Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

8 minut temu, Grumpy napisał:

Dowiesz się jak zaczniesz sklejać.

Miałeś do czynienia? Jeśli tak to na co uważać tak naz zaś pytam?

Osobiście nie kupiłem, jak poczytałem, że tam z podwoziem są problemy. Gdzieś tu na forum była relacja z opisaniem tych problemów.

Cz. 2: kilka kalkomani skala 1/72:

S-3A Vikings od SuperScale International

16b489e265f67330.jpg

A-7D/E Corsair II USAF od Microscale

2e8beeebfdcf06e5.jpg

CF-104 'Checkerbird' Starfighter od Leading Edge

a7c5ed56c5b447d8.jpg

a ja do kolekcji dodałem
26651_rd.jpg
oczywiście w planach posadzenie na platformach kolejowych... kiedyś 😉
no i cena zdecydowanie atrakcyjniejsza dałem 37 funtów 😉

Dla mnie "must have" stałem się szczęśliwym posiadaczem.

IMG_20190804_153737.jpg

@rudy0007 - gratulacje, sporo trudno dostępnych modeli przygarnąłeś. Świetne jest to kraciaste malowanie F-104!

@Greif - na pewno nie korci się, żeby dobudować sobie do tej armatki Flakturma jakiegoś 😉 ?

Posted (edited)

A więc przyszła paczuszka. Zamówione 25/07 rzutem na taśmę, ostatnią sztukę po 85 GBP na Amazonie. Przyszło wczoraj, odebrałem dzisiaj, z duszą na ramieniu prawdę mówiąc, po tym jak dopłaciłem €28 kosztów do uchwytu za €25. 

IMG_20190807_151632.thumb.jpg.1fd47b334bf4e4f3ef5592d2f99aca33.jpg

Na szczęście, jak widać, oznaczone jako gift i, jakby tego było mało, zadeklarowana wartość to 1500 JPY (czyli ~€12,5) :D I tak oto, za €99 czyli ~410 pln stałem się posiadaczem tego:

IMG_20190807_151712.thumb.jpg.39ca20b2cb89cd377b7f62e1c366512e.jpg

To wychodzi cena Ultry 2w1.

Edited by Tap-chan

Gratuluję ceny - ja za swojego dałem niestety 2 razy więcej. Będziedz Pan zadowolony :D

Posted (edited)

Mam takiego samego. Widzę tu na forum bardzo popularny. Jeśli chodzi o powtarzalność, o której mówili koledzy wcześniej to chyba jest naprawdę porządny, można nim uzyskiwać te same efekty. W moim przypadku zszedłem do jednego kleksa na malowanie.... Przy chińczyku miałem 5 albo więcej. I ta regulacja ciśnienia pod zbiorniczkiem jest super użyteczna. 

Edited by kolan

Mam PS-274 (też 0,3, tylko bez Platynum) miałem kupić 0,2mm, ale tu na forum wyczytałem, że w sumie v.2 to inny aero i precyzyjniejszy od bieda wersji. A że jeszcze gdzieś indziej radzili skupić się na dobrym aero 0,3 a 0,2 to taki dodatek ma być to stwierdziłem, że ten się nada. A 0,2 też się kiedyś trafi.

przepraszam za błąd, mam procon boy fwa platinum 0.2. Chińczyk mój ma 0.3 ale od czasu jak mam nowego coraz rzadziej go używałem. 

W dniu 1.08.2019 o 22:43, Greif napisał:

a ja do kolekcji dodałem
26651_rd.jpg
oczywiście w planach posadzenie na platformach kolejowych... kiedyś 😉
no i cena zdecydowanie atrakcyjniejsza dałem 37 funtów 😉

• Zobaczymy czy tak atrakcyjnie będzie przy budowie, bo modele tego producenta to niezła droga przez mękę😀

Posted (edited)

Nowy fetysz na moim Mustangowym ołtarzyku:

20190813_121815.jpg

Edited by marek d

Dziś dotarł. Figurki podobno mniej miejsca na półce zajmują. Moja ulubiona skala - 28 mm...😂

P8140019.thumb.JPG.f114e50f21f403f26e72416264aead28.JPG

Edited by Marcin M.

No miód na moje serce :D Jaram się jak Drezn...ekhm,  jestem dość podekscytowany twoim zakupem, imienniku,  i szczerze gratuluję :)

Do mnie dzisiaj tyż kurier przyszedł- i powiem tak. Zaskakująco duży czołg, jak dotąd miałem tylko japońską tankietkę IBG i podświadomie zakłądałem, że będzie to mikrej wielkości model. Natomiast Wąpierz aż się prosi, coby go z miejsca lepić. Niestety, czeka mnie ewakuacja z mieszkania, bo ludzie z remontgruppen wchodzą. No nic, poczeka z innymi. Aha- kupiłem sobie wczoraj nożyk składany Sanrenmu 710 , leży obok pływadła- ten rozłożony. Sympatyczne to narzędzie będzie mi towarzyszyć w tułaczce.

667b283072d3d.jpg

• Like 1

Tak przypadkiem się nawinął, a że jest kilka dodatków i Brytyjskich malowań to go out przygarnąłem. 

1199753-11991-62-1440.jpg

• Like 1

W dniu 15.08.2019 o 02:41, LordDisneyland napisał:

Natomiast Wąpierz aż się prosi, coby go z miejsca lepić.

Zlepiłem kiedyś tego T.11 aczkolwiek w innym malowaniu

m5rGAy1.jpg

Wąpierz jest miły i przyjemny w robocie. Bedzie Anglik czy Szwed?

Mam nadzieję że kalki będą mniej pancerne niż w T.3

@abtb - zakupiony z myślą o malowaniu szwedzkim, ale po otwarciu pudła jego losy się wahają :) Co do kalek- mam nadzieję, że będzie ok, na papierze to prawie wszystko dobrze się prezentuje zazwyczaj...

26 minut temu, LordDisneyland napisał:

Co do kalek- mam nadzieję, że będzie ok, na papierze to prawie wszystko dobrze się prezentuje zazwyczaj...

"Eksploatacja" i znaki przynależności państwowej na pewno są ok ale martwią mnie te pasy w kolorze pomarańcza. Jak pisałem wyżej w T.3 to była blacha pancerna, dużo chemii poszło żeby to jakoś wygiąć się dało. Co prawda Cartograf zastosował inną technologię podziału kalek niż w T.3 to i może będą bardziej "układliwe". 

29 minut temu, LordDisneyland napisał:

zakupiony z myślą o malowaniu szwedzkim,

Też kupowałem z tą myślą :mrgreen:

Bardzo długo polowalem na ten model aż w końcu pokazało się wznowienie w limitowanej serii, wz.34 od toro w skali 1/48 

20190818_172305.jpg