Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Jak to nie ma w Martoli? Jest! Warunkiem jest obecność modelu na stanie i dają rabat 15%.

Jest tylko małe ale: żadnego z poszukiwanych przeze mnie modeli Hasegawy, Trumpetera, Special Hobby nie ma na stanie.

Są, ale jako produkty na zamówienie. No i co to ma być? Sklep czy koncert życzeń...

LIPA!!

Generalnie, musiałby być upatrzone konkretne modele i faktycznie w promocji, aby ktoś zechciał kupić. 

Ale co mnie zaskoczyło to fakt, że w MH jak dodałem do koszyka model co był 60% tańszy, to jego cena wróciła potem do ceny regularnej i tak jest nadal.

Dwa lata temu, albo trzy, MH dali chyba po black friday modele eduarda z -40% rabatem, no to się wtedy sprzedawało.

W Exito widzę teraz, że Eduarda Ultimate Sabre też wycofało z promocji. Był jakoś po niecałe 140 pln.

Edited by Mates

Chodzi o to ze tych promocyjnych modeli były ze 3-4 sztuki ale A-1 trainer jakoś mało mnie interesuje nawet za 65zl, albo mig31 trampka za 82zl niby fajnie ale na sile kupować bez sensu

Edited by Bobek

Faktycznie lipa z tymi promocjami, ale skusiłem się na MiGa 31 i Su 50. Chociaż za te Su to normalna cena jakaś absurdalna 170 zł. A tak nabyłem zdaje sie po normalnej 93

https://www.mojehobby.pl/products/Sukhoi-T-50-PAK-FA.html
to normalna cena :) bo pierwowzor 
a ze model jest dosc prosty to w sumie masz jeszcze taniej i tez dobry
https://www.mojehobby.pl/products/Su-57-29899189.html
i jescze taniej
https://plastmodel.pl/p/691/2465/zvezda-7275-sukhoi-t-50-russian-stealth-fighter-1-72--odrzutowe-skala-1-72-modele-samolotow-wojskowych.html

takze wiesz...odsyłaj :lol:

Edited by Bobek

W MH kupiłem z okazji Black Friday Aichi E11A1 ze 64 zeta z obniżka chyba 25% i faktycznie to była obniżka.  A w Martoli to nie wiem - klikam na te co sa dostępne, ale cena ani rusz, nawet przy dosyć dalekim podsumowaniu nie pokazuje się żaden bonus.

Ja nie narzekam, coś kupiłem w tym "czarnym tygodniu" choć nie miałem zamiaru...

DSCN0454.thumb.JPG.b7043d3a79da9112133a9b55667e2638.JPG

DSCN0455.thumb.JPG.9983c9e84d914f56baf0cb8e514501c9.JPG

Transporter, rabat 35%, Nagmachon 40%.

Plastmodel - przed wczoraj złożone zamówienie na model Tasca w promocji (naprawdę dobra cena), dzisiaj przyszło anulowanie bo ... już sprzedali jeden model w promocyjnej cenie i mi już nie sprzedadzą. Polecieli po bandzie. 

Parę modeli tu i tam było w atrakcyjnych cenach, ale większość to po prostu niesprzedawalne zestawy dla totalnych pasjonatów jakiejś niszy nisz... 😉 

Promocja na Exito -12% całkiem fajna, wziąłem jeden model, ale wertując pozostałe sklepy... bardziej opłacało mi się kupić model z Anglii (nawet doliczając koszt przesyłki...) niż u nas... :lol: Ot i czarny piątek. 

Przecież na tym w oryginale polegał tzw. czarny piątek. W USA sklepy w tym dniu zaczynają wyprzedaże żeby pozbyć się zalegającego towaru i oczyścić półki przed przybyciem nowego. Czarny piątek to nie dzień filantropii dla klientów organizowany przez sklepy, tylko próba zminimalizowania strat, bo taki towar, w sytuacji gdy pojawią się nowe wersje towarów, raczej z półek nie zejdzie za żadne pieniądze.
Jak widać w sklepach modelarskich jest podobnie: próbują się pozbyć tego co im zalega, a co z natury rzeczy nie jest zbyt pożądane przez większość modelarzy. Rabaty też z reguły są niewielkie, bo branża modelarska operuję ponoć na niskich marżach, więc trudno oczekiwać żeby sklepy jeszcze do tego interesu dokładały. Fajnie byłoby naturalnie kupić F-14D Tamki za 200 zł (jak to raz się zdarzyło w MH bodaj rok temu), ale cały ten czarny piątek nie polega jednak na tym.

• Like 2

Nie ważne na czym polegał czy polega. Sklepy "kuszą" blek frajdejem a w ofercie jest kicha.

Nie musi być za 1/3 ceny ale chyba marketingowo można zabezpieczyć na tę okazję towar i dać marżę 5%! W nagrodę my klienci to sobie zapamiętujemy i potem chętniej kupujemy poza okresem promocji. Proste jak konstrukcja marketingowego cepa :)

Mnie się udało łyknąć Great Wallowego F-15E za 103 zł i Mig-31 z pociskiem "balistycznym" za 129. I mi te ceny spasowały. Sklep Modeldo.  

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

W MH kupiłem z okazji Black Friday Aichi E11A1 ze 64 zeta z obniżka chyba 25% i faktycznie to była obniżka.  A w Martoli to nie wiem - klikam na te co sa dostępne, ale cena ani rusz, nawet przy dosyć dalekim podsumowaniu nie pokazuje się żaden bonus.

Musisz wrzucić do koszyka:

https://www.martola.com.pl/pl1719/produkty80410/black_friday

Niektóre oferty faktycznie były dobre. Np. Sherman of RFM był za ok 150 ziko, podczas gdy tydzień wcześniej naprędce kazałem kupić sobie ten model jako prezent świąteczny po był w innym sklepie promocji -12% za 198zł. Jak się narzeczona dowie... 😛

Ja też skorzystałem, choć miałem już nic nie kupować. Model naszego Jastrzębia za nieco ponad 130zł😀 w Exito.5232b61db7e93ab918c3b3498d701331.jpg

Koledzy to tylko narzekają, na słaby black friday :) a ja jestem zadowolony, sam kupiłem dwa modele, a żona wybrała mi trzeci, więc kolekcja wzbogaca się o:

25405_rd.jpg

3705_rd.jpg

b3dcfc190b8fc0a3fc44f65bd3fb10d0.jpg

Edited by Usul

11 godzin temu, Usul napisał:

żona wybrała mi trzeci

Założę się o flaszkę MLT , że od żony masz B-52 ☺☺ .

Pozdrawiam Hello 

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

U, grubo i nawet wiem gdzie kupowałeś.

A skąd wiesz? Te modele były w podobnych rabatach w co najmniej  dwóch sklepach..

To nie sklepy wyzbywały się "niechcianych" modeli, tylko ewentualnie dystrybutorzy. Obserwując dwa sklepy, modele i promocje w nich były praktycznie takie same.

Edited by Jery

4 godziny temu, Hello napisał:

Założę się o flaszkę MLT , że od żony masz B-52 ☺☺ .

Pozdrawiam Hello 

Wygrałbyś zakład 😉

8 godzin temu, WujekAlice napisał:

U, grubo i nawet wiem gdzie kupowałeś.

2 godziny temu, Jery napisał:

A skąd wiesz? Te modele były w podobnych rabatach w co najmniej  dwóch sklepach..

To nie sklepy wyzbywały się "niechcianych" modeli, tylko ewentualnie dystrybutorzy. Obserwując dwa sklepy, modele i promocje w nich były praktycznie takie same.

Z tego co wiem to B-24 było tylko w promocji w mh, messer i B52 było też w exito.

Ale zakupy były robione w obu sklepach :)

na wszystkie trzy była zniżka w moje hobby - i ich juz tam nie ma... nad B52 też się zastanawiałem, dzięki, że to kupiłeś i nie muszę się męczyć i zastanawiać. :D

10 minut temu, WujekAlice napisał:

na wszystkie trzy była zniżka w moje hobby - i ich juz tam nie ma... nad B52 też się zastanawiałem, dzięki, że to kupiłeś i nie muszę się męczyć i zastanawiać. :D

To przekaże podziękowania żonie - naprawdę sama go wybrała, bo „taki fajny i obły” 😉

natomiast eduard 2 set blach do niego robi i ten drugi jest... gruby - jakoś ok 4 stow 🙂

31 minut temu, Usul napisał:

„taki fajny i obły”

Jakoś dziwnie mi się to kojarzy wink3

4 minuty temu, abtb napisał:

Jakoś dziwnie mi się to kojarzy wink3

Myślałem, ze tylko ja jestem dziwny 😄

• Haha 1

51 minut temu, Usul napisał:

Myślałem, ze tylko ja jestem dziwny 😄

Głodnemu chleb na myśli?