Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Oczywiście że tak:mrgreen: . Najpierw masz zajawkę na konkretny model ( w moim przypadku pojazd), potem szukasz do niego blaszek, luf toczonych i kół żywicznych i  ewentualnie   innych dodatków żywicznych, figurek i różnych  innych wielce potrzebnych dupereli, także z modelu bazowego wartości 150zł robi się jakieś 400-500zł :mrgreen:, a w przypadku konwersji 700-1000zł i tak to wygląda .Pozdr. A.

• Like 1

6 godzin temu, push-up78 napisał:

Ludzie ,to jest jeden wielki nałóg jak w to bagno 😄 się w depnie nie ma odwrotu...

Jak dla mnie to najgorsze są wszelkiego rodzaju "okazje". Model 20-30% taniej - to jak można nie kupić?

9 minut temu, Fixer napisał:

Jak dla mnie to najgorsze są wszelkiego rodzaju "okazje". Model 20-30% taniej - to jak można nie kupić?

Można.

Push-up78: Dokładnie! Ja w ogóle nie powinienem wchodzić do sklepów a'la Martola! 😛

He-111.jpg

Edited by Thalgonis

6 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Oczywiście że tak:mrgreen: . Najpierw masz zajawkę na konkretny model ( w moim przypadku pojazd), potem szukasz do niego blaszek, luf toczonych i kół żywicznych i  ewentualnie   innych dodatków żywicznych, figurek i różnych  innych wielce potrzebnych dupereli, także z modelu bazowego wartości 150zł robi się jakieś 400-500zł :mrgreen:, a w przypadku konwersji 700-1000zł i tak to wygląda .Pozdr. A.

Dobrze, że ze mną nie jest tak źle, i potrafię wyobrazić sobie sklejenie F/A-18C od HB tak prosto OOB.

W dniu 28.10.2019 o 21:10, mirage3 napisał:

Ja też się wyprzedaję ! :klamca:

🤣🤣🤣 Chyba żeby sobie zrobić miejsce na nowe zakupy - w 1/48 jak się zdążyłem zorientować, nieprawdaż ?🤣

Też to zauważyłem😉  Dzięki temu też nabywam trochę modeli po promocyjnych cenach

Swoją drogą też wpadłem w ten nałóg.

Pomimo krótkiego stażu, uzbierało się pudełek na 10 lat sklejania zważywszy na moje tempo.

10 minut temu, burzatg napisał:

Też to zauważyłem😉  Dzięki temu też nabywam trochę modeli po promocyjnych cenach

Swoją drogą też wpadłem w ten nałóg.

Pomimo krótkiego stażu, uzbierało się pudełek na 10 lat sklejania zważywszy na moje tempo.

A jakie masz tempo? Bo jak z 5 rocznie to wcale tak dużo nie masz. Ja mam kilka, które kupiłem jeszcze przed ślubem, a już jestem 15 lat po rozwodzie...

A propos okazji - to straszna sprawa - "No bo okazja była!" I czwarty He111, albo szósty Me109 ląduje w magazynie.

Edited by WujekAlice

Poszedłem dziś do sklepu. Chciałem kupić tylko farbę...

Kupiłem tylko farbę :diabel: .

... ale było ciężko :haha:

1 minutę temu, Baas ArK napisał:

Towarzysze są z Ciebie dumni jednak można ! :D

3 minuty temu, Baas ArK napisał:

Kolega chodzi do jakiejś poradni ćwiczyć, że mu wychodzi :woot:

2 minuty temu, rudy0007 napisał:

Kolega chodzi do jakiejś poradni ćwiczyć, że mu wychodzi :woot:

Albo Kolega znalazł sklep gdzie mają TYLKO farby :hmmm:

• Like 1

6 minut temu, Baas ArK napisał:

Wiesz, bo to jest tak - żałować, że się człowiek skusił, czy nie skusił. Wydaje mi się, że lepiej żałować, tego co się zrobiło, a nie tego czego się nie zrobiło.

• Like 1

3 minuty temu, Slawek_26869 napisał:

Albo Kolega znalazł sklep gdzie mają TYLKO farby :hmmm:

Smutne jest to, że wielu sklepach "modelarskich" w Polsce to podstawowy asortyment tak w 60%...A reszta to tak jakoś bez polotu 😕 

50 minut temu, WujekAlice napisał:

A jakie masz tempo? Bo jak z 5 rocznie to wcale tak dużo nie masz.

Ze 2 do 3 rocznie. Ale się wdrażam:tancze:

Patrząc na co poniektóre szafy to jeszcze mi daleko.

Ale przecież nie można kupić w sklepie tylko jednego modelu. Aktualnie mam 5 zamówionych 😂

20-30 niesklejonych modeli - co to jest? Dla normalnego modelista to tylko tyle, żeby nie czuć dojmującej pustki w szafie i nie lecieć w panice w środku nocy do najbliższego modelarskiego "bo ja przecież nie mam już nic do klejenia"

Jako że nie jestem obeznany w modelarstwie okrętowym, to trzeba się wzrokowo dokształcić, by zbudować Bismarcka.

W Kagero pojawiło się kilka sztuk książki którą długo szukałem, więc jak się pojawiła długo się nie zastanawiałem.

4wqCYzP.jpg

21 godzin temu, Fixer napisał:

Dobrze pisze :toast:.Wiem coś o tym, bo przez te okazje w "Moje Hobby" ostatnio, coś ze 6 stów zostawiłem:mrgreen:, bo były przeceny na Ziły 131W z Bronco ( cena wyjściowa coś koło 180zł) a że były po 124 to wziąłem od razu 2 na konwersje:mrgreen:, a żeby za przesyłkę nie płacić, to tam trochę innych fantów się znalazło jak blaszki , żywice z Legenda i inne takie drobiazgi.A do Martoli  czy do Jadara jak już jestem w W-wie to chodzę z listą zakupów , podobnie w łódzkiej "Dacie" ,czy pod wieżowcem w Katowicach , o panu Wojtku z wrocławskiego   M-Zona nie wspominając. Pozdr. A.

7 godzin temu, WujekAlice napisał:

20-30 niesklejonych modeli - co to jest? Dla normalnego modelista to tylko tyle, żeby nie czuć dojmującej pustki w szafie i nie lecieć w panice w środku nocy do najbliższego modelarskiego "bo ja przecież nie mam już nic do klejenia"

Zgadza się.
To mniej więcej jak kobiety mające pełne szafy ubrań, ale "nie mające co na siebie włożyć..." 

Pan Wojciech z mzone 😁 jego to zawsze odwiedzam kiedy jestem we Wrocławiu 

W dniu 31.10.2019 o 14:52, mirage3 napisał:

@Adams M1A1 Dobrze gada piwa mu dać ! :piwo:

A propos piwa - nie wydaje Wam się, że bycie nałogowym alkoholikiem jest tańsze niż nałogowym modelarzem?