Skocz do zawartości

NEOPLAN CITYLINER VIP CLASS 1216HD Revel 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo łatwo idzie to przerobić-

Odetnij te 2 części, które trzymają koła pozostawiając te rurki, w takim samym położeniu jak wcześniej przewierć dziurki w obydwu elementach gdzie się łączyły (gdzie jest ta wgłębna kropka). Przełóż przez to jakąś śrubkę nit czy coś podobnego żeby ruszało się.

 

Następnie połącz obydwie ruszające się elementy kawałkiem rurki i będą się ruszały "równo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie aż prosi się to aby przerobić kółka na skrętne. Troszkę pracy trzeba w to wsadzić aby tego nie popsuć ale prawie wszystko co najważniejsze jest. Jedynie wyciąć to tak aby nie popsuć. Przydało by się foto 1:1 podwozia właśnie z elementami przedniej osi.

 

 

Tu jest kilka fajnych zdjęć, może coś Tobie się przyda.

http://www.autofirmowe.pl/galeria_zdjec/z,874,875,19073_neoplan,cityliner.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci to pomoże, to zajrzyj TU, w moim Dafie to była pierwsza przeróbka. W Twoim in - boxie chyba widać część, która łączy półośki, więc tylko zostaje Ci ostrożnie powycinać co trzeba.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie aż prosi się to aby przerobić kółka na skrętne. Troszkę pracy trzeba w to wsadzić aby tego nie popsuć ale prawie wszystko co najważniejsze jest. Jedynie wyciąć to tak aby nie popsuć. Przydało by się foto 1:1 podwozia właśnie z elementami przedniej osi.

 

 

Tu jest kilka fajnych zdjęć, może coś Tobie się przyda.

http://www.autofirmowe.pl/galeria_zdjec/z,874,875,19073_neoplan,cityliner.html

 

Dzięki za fajne foty---- ten kibelek jest odlotowy, aż szkoda siadać

Marcin M.

Janusz M

Chyba wiem jak to zrobić, tylko :

 

6637918f97d3687emed.jpg

 

 

tutaj trzeba ściąć te dwa wystające elementy bo one nie pozwolą na swobodny obrót, i dokleić płytkę polistyrenu od wewnątrz bo to gniazdo na górze nie jest centralnie umieszczone wzgl. reszty

 

6a70a570207c394fmed.jpg

 

a tu trzeba zlikwidować te mocowania bo nie pozwolą na przesuw drążka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemekgksw3 --model ma być poniekąd wizytówką firmy Lewitz Reisen a to firma niemiecka więc śmiem przypuszczać że w takim aucie nawet motor lśni czystością

 

Szakal85 -- podobno ma to być egzemplarz który jedzie z wytwórni do właściciela

 

opc_tuner_95 -- hmmm , może grające radio, film na vieo, nagrany dzwięk silnika

 

Kuba 115 --- Kuba ale słodzisz

 

 

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa. Nie wiem jak pójdzie z kalkami, drukarnię znalazłem-- wydrukują ale chcą projekt. Dziś wrzuciłem temat znajomym którzy zawodowo bawią się Corelem--- zobaczę co z tego wyjdzie

 

 

A swoją drogą to Revell mógłby wreszcie zacząć robić oddzielne koła pasowe i dodawać gumowe paski klinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili : wziąłem na odwagę i pociąłem przednie zawieszenie:

 

c08954b7b240781emed.jpg

 

odciąłem te elementy z miseczkami-- to ułatwiło mi wycentrowanie wierconych otworów

 

cb1dae006d5aaeacmed.jpg ce3d751957542ef3med.jpg 0aa721f411cc2108med.jpg

 

w zwrotnicach osadziłem drut o śr. 1,02 mm

 

1cc8fe24729ebf9dmed.jpg 7dd6bc7edf6e7824med.jpg

 

A teraz idę spać , cdn. dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze ktos sie wzial za autobus. Zarabiscie ci wyszedl silnik, tak trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy następuje : We wnękach wyciąłem kawałki ścianek które uniemożliwiały skręt kół

 

1e60429255e0a2fcmed.jpg 71d80f9f881e98b9med.jpg

 

W ramie wywiercone wcześniej otwory powiększyłem i wstawiłem plastykowe tulejki z tamiyowskiej rurki w celu skasowania ew. luzów

 

ea74e4eb592ab2f2med.jpg a05d6a8d4ab8c0b4med.jpg 690e6333405d08d8med.jpg c0deaf2836b099aamed.jpg

 

To samo powtórzyłem we wklejonych wcześniej klockach w podłodze z nawierconymi otworami

110551fe68584c2emed.jpg 8f1862c172065089med.jpg a6124835a525b9b3med.jpg 7c1d5d085747adf5med.jpg

 

 

Po dopasowaniu długości " osi"? i osadzeniu ich w podstawach, po wpasowaniu w otwory w ramie przednie zawieszenie jest już gotowe. W drążku poprzecznym nawet nie musiałem usuwać tych dwóch mocowań , doskonale posłużyły jako ograniczniki skrętu

 

0901e92a9bc63299med.jpg 18e8f50219ccfe3amed.jpg 637b223763ada168med.jpg dfe526a02d9cbec8med.jpg

 

Teraz w planie 52 fotele , i dopasowanie ozdobnych kapsli na koła

 

b00802169b33777dmed.jpg 3515790e82e17734med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super ci idzie. Silnik to jak z taśmy montażowej Normalnie aż chce się tu zaglądać i patrzeć na twoją pracę. Nie mogę doczekać się efektu końcowego chyba jak większość tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj to cacko na żywo tylko wersje 3 osiową

Jechałem obok autem i dzieki twojej relacji wiedziałem co to obok jedzie

 

Bardzo ładny autobusik !! Tak i model jak i orginał Przednia szyba nad kierowcą powalająca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.