Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

Zawsze możesz rozdać biedniejszym, biorę Phantoma, dziękuję.

Mówiłem, że będą
No i dotarły podarki od Dziadka Mroza z Ukrainy...
DSC08215.JPG.c92613fd539c154460d76726edf9dc43.JPG

Może też nie wiesz co z tym zrobić? To ja bym wziął to Aero 45 :D

42 minuty temu, Grzes napisał:

No i dotarły podarki od Dziadka Mroza z Ukrainy...

Grzes opłacało się tą "sunię" zamawiać z Ukrainy? ;)

Su-22 = 28,00 U$D = ok. 109 PLN
Aero   = 11,04 U$D = ok. 43 PLN

Drobny zakup od kolegi Adamka, przyjechałem w rodzinne strony i odebrałem osobiście :)

IMG_20200105_180730(1).thumb.jpg.0659a0c6f60168bbe549a874126f21ce.jpg

• Like 1

Posted (edited)

@Tap-chan testowałeś już? Ja używam od dwóch miesięcy i jestem bardziej niż zadowolony :D

Nie trzeba telewizora lub żony podgłaszać żeby coś było słychać :D

Edited by 5pirit

Posted (edited)

Testowałem, ale nie podczas prac malarskich, dzisiaj rano wróciłem więc nie było jeszcze czasu.

Kompresor w miarę głośno syczy, kiedy postawisz oba przed twarzą to poziom hałasu ogólnego tylko nieco niższy ALE:

a) kompresor stoi pod biurkiem, więc syk o wiele łatwiej jest tłumiony niż warczenie/terkotanie bezolejowca;

b) syk spod biurka jest mniej więcej taki sam, jak syk powietrza z aerografu, więc kiedy leci powietrze, to kompresora nie słychać po prostu;

c) zbiornik to chyba 10l i 6 bar, kompletnie kosmiczna różnica od 3l i 4 bar, żeby to zużyć sprejując na 1 bar to schodzi duuuużo dłużej;

d) on te 10l nabija do 6 bar w sporo krótszym czasie niż AS-186 swoje 3 litry;

Konkluzja jest taka, że po kilkunastu minutach malowania (np. kamo z ręki, gdzie idzie mało farby a dużo powietrza) AS-186 działa przez jakieś 80% czasu, podczas kiedy (po wstępnych testach zakładam) "lodówkowiec" jakieś 15-20% czasu. Na razie nie mam na czym testować, kabina F/A-18 już w podkładzie, a na Su-35 prace malarskie prawie skończone, może pokuszę się jeszcze o jakieś drobnostki, ale przy czymś takim nie ma szans ocenić kompresora. 

Podkład, kamo, lakier - to będzie szansa na solidne porównanie.

Edited by Tap-chan

Posted (edited)

Podobnie jak u kolegi Markuz-spływają zeszłoroczne zakupy..taki dziwoląg+gąski do tuningu bo zestawowe poszły z marszu w kosz..idą też kółka z Panzer-Arta..

1.jpg

Edited by piotrkur

2 godziny temu, Markuz napisał:

Ostatnie zakupy z zeszłego roku dotarły.

wiS8Vg9pBaPnrEDcUlXPz20i4a5XGm28DghPOK9C

Ciekawe jak ten zestaw u ciebie będzie wyglądał. Mój był podobny w 1/35 i wyglądało jakby ktoś go z formy nożykiem wycinam, wszystko strasznie pochlastane było. 

Święta ,święta i po świętach 😃😃 :

700_700_productGfx_30162afa248701310964b5713d192d91.jpg.0af932467ba4a0015b7a5e63ac6a8a6b.jpg

700_700_productGfx_32bf9890017907fb7ec603a1acfee738.jpg.ee250afd0883575a07b85677201abd8a.jpg

700_700_productGfx_2beed4bdc800b3c4961ee1134873ea0e.jpg.ab3e581946b4cad831e1dd0a20062eab.jpg

700_700_productGfx_cf87a615457f9458be2e94c17a69a2d2.jpg.e43989029517daff6362f49c91fa42a5.jpg

1242592-33840-15-pristine.jpg.0cffa984a28cfd410cf7f576d7a325cd.jpg

Podziękowania dla Grzesia za "trop" ☺👌. A także dla wszystkich fanów śmiglaków za przekazanie "wirusa" śmigłowcowego 😎😁 .

Pozdrawiam Hello

No, piękne zdobycze :brawo:
Mam nadzieję, że coś tam z tego posklejasz :twisted:

Polowałem od jakiegoś czasu i wreszcie upolowałem za śmieszny pieniądz. 
Morski B-25 :D

NORTH-AMERICAN-PBJ-1D-Italeri-043-1-72.jpg

Edited by Moses

4 minuty temu, piotrkur napisał:

WOW!!Gratki!!a ile dałeś tak z ciekawości zapytam..

Mało jak za ten model. 82zł z przesyłką. przewidywałem że licytacja zakończy sie na 100+, a tu o dziwo nikt nie był zainteresowany.

Milusi model. Mnie się udało spieprzyć okienka w tyle kadłuba, ale samo klejenie wspominam bardzo dobrze, może współcześni będą się czepiać, że niespecjalnie szczegółowy, ale 20 lat temu to był full wypas. I ta torpeda wisząca na specjalnej konstrukcji poza komorą bombową - bardzo efektowne. Ale znając życie to za jakiś czas pewnie będzie i wersja Airfixa, który zaczyna puszczać sporo wersji B25.

Wątpię, za mało chodliwy temat, i nie liczni orientują się ze Mitchelle też były w niebieskich barwach. Chociaż Jakby Airfix wydał PBJ-1J z radarem na nosie nie pogniewałbym sie 
Osobiście liczę ze uda mi się dorwać jeszcze obydwie wersje wersję Gunshipowe wydane przez Hasegawę i bede happy

4 godziny temu, Grzes napisał:

Mam nadzieję, że coś tam z tego posklejasz :twisted:

Sklejenie modelu na forum ( bez siary ) i zakończenie galerią jest pojęciem na miarę Świętego Graala. Przynajmniej w tej chwili dla mnie . Ważne ,że w ogóle stać mnie na modele i cały majdan do ich zrobienia . Kilkadziesiąt lat musiało upłynąć żeby fizycznie do tego mogło dojść . Prawda jest też taka , że wychodzi mi to trochę lepiej niż robili to Ci Panowie że zdjęcia : ( mimo wielu dziwnych podobieństw i klimatu 😎😎😁😁 )

thumb_114973_600x350_0_0_crop.jpg.e1ebf219c66dddc128fe8b513eb778a7.jpg

Przeszkód jest też sporo ale te modele , które teraz kupuje mają wyraźny cel - skleić i pokazać . Także plan jest i ważne , że posuwa się naprzód . Powoli ale do przodu 😃 . Jedynie nie spodziewałem się , że przejście z pedzlowanych , vintagowych 72-ek na 1/48 do pokazania forumowiczom będzie nadal wymagająco trudne . Mimo lupy i super farb . Atmosfera na forum jest o wiele przyjaźniejsza teraz niż dawniej , więc zanosi się obiecująco 😋😋

Pozdrawiam Hello

W pierwszej chwili pomyślałem, że taką scenkę z figurkami teraz robisz, a śmigłowce potem :mrgreen:

4 minuty temu, Hello napisał:

thumb_114973_600x350_0_0_crop.jpg.e1ebf219c66dddc128fe8b513eb778a7.jpg

10 minut temu, Grzes napisał:

taką scenkę z figurkami teraz robisz,

Nie , takich zdolności już nie posiade 😃 ( przyznam - temat zaje...szczy ). Monty Python's wkleiłem bo takie podejście i humor dużo w życiu pomaga . A i pośmiać się można niemało . 

Co do śmiglowców - jeszcze były trzy w innych malowaniach . Tu zachowałem powagę i umiar , kupiłem tylko te najważniejsze 😉😉 .

Hello

Edited by Hello

1 minutę temu, Hello napisał:

kupiłem tylko te najważniejsze

Rozumiem, że pozostałe wkrótce "przy okazji" :mrgreen: