Jump to content

Göteborg Aero Show 2010


Recommended Posts

Wpływ na kształt pokazów miała pogoda. Kilka dni przed impreza padało. Teren stal się podmokły przez co miejsca dla odwiedzających przesunięto na drogę kołowania. To natomiast spowodowało dość niekorzystne rozlokowanie sprzętu. Wystawę statyczna tworzył Tp.84, Gripen, duński F-16, dwa DC-3, An-2 oraz kilka śmigłowców i samolotów GA. Impreza ranga przypominała bardziej nasza Góraszkę niż Air Show w Radomiu. Prawdopodobnie swój ostatni lot w siłach powietrznych wykonał HKP-4. Jak na 100 lecie szwedzkiego lotnictwa to zabrakło niestety kilku statków powietrznych. Co do programu pokazów. Pierwszy dzień należał do Gripena drugi dla duńskiego eFa. Drugiego dnia nastąpił także przelot Tp.84. Frecce Tricolori jak i Szwajcarzy na Pilatusach drugiego dnia znacznie lepiej. Draken, Vampire, Tunnan, Hunter i Lansen rewelacja. Drugiego dnia przelot formacji zlozony z Gripena, SAABa-105, Lansena, Tunnana i Drakena. Warte odwiedzenia jest także muzeum, które znajduje sie w schronohangarze wykutym w skale.

 

got1.jpg

got2.jpg

got3.jpg

got4.jpg

got994.jpg

got993.jpg

got992.jpg

got991.jpg

got990.jpg

got99.jpg

got98.jpg

got97.jpg

got96.jpg

got95.jpg

got94.jpg

got93.jpg

got92.jpg

got91.jpg

got90.jpg

got9.jpg

got8.jpg

got7.jpg

got6.jpg

got5.jpg

Link to post
Share on other sites

Ach.... fajna okazja do zobaczenia kilku już rzadkich maszyn... ja niestety wylądowałem w Goteborgu w niedzielę wieczorem i było już po ptakach.

Widzę, że górka na zdjęciu z Gripenem była chyba niedostępna dla spotterów (wojsko pilnowało)? Szkoda, bo to świetne miejsce do robienia zdjęć. Muzeum warte obejrzenia i z ambicjami rozbudowy i unowocześnienia. Szkoda, że nie latał J-21...

Fotki Pięknie wyszła Ci "marchewa" duńskiego F-16. Mała uwaga - wydłuż trochę czas ekspozycji w przypadku fotografii śmiglaków. Najlepiej sprawdza się 1/160 - 1/100.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. O śmiglakach wiem, ale w pewnych momentach dawały się we znaki ograniczenia sprzętowe :( Górka niestety była już na części zamkniętej dla publiki. Później postaram sie dorzucić jeszcze klika fotek z muzeum.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Doskonałe zdjęcia JW! Są dostępne w dużej rozdzielczości? Zależałoby mi na kilku, jesli to możliwe.

 

O jakie fotki chodzi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.