Skocz do zawartości

"Hmmwv under fire" OIF Skala 1:35


Pit M-ce

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podoba Ci się konfiguracja bez pałąków i półki nad kabiną to tak zrób. A gdybyś - jak piszesz - chciał kiedyś zrobić model z tymi elementami, to mam propozycję. Kup sobie haubicę M102 z AFV Club i zrób dioramkę z Humvee w wersji M1069 Prime Mover, czyli ciągnika artyleryjskiego. Czyli coś takiego:

th_12.jpg th_13.jpg

 

Co prawda wersja M1069 powstała do holowania dział M119 i właśnie taka haubica jest na zdjęciach powyżej, ale niewykluczone, że holowanie M102 się zdarzyło. Wcześniej dla M102 używano jako ciągnika artyleryjskiego zwykłe M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier:

th_M998jakoPrimeMover.jpg

 

Cechami charakterystycznymi M1069 są - choć nie zawsze, wszystko jest demontowalne - inny tylny zderzak i właśnie półka nad kabiną.

 

 

Gdybyś chciał robić tę półkę, potrzebna Ci będzie siatka o ukośnym splocie (Aber robi taką). Podobna albo nawet taka sama siatka jest w tej osłonie przedniej, więc mógłbyś z elementu Academy usunąć siatkę z wszystkich trzech miejsc i wstawić tam kawałki tej fototrawionej siatki. Zdecydowanie lepiej by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wróciłem dziś z pracy i popatrzyłem na hmmwv. Podszlifowalem dach i przemalowałem pędzlem bo jakieś babole sie porobiły. ni tak jakoś sobie pomyślałem, że tak półka by spasowała. No i teraz patrze na zdjęcia się utwierdzam w tym pomyśle. Postanowiłem więc ruszyć temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorobiłem pałąki pod plandekę, stelaż nad kabiną oraz kangura z przodu:)

Musiałem zdemontować tobołki na bokach ale wrócą jak uporam się z plandeką, która będzie częściowo nawinięta.

 

Przybrudzone podwozie i lekko zdewastowana karoseria. Wszystko się świeci ale przestanie kiedy psiknę bezbarwnym...

 

Kiedy pojazd będzie pomalowany bezbarwnym to po bokach jeszcze go podkurze i na masce.

 

Dojdzie jeszcze antena i kilka innych gadżetów.

 

dsc0001bp.jpg

dsc0002vx.jpg

dsc0004qoq.jpg

dsc0005ww.jpg

dsc0006wu.jpg

dsc0007rq.jpg

dsc0008tl.jpg

dsc0009tr.jpg

dsc0010wr.jpg

dsc0011rh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie

 

Ale będę się czepiał, mogę?

 

- nie do końca widzą mi się pałąki. Mają za duży promień łuku w miejscu przejścia pion-poziom. Poza tym górna część nie powinna być pozioma, powinna mieć lekkie załamanie na środku i od niego pałąk powinien łagodnie opadać na boki;

 

- półka jest zupełnie inna, niż standardowa z manuala. Raczej samoróbki się tu nie zdarzały. Ale ja bym na to jednak przymknął oko, tym bardziej po załadowaniu na nią tobołków. Nie zapomnij o pasach je mocujących;

 

- nie kojarzę na żadnym zdjęciu Humvee takich blach (tych z dziurami) do wyjeżdżania z piachu. Co nie znaczy, że się nie zdarzały, może po prostu nie pamiętam.

 

 

Możesz podać producenta i numer farby zielonej? Nie znalazłem go we wcześniejszych postach, chyba nie podawałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiać się można a nawet trzeba zwłaszcza jak ktoś m konstruktywne uwagi

 

Pułkę starałem się odzwierciedlić jak najlepiej. Ta siatka jest inna. Przednie mocowania ja z planu, który mi dałeś - może ciut inne, tylne zaś są inne ale będą niewidoczne. Oczywiście na górze będą pasy mocujące.

 

Pałąki faktycznie są lekko zmienione ale one będą przykryte plandeką, nie wszystkie ale większość.

 

A te płyty to no cóż- wygarnąłem z jakiegoś zestawu- posiadam zdjęcie Hmmwv ze zlotów i tam gość takowe ma, przynajmniej jest bardzo podobne

 

Farba zielona to Humbrol 116 z lekką domieszką 118. Wydaje mi sie dobra do malowania pojazdów amerykańskich.

 

Teraz będę działał z plandeką no i zabrać się muszę za podstawkę. Drugi Hmmwv już czeka, no i żołnierze też heheeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jadę dalej. W głowie mam już kolejny pomysł na dioramę więc nie ma co przeciągać tej. Trzeba skończyć hummera i zrobić podstawkę

 

Tak więc dzisiaj:

 

- zamontowałem tobołki

- zamontowałem stelaż nad kabiną, dodałem na niego tobołki i pasy mocujące

- zrobiłem podwiniętą i podwiązaną plandekę

 

Teraz czekam aż wyschnie by móc ja pomalować.

jak to zrobię to pozostanie dodanie pomarańczowej płachty identyfikacyjnej i lin, potem malowanie bezbarwnym i przybrudzenie odrobinę po bokach.

 

dsc0006zh.jpg

dsc0010ro.jpg

dsc0011t.jpg

dsc0012kh.jpg

dsc0013mmw.jpg

dsc0015lv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy właśnie ten kolor jest idealny, taki jak ma być, teraz trochę przyciemniał bo jest pomalowany bezbarwnym lakierem ale normalnie to jest idealny.. porównywałem go z oryginalną bluzą BDU i jest identyczny Miszanka 155 plus 34 humbrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem plandekę.

 

Do zrobienia pozostaje jeszcze:

- dokleić drzwi

- lina i zamontować na przód

- materiał pomaranczowy do identyfikacji z powietrza ( nie wiem gdzie zamontować, czy na plandece, czy na stelażu na dachu czy na masce ale skłaniam się ku stelażu)

- pomalować plandeke sidoluxem i potem zwashować

- pomalować całość bezbarwnym i przykurzyć miejscami

- drobna kosmetyka

- no i będzie trzeba brać się za podstawkę !!!

 

dsc0001rh.jpg

dsc0002le.jpg

dsc0003vf.jpg

dsc0004zo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wrzucam kilka wariantów z panelem identyfikacyjnym. Przyznam szczerze, że intryguje mnie miejsce w narożniku, blisko kangura Panel położony luzem do przymiarki !!!

 

Opcja 1:

dsc0002xn.jpg

 

Opcja 2:

dsc0003yh.jpg

 

Opcja 3:

dsc0005q.jpg

 

Opcja 4:

dsc0004a.jpg

 

 

Zdjęcie dwóch HMMWV, które znajdą się na dioramie

 

dsc0007rk.jpg

 

A tak prawdopodobnie będą ustawione na dioramie:

dsc0008qo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję swoje zdanie - maska między oknem, a grillem, czyli opcja 2. Najbardziej sensowne miejsce (nie zasłania grilla - musi być wentylacja w klimacie pustynnym, poza tym nie ma problemu z koniecznością "demontażu" płachty przy zdejmowaniu wyposażenia czy rozwijaniu plandeki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez po chwilach przemyśleń wybrałem opcję drugą. Jutro nakładam bezbarwny. Potem nałoże pomarańczowy panel. Potem przykurzenie i hmmwv gotowy.

 

W między czasie ruszyłem z podstawką. Jest zmontowana i od wewnątrz zagruntowana środkiem do drewna żeby się wilgoć nie wdała. Zastanawiam się czy do robienia terenu użyć styropianu czy też gipsu jak to zawsze czynie. Na styropianie było by na lekkim podwyższeniu. Sprawa do przemyślenia. Jutro się za to biorę wiec będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Ruszyłem podstawkę. Ramka jak ramka. Deska obita listwą. Zastanawiam się czy robić na równi z listwa czy tez na podwyższeniu przy użyciu styropianu jak widać na zdjęciu ( styropian włożony do ramki).

 

Ramka:

 

dsc0005wd.jpg

 

No i pojawiły się opcje ułożenia hmmwv.

 

Opcja 1 - hmmwv w kolumnie, po lewej jakies resztki muru i tam biegną żołnierze.

 

dsc0008ag.jpg

dsc0009hg.jpg

 

Opcja 2 - jeden hmmwv wjeżdza na pobocze rozwalając jakis tam murek, drugi zatrzymuje się na drodze. W obu przypadkach droga utwardzona, wokoło piasek, kamienie i jakieś porosty.

 

dsc0011pb.jpg

dsc0012zj.jpg

 

Zielony hmmwv został pomalowany bezbarwnym. Schnie. Jak zamontuje pomarańczowy panel i go do brudzę to wtedy zrobię galerie tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Ruszyłem podstawkę. Ramka jak ramka. Deska obita listwą. Zastanawiam się czy robić na równi z listwa czy tez na podwyższeniu przy użyciu styropianu jak widać na zdjęciu ( styropian włożony do ramki).

 

Ramka:

 

dsc0005wd.jpg

 

No i pojawiły się opcje ułożenia hmmwv.

 

Opcja 1 - hmmwv w kolumnie, po lewej jakies resztki muru i tam biegną żołnierze.

 

dsc0008ag.jpg

dsc0009hg.jpg

 

Opcja 2 - jeden hmmwv wjeżdza na pobocze rozwalając jakis tam murek, drugi zatrzymuje się na drodze. W obu przypadkach droga utwardzona, wokoło piasek, kamienie i jakieś porosty.

 

dsc0011pb.jpg

dsc0012zj.jpg

 

Zielony hmmwv został pomalowany bezbarwnym. Schnie. Jak zamontuje pomarańczowy panel i go do brudzę to wtedy zrobię galerie tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.