Jump to content

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

• Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Może coś trochę tu niepasującego ale jednak lekki związek z modelarstwem ma. Poza tym cieszę się, że w końcu się to u mnie w domu pojawiło, więc nie mogłem się powstrzymać żeby się pochwalić. Remoncik

A ja w czarny czwartek, piątek czy jak kto woli łykend zajrzałem do swojej szafy i stwierdziłem: Po ch.....j wspierać sklepy jak własny można założyć. I NIC nie kupiłem. A co, twardy byłem,

Nie, ale jest kompletnie bezsensowne i zasrywa forum niepotrzebną treścią.

Posted Images

Kerowniku złoty, wypisz mi tylko zwolnienie do pracy i z ogromną niechęcią zostanę w domu.

W dniu 1.05.2020 o 18:48, kubisz napisał:

@Tap-chan Przepraszam - w jakim celu cytujesz całego posta Krzyśka z wszystkimi jego zdjęciami, zaraz pod nim?

A to jest zakazane ???:hmmm:

Trochę z boku tematu. Widzieliście nowe ceny modeli GWH w MH? Taki np. Su-35 kosztuje już niemal 400 zł. Tanio już naprawdę było.

1 godzinę temu, Solo napisał:

Trochę z boku tematu. Widzieliście nowe ceny modeli GWH w MH? Taki np. Su-35 kosztuje już niemal 400 zł. Tanio już naprawdę było.

Ja dawno nie kupowałem modeli ale powaliło mnie jak kupowałem lufy w Magic Models i PayPal przeliczył mi dolara po 4,40zł więc się nie dziwię że ceny u nas w sklepach też w górę.
Chciałem sobie kupić S-400 Trumpka ale bez 400zł nie ma co podchodzić i sobie odpuściłem. To co mam na liście życzeń po wstępnym przeliczeniu kilka tysięcy. 
Modele które kiedyś byłem w stanie kupić po 120-150zł teraz są po 200-250zł a z tego co widziałem są tej samej jakości i bez jakiś wodotrysków.
Na szczęście mam zapas na kilka lat. I tak kupę kasy wydaje na dodatki.

To nie to. MLT 400ml w polskich sklepach stoi po €15-16, podczas kiedy w Belgii i Francji cena trzyma się około €11-12. Od stycznia 2020 zauważyłem, że modelarskich zakupów nie opłaca mi się w Polsce robić. Bo poza wyższą sumą koszyka dochodzi zazwyczaj droższa przesyłka.

Teraz, Tap-chan napisał:

To nie to. MLT 400ml w polskich sklepach stoi po €15-16, podczas kiedy w Belgii i Francji cena trzyma się około €11-12.

W Polsce złotówka tania, cała tajemnica.

47 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

I tak kupę kasy wydaje na dodatki.

Wiem coś o tym:evil:. Ostatnio policzyłem sobie żywiczne  DEF-owe kółka i za 5 kompletów i wyszło mi coś około 5 stów :woot:, a gdzie tu jeszcze  blaszki lufy i inne potrzebne ludziki???

To znaczy mogę ich kupić więcej za ełro. Czyli powinno się wyrównać, a sié nie wyrównuje. Zestawy i farby polskiej Hataki też taniej sprzedają na zachodzie.
13 minut temu, Tap-chan napisał:
50 minut temu, Solo napisał:

To znaczy mogę ich kupić więcej za ełro. Czyli powinno się wyrównać, a sié nie wyrównuje. Zestawy i farby polskiej Hataki też taniej sprzedają na zachodzie.

Co się ma wyrównywać?
Skoro model kosztuje np. 80 euro, to przed tąpnięciem złotówki kosztował po przeliczeniu powiedzmy 330 zł, teraz - gdy euro skoczyło gdzieś tak do 4,55 zł, jak dzisiaj - kosztuje 365 zł.
Nie zauważyłem żeby ceny w Chinach spadły, choć po prawdzie to ich tam nie śledzę.

20 minut temu, bazylms napisał:

Orzeł i szerszeń wylądowały. 

20200504_212107.thumb.jpg.97a3d749070d18d6a30293e6e16918f5.jpg

Mam nadziej ze ten F-15 będzie lepiej spasowany niż MiG -29 którego "lepie" .

@Przemek RZ tego co słyszałem to Mig-29 od nich jest jednym z najlepszych. A z tym to się zobaczy. Ja tam na samolotach się za bardzo nie znam więc że mnie żaden autorytet w tej kwestii. 

1 godzinę temu, Solo napisał:

Co się ma wyrównywać?
Skoro model kosztuje np. 80 euro, to przed tąpnięciem złotówki kosztował po przeliczeniu powiedzmy 330 zł, teraz - gdy euro skoczyło gdzieś tak do 4,55 zł, jak dzisiaj - kosztuje 365 zł.
Nie zauważyłem żeby ceny w Chinach spadły, choć po prawdzie to ich tam nie śledzę.

Ale jak ja kupuję za 80 euro to dalej powinienem mieć w przeliczeniu ze złotówek cenę 80 a nie 90 euro. Jak do końca 2019 jeszcze się opłacało kupować w sklepach w Polsce, tak gdzieś w lutym aż robiłem porównania tego co chcę kupić w 2 polskich i 2 lokalnych sklepach, wyszło albo tak samo albo taniej na miejscu, nie licząc kosztów dostawy. W 2018 opłacało się z Polski jeszcze na tyle, że po dorzuceniu kilku euro na przesyłkę ciągle zostawało reszty na domówienie 2-4 farbek.

31 minut temu, Tap-chan napisał:

Ale jak ja kupuję za 80 euro to dalej powinienem mieć w przeliczeniu ze złotówek cenę 80 a nie 90 euro.

Jak kupisz w Polsce za 80 euro to dalej w przeliczeniu będziesz mieć towar za 80 euro. Tylko to 80 euro będzie kosztować więcej złotówek gdy złotówka jest tania, a mniej złotówek gdy jest droga. 

No to skoro kiedyś nie było różnicy w euro czy kupowałem MLT w Polsce czy w Belgii to teraz też jej nie powinno być a jest. Bo co z tego, że kosztuje więcej złotówek, jak ja sobie więcej złotówek za te same ełry kupię. Czy to, że boliwary nagle spadły tysiąckrotnie w stosunku do dolara oznacza, że musisz wydać tysiąc razy więcej dolarów na zakup? Nie, po prostu za tego samego dolara kupisz tysiąc razy więcej boliwarów, a za tysiąc razy więcej boliwarów i tak kupisz jeden stary chleb z outletu.

11 godzin temu, Solo napisał:

Kurs euro a cena towaru. Poddaję się. :)

Chyba się nie zrozumieliście.

Tap-chan mieszka w Belgii (tak?). Zarabia euro. Jak chce kupić "coś", to w belgijskim sklepie, z przesyłką, zapłaci 100Eur. Za to samo "coś" kupione w polskim sklepie, z przesyłką do Belgii, zapłaci np. 110Eur. Do tej pory zawsze wychodziło mu taniej kupować W Polsce, ale od lutego już nie. Nawet jeśli chodzi o polskie produkty (Hataka). To pewnie teraz kupuje w Belgii, a nie w Polsce. Czyli mechanizm wręcz odwrotny do tego, o czym piszesz, Solo.

Tak to widzę.

A co do cen modeli - pamiętacie, że jak drożała ropa, to wszyscy z mądrymi minami kiwali głową - no  tak, plastik teraz droższy.

A teraz niby cena ropy bije rekordy w szukaniu nowego dna, a modele coraz droższe!

Sam polistyren w cenie modelu to zdaje się bardzo niewielki udział kosztowy. Koszty modelu to przede wszystkim projekt i wypalenie form, granulat do zrobienia wyprasek kosztuje grosze.

Godzinę temu, klima1 napisał:

Tap-chan mieszka w Belgii (tak?). Zarabia euro. Jak chce kupić "coś", to w belgijskim sklepie, z przesyłką, zapłaci 100Eur. Za to samo "coś" kupione w polskim sklepie, z przesyłką do Belgii, zapłaci np. 110Eur.

Ale ja od początku pisałem jak to wygląda w Polsce, z punktu widzenia polskiego klienta. Zresztą jeśli nawet było jak piszesz, to zasada wciąż jest ta sama. Nieważne kto kupuje w polskim sklepie. Jeśli dany zestaw kosztuje u producenta 100 dolarów, a dolar kosztuje w Polsce 4 zł, to zestaw w Polsce kosztuje 400 zł. Gdy dolar drożeje w Polsce do 5 zł, to zestaw kosztuje w Polsce 500 zł. Jeśli ktoś mieszka za granicą i ma taką fantazję żeby sobie taki model od 400 do 500 zł kupić w polskim sklepie i sprowadzić do swojego kraju, to powyższe zależności nadal obowiązują, bo ceną za jaką sklep kupił ten zestaw jest taka sama dla klienta w Polsce jak i w każdym innym kraju. Do tego jeszcze mu dochodzą koszty z transportem, cłami itp, więc będzie jeszcze drożej. Ale podstawą do wyliczenia ceny będzie dla sklepu (i pośrednio dla kupującego w sklepie klienta) zawsze cena producenta przemnożona przez kurs waluty w jakiej on sprzedaje. To są podstawowe prawa ekonomii, a ja prościej tego nie potrafię wytłumaczyć.

Widzę że ceny rosną jak na drożdżach, najnowszy Su-35 GWH (ten z bombami i pociskami A2G) MH wycenił sobie na prawie 430 zł, czyli tyle ile kosztuje tam w tej chwili F-14D Tamki.

2 minuty temu, Solo napisał:

Widzę że ceny rosną jak na drożdżach, najnowszy Su-35 GWH (ten z bombami i pociskami A2G) MH wycenił sobie na prawie 430 zł, czyli tyle ile kosztuje tam w tej chwili F-14D Tamki.

Technika testowania klienta - do jakiej kwoty można podnieść cenę, żeby coś kupił ?

• Like 1

Chyba jednak wciąż jest to kwestia ceny producenta i kursu dolara lub euro. "Zwykły" Su-35 kosztuje np. w LuckyModel 64 dolary, ten z uzbrojeniem A2G to już cena 77 dolarów, więc sporo więcej. Szczerze mówiąc to nie wiem czemu aż taki drogi jest ten zestaw, bo tego dodatkowego uzbrojenia to nie dali znowu tak dużo, szczególnie że w zamian zabrali jeden rodzaj rakiet A2A. No ale ten Su-35 sam w sobie jest wart dużych pieniędzy, bo zestaw bardzo ładny.