Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

2 minuty temu, Grzes napisał:

Rozumiem, że pozostałe wkrótce "przy okazji" :mrgreen:

Jakoś trzeba sobie radzić , koszty przesyłki wysokie 😜, więc jedno ( albo dwa pudła ) więcej są już jak "za darmo" 😊😊.

Hello

13 godzin temu, Moses napisał:

IMG_20200115_192550.jpg

o panie :) - sklejałem ten model ze 20 lat temu. Mój pierwszy do którego blaszki kupiłem  i jeden z pierwszych malowanych aerografem. Do dziś na półce stoi.

Wtedy byłem bardzo dumny z wykonania, ale teraz jak na to popatrzę...

Model całkiem przyjemny, ale widać ze już latka ma. Szczęśliwie jest Aires i inne Quickboosty które odmłodzą zestaw 

6 godzin temu, Moses napisał:

Model całkiem przyjemny, ale widać ze już latka ma. Szczęśliwie jest Aires i inne Quickboosty które odmłodzą zestaw 

Kinetic lepszy?

A sorki, nie zwróciłem uwagi na skalę.

Jeden z moich ostatnich zakupow 2019 dotarl. Czekam jeszcze na F-14 od Tamki i nowego shermana od RFM

82357019_3643721275668833_5838085329612963840_o.thumb.jpg.99c4f1f7b1cac5a465bc83562c58d137.jpg

• Like 1

W tej skali to jeszcze Academy chyba robi coś sensownego. Jest też HB, ale trzymam na biurku jego kuzyna w 1:48 i raczej szału nie ma.

3 godziny temu, kzugaj napisał:

Jeden z moich ostatnich zakupow 2019 dotarl. Czekam jeszcze na F-14 od Tamki i nowego shermana od RFM

82357019_3643721275668833_5838085329612963840_o.thumb.jpg.99c4f1f7b1cac5a465bc83562c58d137.jpg

Ja się od jakiegoś już czasu tym modelem interesuję, ale co rzucą nową dostawę to droższy :)

Ale jakoś ze 2-3 dni temu była promocja na KittyHawka w MH, czyżby stąd ta sztuka?

Godzinę temu, Przemek Przybulewski napisał:

Trochę się uzbierało przez ostatnie 5 czy 6 miesięcy.

Grubo :)

9 godzin temu, Tap-chan napisał:

W tej skali to jeszcze Academy chyba robi coś sensownego. Jest też HB, ale trzymam na biurku jego kuzyna w 1:48 i raczej szału nie ma.

Ja się od jakiegoś już czasu tym modelem interesuję, ale co rzucą nową dostawę to droższy :)

Ale jakoś ze 2-3 dni temu była promocja na KittyHawka w MH, czyżby stąd ta sztuka?

Nie przed Bozym Narodzeniem z pomaca Krzyska "bazylms" trafilem do grupy na FB "Models for less". Na niektorych zestawach mozna dobrze zaoszczedzic nawet ok £10-15. Czasami mniej lub cena jakw sklepach ale za przesylke nic nie pobieraja. Ten akurat £46.50 jak widzisz w Model hobbies prawie ta sama cena ale za przesylke kasuja extra. A z kolei na A-4 od HB to £10 w kieszeni. Do tej pory zrobilem zakupow u nich za prawie £300 :)

Screenshot_20200117-204553_Chrome.thumb.jpg.3d9f99e906ff11d0e268013e6b5ea130.jpg

Ja mam to nieszczęście, że zanim zbiorę koszyk w danym sklepie to zawsze ten wyczekiwany zestaw znika (bo na promocji). Raz mogłem to Su kupić za €41 ale zanim zebrałem koszyk to w te pół godziny cztery sztuki znikły. Ale specjalnie nie żałuję, jest co kleić i to się liczy. Dla mnie optimum to max 5 modeli - mam więcej, ale wszystko co więcej to czołgi zakupione przed powrotem do hobby (a zarazem lotnictwa) więc się nie liczą. Jakbym miał za dużo to wpadłbym w syndrom, na który cierpi np. Solo, że zanim sklei to co drogo kupił to wychodzi nowsza/lepsza/fajniejsza wersja i musi sprzedać ze stratą :D Lepiej dużego składu nie zbierać. 

Edited by Tap-chan
  • Like 2

7 godzin temu, Tap-chan napisał:

Lepiej dużego składu nie zbierać. 

Łatwiej powiedzieć niż zrobić.:mrgreen:

49403148408_352814cac2_h.jpg

To nie hipokryzja (względem poprzednich postów). Z półki wyjechało pudło Su-35, przyjechał MiG-31 - jak ktoś nie oglądał filmu Population 436 to polecam :)

Taki minus, że nie ma w pudełku instrukcji, teraz jest weekend i na odpowiedź sklepu poczekam sobie do poniedziałku. A miałem cisnąć Hornetem w kąt i zacząć grubasa już dzisiaj.

• Like 1

Podoba mi się ten kierunek. Szary kamuflaż, najbardziej wymagający ale i dający szanse na bardzo efektowny efekt.
Inna sprawa że zrobiłbyś coś z prawej strony Mocy, a nie tylko sowieckie szroty. :)

Miałem go nie zamawiać w ogóle, chodziło mi o te szybkozłączki i uchwyt na aero. Ale jak już wpisywałem dane przyszło mi powiadomienie o emailu na telefon, że dodali właśnie świeżą dostawę od AMK. Był Tomcat i MiG-31, oba po €55, długo się nie zastanawiałem :) Zawsze jak się na niego w końcu decydowałem to sprzątali mi go sprzed nosa. Nie tym razem!

W ogóle to zakupy z 3 różnych sklepów, PS-270 z AmiAmi (śmieszna sprawa, miał cenę na pudełku i nie został oclony, za to uchwyt do PS-290 wart €24 trzymali przez 3 dni po czym opodatkowali), podstawka Vertigo + farby Gunze z Belgii, reszta z Francji. Zamówione w różnych terminach przyszły wszystkie dzisiaj.

Idzie jeszcze pitot do MiGa z Exito, ale dotarł do BE dopiero dzisiaj, do odbioru na poniedziałek :)

Edited by Tap-chan

Ostatnie zakupy. Dziś na wystawie:

101374-10404-pristine.jpg

3302_rd.jpg.08b3ae41a416b53e5d50e63fc5ad32a1.jpg

Oraz od kolegi z forum:

Kent.thumb.jpg.54da504e8ec65305ee189aa04b3381b0.jpg.3543f08d96939273e5a07b404319bf68.jpg

Styczniowe zakupy:

DSC01362.JPG

DSC01773.JPG

DSC01839.JPG

DSC01507.JPG

Edited by mig

Ja to się chyba nigdy nie powstrzymam.Znowu coś kupiłem cholera.

IMG_20200128_132034.jpg

2 minuty temu, Xmen napisał:

Znowu coś kupiłem cholera

Powód do zmartwienia byłby, gdybyś napisał, że nie znajdujesz już nic do kupienia.
A tak to wszystko w porządku - normalny stan rzeczy :super:

• Haha 1

32 minuty temu, Grzes napisał:

Powód do zmartwienia byłby, gdybyś napisał, że nie znajdujesz już nic do kupienia.

:hmmm:

No  to popadłem w "zmartwienie" - przejrzałem 89 stron w Mh z samolotami w 1/72 i NIC ciekawego nie znalazłem do kupienia :benc:

Edited by abtb

6 minut temu, abtb napisał:

NIC ciekawego nie znalazłem do kupienia

image.png.59b418f4a1482e3be7054621fb3e0b52.png

np. :)

• Haha 1