Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

A ja w czarny czwartek, piątek czy jak kto woli łykend zajrzałem do swojej szafy i stwierdziłem: Po ch.....j wspierać sklepy jak własny można założyć. I NIC nie kupiłem. A co, twardy byłem,

Nie, ale jest kompletnie bezsensowne i zasrywa forum niepotrzebną treścią.

Posted Images

Pytałem o Bronco i Mig'a z Kitty Hawka, bo miałem urodziny i musiałem coś żonie podpowiedzieć. Solo odradził i wskazał, że jak Mig, to najlepszy z GWH.
Cóż, żonie się bronco spodobało, nawet się wysiliła i dobrała dodatki (strzelam, że zadzwoniła do sklepu) i takie coś..

Nie wiem jak to ugryzę - skala wielka, epoka późniejsza, ale w końcu wyjdę z mojej strefy komfortu w postaci 1/72 i 2 wojna...

bronco.jpg

7 minut temu, Solo napisał:

Mówiłem, żeby nie brać KH, toś wziął KH... :)
Ale samolot fajny, nietypowy taki bardzo, do tego bardzo efektowny kamuflaż. Rób szybko.

To żona, nie posluchala się, bo sie spodobał i już, jak to kobieta. ale potem, jak wrócę, napisze jak z migiem, bo to ciężka do uwierzenia historia:-D

A to powiem od razu jak z tym Su-35. Generalnie przekazałem żonie opinie, że Kitty Hawk to różnie, ale GWH to miód, a Su-35 od nich to w ogóle najlepsze. Dostałem Bronco, super, fajne dodatki, będzie co robić, ale jakie było moje zdziwienie jak od... uwaga, uwaga... TEŚCIOWEJ dostałem Su!! Mój szok był tym większy, że to było kilka dni po urodzinach, nie obchodzonych szumnie - ot z żoną i dziećmi torcik. A tu żona wraca od swojej mamusi, bo zakupy jej woziła. Okazało się, że teściowa chciała mi też jakiś prezent kupić (a ze su35, a urodziny tez 35, wiec pasowalo), poprosiła żonę o link i.. proszę, oto jest :) Kto ma lepszą teściową? 

su35.jpg

• Like 2
47 minut temu, Solo napisał:

Ale sam zestaw cymesik, nie? :)

Ze mnie żaden znawca tej skali i czasów, ale ilość detali, czystość odlewów - mega. Co warto dobrać, to sobie przy okazji jakichś farbek będę kompletował ?

Za dużego wyboru to nie ma, ale też i ten model za bardzo nie potrzebuje dodatków.
Ja wziąłem do niego żywiczne dysze Amigo Models, bardzo ładne ale zestawowe też są świetne. Ewentualnie są dysze Res/Kita.
Możesz naturalnie pomyśleć o uzbrojeniu, głównie Advanced Modeling, o ile chcesz coś więcej niż tylko A2A które oferuje zestaw. Choć w takim przypadku trzeba by kombinować z pylonami, bo w Twoim zestawie chyba nie ma pylonów do uzbrojenia A2G, jeśli dobrze pamiętam.
Warto jeszcze wziąć blaszki Eduarda (w zestawie jest trochę blach przydatnych do różnych detali, naturalnie z pominięciem brzydkich blaszek do paneli i tablicy) plus blaszki do fotela. Są także bardzo wygodne maski Galaxy Models, tylko trochę kosztują, bo trzeba je ściągać z Chin. Może jeszcze odgromniki Mastera.Tak poza tym to raczej niczego przydatnego na rynku teraz nie ma.

Edited by Solo
34 minuty temu, seven up napisał:

Usul na moje oko to  ty obrabiasz teściową? i żone?…...??

Oj, uwierz nieeeee.... Ona po prostu nie wie jak dziękować, ze taki ktoś jak ja pozwala jej córce być być ze sobą :-D

Edited by Usul
  • 2 weeks later...
W dniu 27.04.2020 o 16:26, halset napisał:

Czemu nikt mnie nie uprzedził że to ma tyle części? :? Będzie się ciekawie składało równocześnie z T-55 od LEE :lol:

Pamiętaj,że jak wyjmiesz z tego woreczka to już tak nie włożysz i pudła nie zamkniesz:glupek:

Z powodu braku produktów AK w sklepach w UK zamówiłem troszkę chemii prosto z AK. Oprócz naklejki i broszur w gratisie dostałem butelkę nowej farby akrylowej 3,0 Dark Prussian Blue. Milo z ich strony tylko nie wiem do czego taki kolorek będzie pasowal.

20200429_145049.thumb.jpg.da50b4e8fad97db3be0ce5607cf4118f.jpg

2 minuty temu, kzugaj napisał:

Z powodu braku produktów AK w sklepach w UK zamówiłem troszkę chemii prosto z AK. Oprócz naklejki i broszur w gratisie dostałem butelkę nowej farby akrylowej 3,0 Dark Prussian Blue. Milo z ich strony tylko nie wiem do czego taki kolorek będzie pasowal.

20200429_145049.thumb.jpg.da50b4e8fad97db3be0ce5607cf4118f.jpg

Napisz jak sie tym maluje , rozumiem ze to jest do zastosowania bezpośrednio do aero ??? 

4 godziny temu, Przemek R napisał:

Napisz jak sie tym maluje , rozumiem ze to jest do zastosowania bezpośrednio do aero ??? 

Nowym akrylem? Czy real colorem? 

Real color to maluję się podobnie jak Tamką lub Gunze. Wziąłem SCC15 bo nie chce mi się kombinować z mieszaniem. A 2x panzergray przez przypadek miał być tylko 1 no cóż narazie mam tylko Tygrysa 1 i platformę kolejowa do pomalowania tym kolorem więc trzeba będzie dokupić Pz III i IV może jakieś ciężarówki. 

Edited by kzugaj

Mam i ja. 

20200501_140226.thumb.jpg.2176adea0fa42bc7bab01a104e6dd69e.jpg

W przeciwieństwie do Chińczyków czy Miniartu, Ruscy zostają dużo miejsca w pudle na ewentualne dodatki. 

20200501_140232.thumb.jpg.a8fd692d5dd4c5dff333265fe27d40a9.jpg

Mam i ja. 
20200501_140226.thumb.jpg.2176adea0fa42bc7bab01a104e6dd69e.jpg
W przeciwieństwie do Chińczyków czy Miniartu, Ruscy zostają dużo miejsca w pudle na ewentualne dodatki. 
20200501_140232.thumb.jpg.a8fd692d5dd4c5dff333265fe27d40a9.jpg
Mam ich Su-30SM, jeszcze nie udało mi się z powrotem spakować części tak, żeby pudełko nie było wybrzuszone.