Skocz do zawartości

NEOPLAN CITYLINER VIP CLASS 1216HD Revel 1/24


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy że została mi do sklejenia kasta, ale mam problemy z malowaniem. 2 razy malowałem i 2 razy wyszła mi w niektórych miejscach gęsia skórka. Ale mam w tym tygodniu trochę czasu zobaczę co da się z tym zrobić. Jak nie zapomnę to zrobię kilka zdjęć ja to wygląda w tej chwili i się nieco pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tam pójdą jeszcze niklowane kołpaczki. A z budą ---- to będzie cała batalia.

 

1. pasowanie-- dokładne ,bo po pomalowaniu nie będzie przeproś

2. pasowanie i sprawdzenie wszystkich szyb

3. przetarcie papierem 2000

4. podkład

5 . kolejna kontrola i ostatni " gwizdek " na poprawki

6. przeszlifowanie podkładu

7. przygotowanie części do malowania----wklejenie jakichś tam trzymadeł

8. malowanie boków--- tu muszę wymyślić jakiś stolik aby je równo ułożyć na płask, na podkładzie abym mógł je potem schować do gabloty na czas schnięcia.

9. malowanie ściany przedniej i tylnej, drzwi i drobiazgów

10. 14 dni przerwy -- schnięcie

11. kontrola i ew. malowanie II warstwy

12. jeśli wszystko zagra położenie naklejek, bo potem będzie trudno

13. montaż i wszystko w ręku dobrych duszków modelarskich

Malutko roboty.....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Witam. Minęły długie 3 lata kiedy Neoplan został odstawiony na czas nieokreślony. Postanowiłem wrócić do projektu. Zmieniły się plany--- autobus będzie w barwach PSP. Jest już zakupiony lakier który jest oficjalną barwą pojazdów Państwowej Straży Pożarnej . To farba o symbolu RAL 3000. Dokonałem próby tej farby na polistyrenie. Próba wyszła pomyślnie. Teraz nastąpi dokładne dopasowywanie elementów karoserii. Pokrycie w/w podkładem oraz malowanie .

 

v2016120719020728456002.jpg

v2016120719020877904552.jpg

Test lakieru

v2016120719040889085598.jpg

Zmiana projektu-- jest to trochę inny model , ale mi się podoba i nie mam autobusu w kolekcji

v2016120719040945407526.jpg

v2016120719020853691409.jpg

 

 

W poście wykorzystano zdjęcia Marcin 998

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Na pierwszy rzut poszły koła. Złotki , a po nim granat musiały pójść z zapomnienie. Fele powędrowały do DOT-a. Teraz muszą być białe więc musiałem je odmyć . Teraz mudzę wyciąć z kaśmy kółka i zamaskować te niklowane kołpaki. Troszkę utraciły blask ale nie jest chyba aż tak żle

 

 

v2016121020090978070037.jpg

v2016121020091099787977.jpg

 

Na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal dobrej roboty Mark, felgi wygladaja definitywnie lepiej w bialym, nynajmniej jak na moj gust .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wieczór upłynął pod znakiem malowania. Na razie na warsztacie boki nadwozia. Położyłem podkład. Kolejny zabieg to maskowanie firanek maskolem i malowanie górnych paneli na czarno pod szyby. Potem kolejne maskowanie czarnych płaszczyzn i malowanie całości kolorem bazowym. Trochę to potrwa.

 

v2016121618465646350700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy masz jakieś zdjęcia lub plany oryginału tego następnego pojazdu? Też mam go w szafie, a drugi taki sam zestaw w drodze. Na googlach wyskakują mi same modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nic nie mam. Chyba te rzeczy są nie do zdobycia.

Udało mi się wyguglować kilka zdjęć oryginału i paru modeli ładnie zrobionych. Niestety, zdjęcia są małe,

ale coś tam widać.

Jeśli Cię interesują podeślij mi swój adres majlowy na PW, to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.