Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

dostałem łapówkę w pracy :D

nie znam ani firmy ani modelu, coś powiecie można powiedzieć o zawartości tego pudelka ?

pudlo.jpg

A co tam w środku oferują?

7 godzin temu, mig napisał:

Dzisiaj Mikołaj:

DSC01076.JPG

10 godzin temu, Xmen napisał:

Fujimi.

Nawet jest karteczka wypraski made in Japan. Cztery malowania w tym polskie 9483. Trochę kiepsko wygląda wybór podwieszeń. Model w ramkach prezentuje się bardzo ładnie, mam nadzieję, że też tak będzie się składał.

Gdy oglądasz swój nowy model, a do pokoju wchodzi żona...
3513832_003.gif.95e5f9f09ec6c69d72554ee5841e0b66.gif

• Like 1

23 godziny temu, Bengal napisał:

dostałem łapówkę w pracy :D

nie znam ani firmy ani modelu, coś powiecie można powiedzieć o zawartości tego pudelka ?

pudlo.jpg

To już nie mogli Ci dać cywilizowanej Tamki:szczerbol: w 1/35 .Pozdr. A.

Dali, co dali, zawsze mozna puścić w ludzi, a za pozyskane fundusze nabyć rzeczoną Tamkę.

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

To już nie mogli Ci dać cywilizowanej Tamki:szczerbol: w 1/35 .Pozdr. A.

dostałem obietnicę, ze next time  będzie coś w 35 :D

MiGi-29 przyleciały. A żeby było jeszcze lepiej, to za obydwa wyszło mi mniej więcej 340 pln.

qXSmpqs.jpg

Przydałaby się jeszcze wersja SMT.

• Like 1

2 godziny temu, Mates napisał:

MiGi-29 przyleciały. A żeby było jeszcze lepiej, to za obydwa wyszło mi mniej więcej 340 pln.

qXSmpqs.jpg

Przydałaby się jeszcze wersja SMT.

A to gdzie takie ceny są? 😃

Raczej fart. W weekend wersję 9.12 kupilem w Plastmodelu bo mieli promocję i zmieniała sie cena co chwila, akurat mi sie trafiło za 170 pln z haczykiem jeszcze z doliczeniem stałego rabatu a jak idzie o 9.13 wygrałem licytację (pierwszy raz w życiu jak mnie pamięć nie myli) na nieszczęsnym allegro lokalnie.

• Like 1

Prawie dwa w cenie jednego 😃 - tak jak wygrać w totka .

No to i do mnie coś przyszło...

IMG_20191212_182703.jpg.07405d6bec867f97094489466120a589.jpg

IMG_20191212_182651.jpg.41b13547f6fc6b03608f79816a4f6fc2.jpg

IMG_20191201_100224.thumb.jpg.803d87e39e19a6ac14d1e72ff1b40fc1.jpg

Gadżet wpadł 2 dni temu, kalki odebrałem dzisiaj :)

Z dobrego zrodla sie dowiedzialem ze Tamka po nowym roku idzie w gore 5-12% (przynajmniej jesli chodzi o UK). 

6 minut temu, kzugaj napisał:

Z dobrego zrodla sie dowiedzialem ze Tamka po nowym roku idzie w gore 5-12% (przynajmniej jesli chodzi o UK). 

No tak, przecież nowe modele Tamki są tak tanie, że trzeba coś z tym zrobić 😁 Nie wiem w jakim kierunku ten rynek zmierza, ale niedługo to będzie hobby tylko dla wybranych (jeśli chodzi o nowe modele). Drugowojenne klasyki po dwie stówy, jakieś większe rury po cztery 😲 obłęd. Co by nie mówić o Eduardzie to póki co oferuje naprawdę dobrze wykonane i dobrze wyposażone modele w jeszcze atrakcyjnych cenach, do tego jeszcze ICM i Zvezda nie grabi tak oferując przyzwoite modele. Ciekawe jak długo to potrwa i reszta firm pójdzie w ślady tego obłędu cenowego 😆  

Ale Hasegawa trochę staniała, przynajmniej te modele w wieku 40+. No cóż panowie - to nie jest tanie hobby - płacz i płać, albo płacz, że nie masz, wybór należy do Ciebie... Kiedyś jak kupiłem Do217 to prawie dwa tygodnie leciałem prawie tylko na obiadach w stołówce studenckiej, bo wcześniej abonament wykupiłem. Teraz to podejrzewam, że są tu tacy, którym taka "dieta" na pewno by się przydała :D. A tak poważnie ceny coraz bardziej zaczynają być absurdalne, chociażby w przypadku modeli zza naszej południowej granicy - short-runy Valoma w cenach Hasegawy. RS, Fly Model  też nie lepsi. AZ Model tak na granicy jakości i absurdu. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę, że UK w lutym out z Unii i to może być powodem, że Tamiya podniesie ceny ze względu na nowe uwarunkowania prawne.

Poza tym zawsze zamiast tylko kleić modele można zacząć je robić - wie ktoś ile kosztuje wykonanie porządnych form? Sklepanie projektu w 3D?