Jump to content

RED BARON 1/72


Recommended Posts

Witam jest to model albatrosa DIII "red baron" jest to model który robiłem rekreacyjnie w przerwie między innymi modelami.

Jest to model firmy revel jak dla mnie przyjemnie się sklejało ale niestety producent nie dał wnętrza no cóż niemożna mieć wszystkiego ale model musiałem złożyć ponieważ mama go kupiła bo jej się podobał.

A teraz fotki:

963cff822d9ebf03m.jpg

8f2e280dcce4df31m.jpg

2d21b91ca9f6a2b9m.jpg

1aecbe3e808d1891m.jpg

f75efd6197ede820m.jpg

6b39099a8b145cc0m.jpg

286c14b0cd9eb755m.jpg

 

A model został pomalowany pactrami pędzelkiem i nie obyło się od użycia szpachli.

Zapraszam do oglądania.

Edited by Guest
Link to post
Share on other sites

Gratuluję modelu, sprawia dobre wrażenie i mnie się podoba. Ładnie wygląda na trzeciej fotce, choć tło mniej się podoba. Naciągi masz zrobione ze zwykłej nici?!, są dobrze napięte, ale wyglądają dość grubo. Fajnie wyszło cieniowanie skrzydeł

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Model ma trochę niedoskonałości,takich jak słabo wyglądające śmigło i (tak mi się wydaje) lekki przechył na jedno skrzydło, ale ogólnie robi bardzo dobre wrażenie. Sklejony i pomalowany jest czysto i dobrze wróży na przyszłość

 

Oby tak dalej!

Link to post
Share on other sites

Podłączam się pod zdaniem Kornika, jest jeszcze merytoryczny jeden błąd, ale to wina producenta zarówno w skali 1:72 jak i 1:48 - jest radiator, ale po nic on, skoro niczego nie chłodzi, bo nie ma po prostu rurek odprowadzających do silnika ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za dobre słowa.Naciągi są zrobione z nici modelarskiej jest prawie jak guma fajnie się napręża. a model ma faktycznie przechył,leci na lewa stronę.

Nie umiem malować faktury drewna i z tego powodu śmigło tak wygląda do modelu dojdzie jeszcze podstawka.A rurki postaram się dorobić:).

Link to post
Share on other sites
mała korekta, Czerwony Baron to był von Richthfen, który latał na trójpłatowym Fokkerze Dr. I

Tak, czepiam się ;P

 

mała korekta - baron Manfred von Richthofen - zwany czerwonym diabłem lub czerwonym baronem - latał na wielu typach samolotów, począwszy od bombowców (gdy przeszedł z kawalerii do lotnictwa) przez Albatrosy DII DIII i DV aż po kilka Fokkerów Dr.I w tym całe czerwone, częściowo czerwone i do jego dyspozycji przynajmniej jeden wogóle nie przemalowany (po drodze był zdaje mi się jeszcze jakiś Halberstadt albo Pfalz ale teraz dokładnie nie pamiętam), to tak apropos czepiania się...

 

Modelik bardzo zacny, przyjemnie się go ogląda

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

82c3ce4e154fd711m.jpg

cytuje z mojej encyklopedii:

Powyżej:sfotografowane w 1916r. w Douai Albatrosy D.III.

Drugi samolot w szeregu to całkowicie czerwona maszyna pilotowana przez samego "czerwonego barona",znana wśród pilotów RFC jako "Le Petit Rouge"

(mały czerwony".

Link to post
Share on other sites

dokładnie, za zadbanie o podkładkę historyczną. Twój modelik zapewne jest wykonany zgodnie z instrukcją, mankamentem mogą być jedynie krzyże na kadłubie i ogonie, które na fotce są zamalowane (choć prześwitują lekko, na innych samolotach też bywały zamalowywane ale tak,że coś tam prześwitywało), co ciekawe nie zamalowany jest znak firmowy Albatrosa na ogonie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.