Jump to content
PKD4GA

Zakupy... Cz.4

Recommended Posts

albo raczej za ładnych kilka lat...

Dzisiejszy szybki zakup. W pudelku jest ponad 1.5 mustanga mk1/p-51a/a-36. Dokupić tylko śmigło i owiewkę i będą 2 modele :)03b2864113491c9060a16834009f099f.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Będzie ostra jazda. Robiłem już to "cudo".

• Like 1

49 minut temu, Markuz napisał:

Prezent urodzinowy od małżonki. :)

dla takich żon zawsze szacuneczek :super:

• Thanks 1

W sumie to całe chyba tegoroczne zakupy, ale ostatnio głównie dodatki nie modele.
Sklepowe to chyba tylko HMEE,  2S35:
IMG_8601.thumb.jpg.ebf5d95f4ddfe88726e27f442ca57469.jpg
.
IMG_9252.thumb.jpg.550c59aca4a26a9073e97fa51c5ecc69.jpg

Reszta to z drugiej reki gdzieś przez giełdę FB czy tu na forum:
IMG_8652.thumb.jpg.758b0bbc98517fb2e3d0e408bdbb17ed.jpg
.
IMG_8653.thumb.jpg.20b86e89a63f3486889b443e7c71f76e.jpg
.
IMG_9253.thumb.jpg.430a682de2dbb8f01005ae2a1bd43ae9.jpg
.
IMG_9254.thumb.jpg.a251347bd214dd7502ba24e6167f0649.jpg
.
IMG_9255.thumb.jpg.7f411dcdc85b74b2e28adfe47f784128.jpg

Kilka świecidełek z SKP:
IMG_8746.thumb.jpg.05db24a03098f754a6085fa6cece7e36.jpg

Akcesoria z plastycznego:
IMG_9017.thumb.jpg.2dda51c4eb267aaf7642c3e0d65b28e8.jpg

Dodatki różne:
IMG_9149.thumb.jpg.fdfa044c5ba37e93aa01e176b5e388ff.jpg
.
IMG_9151.thumb.jpg.1b1a7844f3e17b3003fd4048cb3a4455.jpg

Uzbrojenie od Res-Kit:
IMG_9141.thumb.jpg.d6718c9ca12418f635bfc5f617d6ea4b.jpg

Upolowane gdzieś w Czechach:
IMG_9118.thumb.jpg.90c82e9b5e61227ff0f7eac038a9f833.jpg

I dodatki do F-16:
IMG_9148.thumb.jpg.67d84e86e938b4d783d484249685bdc3.jpg

19 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

W sumie to całe chyba tegoroczne zakupy......

no ładnie ładnie tylko kiedy jakaś łajba....   COVID mnie w końcu dopadnie i się nie doczekam  :haha:

PS: Jak będziesz kleił tego Tupolewa to daj znać, gdzieś mam sporo papierów do niego. A tak w ogóle ponieważ to była wersja przeznaczona jako nosiciel pocisków przeciwokrętowych Ch-22 (czyli AS-4 Kitchen) rozważ dokupienie tego dodatku, tym bardziej że jest ten pocisk w 1:72  :

https://www.mojehobby.pl/products/Raduga-X-22-Kh-22-AS-4-Kitchen-Soviet-Large-Long-Range-Anti-Ship-Missile.html

nawet jakbyś nie podwieszał to na dioramę jest fajny wózeczek lotniskowy  :mrgreen:

5 godzin temu, M.A.V. napisał:

no ładnie ładnie tylko kiedy jakaś łajba....   COVID mnie w końcu dopadnie i się nie doczekam  :haha:

PS: Jak będziesz kleił tego Tupolewa to daj znać, gdzieś mam sporo papierów do niego. A tak w ogóle ponieważ to była wersja przeznaczona jako nosiciel pocisków przeciwokrętowych Ch-22 (czyli AS-4 Kitchen) rozważ dokupienie tego dodatku, tym bardziej że jest ten pocisk w 1:72  :

https://www.mojehobby.pl/products/Raduga-X-22-Kh-22-AS-4-Kitchen-Soviet-Large-Long-Range-Anti-Ship-Missile.html

nawet jakbyś nie podwieszał to na dioramę jest fajny wózeczek lotniskowy  :mrgreen:

Łajba - szajba 😄 Może kiedyś- na razie to mam modeli na 20 lat a jeszcze kilka na liście życzeń  
Niektóre to pozycje obowiązkowe jak Topol w 1:35. 
A co do Tutki , to dobrze wiedzieć. Tam w zestawie jest i pocisk i wózek - nie wiem jak jakości jest ten Amodel i czy warto. Cena jest ok. Pomyśli się. 

Posted (edited)
2 godziny temu, Przemek Przybulewski napisał:

Tam w zestawie jest i pocisk i wózek - nie wiem jak jakości jest ten Amodel i czy warto. Cena jest ok. Pomyśli się. 

Jak jest pocisk w zestawie to spoko :super:    Więc o tym z A-modelu możesz śmiało zapomnieć.

W ogóle Modelsvit porządne rzeczy robi i zaskakująco na bogato jak na firmę z bloku sowieckiego. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia - mam łodzie latające Berieva w 1:72 z obu tych powyższych firm i zestawiając je to niebo a ziemia. A-model to produkt do ostrego rzeźbienia, a ten Modelsvit bajka - ładne wypraski, wyraźny detal, fajne cienkie szkło, blaszki w komplecie i nawet gumowe oponki są. Do tego kolorowa instrukcja na dobrym papierze i z wyraźnymi rysunkami - dla mnie to był "cywilizacyjny" szok produktów ukraińskich :mrgreen:   Tym bardziej że kupiłem ich wtedy mocno w ciemno bo to było kilka lat temu i firma wtedy debiutowała. 

Tak w ogóle - przy okazji ostatnich zakupów "lądówki" nabyłem stacje radarową do KUB:   https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-09571-1s91-surn-kub-radar--1187265#

Wiem że to mocno Twoje "klimaty", więc jakbyś był zainteresowany inboxem to daj znać (choć jeszcze nie mam go w łapach - paczka ma przyjść w czerwcu bo będzie razem z blacharką z Voyagera)

EDIT  ---------------------

Jak kiedyś wyjdzie Topol w 1:35  (obstawiam Trumpka) to patrząc co się robi ostatnio z cenami "zestawów rakietowych" to będzie kosztował worek złota  :roll:

Edited by M.A.V.

13 godzin temu, Markuz napisał:

bwG3d9F-Gb82rFIhOVgVpKiIsB8M_vJIXggOaoFD

A jka tam Tsesarevich? 

15 godzin temu, Markuz napisał:

bwG3d9F-Gb82rFIhOVgVpKiIsB8M_vJIXggOaoFD

A Carewicza dokończysz?

10 godzin temu, bazylms napisał:

A jka tam Tsesarevich? 

8 godzin temu, mikemc napisał:

A Carewicza dokończysz?

Tsesarevich jest pierwszy na tapecie jak tylko uporam się panterą.

17 godzin temu, M.A.V. napisał:

Jak jest pocisk w zestawie to spoko :super:    Więc o tym z A-modelu możesz śmiało zapomnieć.

W ogóle Modelsvit porządne rzeczy robi i zaskakująco na bogato jak na firmę z bloku sowieckiego. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia - mam łodzie latające Berieva w 1:72 z obu tych powyższych firm i zestawiając je to niebo a ziemia. A-model to produkt do ostrego rzeźbienia, a ten Modelsvit bajka - ładne wypraski, wyraźny detal, fajne cienkie szkło, blaszki w komplecie i nawet gumowe oponki są. Do tego kolorowa instrukcja na dobrym papierze i z wyraźnymi rysunkami - dla mnie to był "cywilizacyjny" szok produktów ukraińskich :mrgreen:   Tym bardziej że kupiłem ich wtedy mocno w ciemno bo to było kilka lat temu i firma wtedy debiutowała. 

Tak w ogóle - przy okazji ostatnich zakupów "lądówki" nabyłem stacje radarową do KUB:   https://www.scalemates.com/pl/kits/trumpeter-09571-1s91-surn-kub-radar--1187265#

Wiem że to mocno Twoje "klimaty", więc jakbyś był zainteresowany inboxem to daj znać (choć jeszcze nie mam go w łapach - paczka ma przyjść w czerwcu bo będzie razem z blacharką z Voyagera)

EDIT  ---------------------

Jak kiedyś wyjdzie Topol w 1:35  (obstawiam Trumpka) to patrząc co się robi ostatnio z cenami "zestawów rakietowych" to będzie kosztował worek złota  :roll:

Topol w 1:35 jest już w zapowiedziach i są już nawet rendery więc prace się posuwają.
Koszt przewiduję że minumum 700-800 na chwilę obecną a pewnie będzie więcej.

No ale skoro są chętni na Antka 225 Mriya w 1:72 za 2500zł to będą chętni i na Topola w 1:35.

Co to radaru, mam go na liście życzeń - ale nie mam go już z czym sparować bo mój Kub stoi z Krugiem.

4 minuty temu, Przemek Przybulewski napisał:

Co to radaru, mam go na liście życzeń - ale nie mam go już z czym sparować bo mój Kub stoi z Krugiem.

taka delikatna sugestia....    bo też jest już od pół roku z zapowiedziach:   

1141899-16432-33-720.jpg

mam go już obiecanego od żony na urodziny jak tylko wyjdzie - jakby nie patrzeć to jej imienniczka Agata  :haha:

4 minuty temu, M.A.V. napisał:

taka delikatna sugestia....    bo też jest już od pół roku z zapowiedziach:   

P-40

mam go już obiecanego od żony na urodziny jak tylko wyjdzie - jakby nie patrzeć to jej imienniczka Agata  :haha:

P-40 do wdzięczny temat do "wraczenia" - jest mnóstwo zdjęć opuszczonych, wyblakłych, zardzewiałych itd.

Sam pojazd brzydki jak cholera. No nie wiem co tu teraz zrobić - z każdej strony pokusa.

Posted (edited)

Ostatni model dla siebie kupowałem chyba ostatni raz w zeszłym roku. Ostatnie zakupy prezentują się tak.

xyuKYi1.jpg

Te kalki Aggressora do Starfightera od razu mogę odstapić, bo nie zamierzam ich wykorzystać.

Edited by Mates
  • Like 1

Potrzebna była tylko zielona przezroczysta Tamiya. Reszta to tylko obciążenie paczki.

IMG20200526210637.jpg.586ab4c9056181f6f4a70fa5e36595b0.jpg

• Haha 1

Po kilku tygodniach oczekwania i po ekstra opodatkowaniu na granicy - czego nie lubimy, taką drobnicę przyniósł z rana kurier.

OkAGMB4.jpg

14 godzin temu, TAW napisał:

Potrzebna była tylko zielona przezroczysta Tamiya. Reszta to tylko obciążenie paczki.

IMG20200526210637.jpg.586ab4c9056181f6f4a70fa5e36595b0.jpg

Polecam dokupić jeszcze blaszkę Voyagera, jest tam od razu lufa armaty i k-emu :)

W dniu 25.05.2020 o 12:59, Przemek Przybulewski napisał:

Rodzina powinna być razem, proponowałbym wyrzucić Kruga , a wstawić SURN-a , Kruga sparować np. z czymś takim :

File:1S32 radar, National Museum of Military History, Bulgaria.jpg

6 minut temu, Adams M1A1 napisał:

Rodzina powinna być razem, proponowałbym wyrzucić Kruga , a wstawić SURN-a , Kruga sparować np. z czymś takim :

File:1S32 radar, National Museum of Military History, Bulgaria.jpg

Też o tym myślałem. Tylko problem w tym, że radar 1S32 na chwilę obecną dostępny jest (był) jako żywica od TankMania.

7 godzin temu, ssszzzymon napisał:

Po kilku tygodniach oczekwania i po ekstra opodatkowaniu na granicy - czego nie lubimy, taką drobnicę przyniósł z rana kurier.

OkAGMB4.jpg

skąd zassałeś ? Bedziesz robił po dwie sztuki?

Sklepowe to chyba tylko HMEE, - gdzie nabyles kola do niego?

11 minutes ago, Marcin Rogoza said:

skąd zassałeś ? Bedziesz robił po dwie sztuki?

Z Hobbylinka. Będę robił po dwie, bo od czasu do czasu wykorzystam je jako pionki w grach bitewnych. Parka dla mnie, parka dla kolegi, Japończyki z sentymentu, będą na jakieś dioramę chyba.

21 minut temu, Przemek Przybulewski napisał:

Też o tym myślałem. Tylko problem w tym, że radar 1S32 na chwilę obecną dostępny jest (był) jako żywica od TankMania.

A samemu se zrobić leniu jeden:rozga:, a nie tylko na chińskich ludzikach polegać:mrgreen:. Jak znam życie to Trumpek za  jakiś czas wypuści ten radar, podwozie już mają :D. Ja to bym chętnie skleił sobie 2S4 Tulipana o takiego :

https://en.wikipedia.org/wiki/2S4_Tyulpan

co prawda nasi bracia Pepicy z PanzerShopa robią taki model, ale trzeba by nerki sprzedać żeby owo nabyć. Pozdr. A.