edited by Bengal

1 minutę temu, Solo napisał:

Wreszcie stałeś się mężczyzną...

nie będę złośliwy ale po części się zgodzę :) nie tylko H&S istnieje...

21 minut temu, Bengal napisał:

Więc kupiłem sobie pierwszą Iwatę :)

IMG_8477.thumb.JPG.94900369f1608fde59bb094dfaa6b9ea.JPGIMG_8476.thumb.JPG.da09f942758b96a1c0401f4a8c1fbba0.JPG

będę porównywał z mr hobby, którym obecnie maluję armatę :D

polecam kolegę kashato

ultra idzie do podkładów :D

A PS SQ skąd i za ile?

A ja na takie pierdółki dziś w Tigerze natrafiłem, po 3PLN za sztukę:

IMG_1186.thumb.JPG.d6f2804cf343895fde49168045a383ce.JPG

12 minut temu, Fixer napisał:

A PS SQ skąd i za ile? 

a od kolegi z forum :) a ceny już nie pamiętam

Wiem że to nie jest najlepszy model trgo samolotu i że Trumpeter jest lepszy, ale pół ceny i model bądź co bądź ciągle treningowy to dla mnie jest ok. 

115188-34007-71-pristine.jpg

Kolejny Jak doleciał

Jeszcze tylko Jak-52 i Jak-53 i można będzie zacząć robić kolekcje akrobacyjnych Jaków.

image.jpeg

Posted (edited)

W końcu udało się upolować, teraz tylko jakie malowanie wybrać?

IMG_1192.JPG.7d8b7a74d658ee026032cc079f08f7d9.JPG

Edited by Fixer

Posted (edited)

Najnowsza pozycja od Jacka Melampy, jeszcze ciepła. Dwa razy grubsza od pierwszego wydania.

xpqsKUE.jpg

Edited by Solo

Zainspirowany Twoim postem zajrzałem na ich stronę. Kupowałeś bezpośrednio z tego wydawnictwa? Jeśli tak to jak z płatnością i jak długo czekałeś na przesyłkę? Nie mogę znaleźć tych informacji.

2 godziny temu, Solo napisał:

Najnowsza pozycja od Jacka Melampy, jeszcze ciepła. Dwa razy grubsza od pierwszego wydania.

xpqsKUE.jpg

31 minut temu, Marcin K. napisał:

Kupowałeś bezpośrednio z tego wydawnictwa? Jeśli tak to jak z płatnością i jak długo czekałeś na przesyłkę? Nie mogę znaleźć tych informacji.

Tak, kupowałem u nich wiele razy, zarówno książki jak i kalkomanie, bezpośrednio od Jake'a.
Dostawa z reguły trwała 2, góra 3 tygodnie, jak to zwykle jest z przesyłkami z USA. W przypadku zakupu w przedsprzedaży, albo gdy książka dopiero co się pojawiła i Jake ma wiele zamówień (jak z tą powyższą książką właśnie było) czasami trzeba poczekać trochę dłużej na samą wysyłkę.
Płatności normalnie, PayPalem. Niestety jest drogo. Ostatnio nawet transport im podrożał. Za tę książkę o F-16 zapłaciłem bodajże nieco ponad 70 dolarów, sam transport wyniósł chyba ok. 27 dolarów. Blisko 300 zł za taką książkę... sam sobie odpowiedz czy to drogo czy nie.
Koszt transportu wyskakuje Ci gdy złożysz zamówienie i podasz dane do wysyłki, przed samą akceptacją zamówienia, więc możesz śmiało i bezpiecznie sobie sprawdzać jakie byłyby Twoje koszty, bez konieczności zamówienia.
Acha, czasami warto sprawdzić na Amazonie, u nich te książki bywają tańsze - kiedyś kupiłem dwie pozycje tego wydawnictwa właśnie w amerykańskim Aamzonie i wyszło zauważalnie taniej, więc warto sobie porównać.

• Like 1

Albo poczekać i kupić w Europie taniej. Akurat w tym przypadku kupowanie prosto z wydawnictwa to strata kasy na pozłacane worki hamerykańskiej poczty. Raz zrobiłem sobie kalkulację kilku książek bezpośrednio i wysyłka wyniosła ponad 60USD w Europie jakieś 23USD...

F-18 za stówkę - tego nie chciałem przepuścić :)

DSCF1097.thumb.JPG.c6fe553739b11bf28441d15f1eda05cc.JPG

Tanio faktycznie, ale moim zdaniem to sto złotych jak krew w piach, lepiej jednak kupić Kinetica albo Hasegawę. Szczególnie te podziurawione skrzydła... swoją drogą ciekawe co HB miał na myśli. :)

Tez zostałem szczęśliwym posiadaczem tegoż modelu👍……. Solo dziury można zaszpachlować a płacąc 200 zł za hasegawe to ja już zaszpachluje sobie te dziury. Bo przecież modelarstwo to nie tylko samo sklejanie. 

Dziury to tylko ciekawostka, a sam HB ma znacznie więcej wad i wygląda dużo gorzej niż piękny Kinetic chociażby. Detale, linie podziału i wiele innych rzeczy: HB nie jest jakimś złym modelem, ale jakbym miał robić Horneta, to jednak od tych drugich Chińczyków.

Ja się tam nie przejmuję. W F-14 też zalepiałem dziury po kulach.

A tak z innej beczki, poco ci tyle IPA? Pytam poważnie, bo może ma jakieś zastosowania o których nie wiem.🤔

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

Ja się tam nie przejmuję. W F-14 też zalepiałem dziury po kulach. 

W F-14 HB nity są jak dla mnie do zaakceptowania. W F-18 HB zrobił przestrzeliny.

Płukanie aerografu, mycie modeli czy miejsca pracy, rozcieńczalnik, dezynfekcja klamek, do robienia płynu do szyb... 😀 

Też mam 5L baniak IPA. Litr rocznie schodzi jak nic. 

• Like 1

W Belgii IPA jest prawie 2x droższy, jak jestem raz na rok w Lublinie to warto kupić więcej niż 1l. Druga sprawa to kupiłem sobie myjkę ultradźwiękową więc się na pewno nie zmarnuje.

12 minut temu, Solo napisał:

W F-14 HB nity są jak dla mnie do zaakceptowania. W F-18 HB zrobił przestrzeliny.

Dla mnie nie ma różnicy - jedne i drugie są fuj. F-14 miał ładne, gładziutkie skrzydła, brud na nitach było widać dopiero przy mocno styranej powierzchni - i był to brud, nie dołki jak w polu golfowym. Ale to żaden problem, jeden wieczór i nity załatwione. Nie jestem z tych, którzy są w stanie zapłacić 2x tyle za 1 mniej wieczór modelarskiej zabawy.  Bo słyszałem różne zdania w kwestii Kinetica. Skoro więc oba modele mają swoje drobne babole, a z drugiej każdy jest całkiem dobry to jednak wybieram ten o połowę tańszy. Jak Kinetic coś zrzuci z ceny to też chętnie przytulę ich F/A-18A+.

Na Słowacji tylko 4x... Ostatnio wiozłem 5L też dla kumpla. 

received_785448641855751.jpeg