Jump to content
SmalTrak

New Scania R500 1:24

Recommended Posts

Witam Serdecznie.

Chciałbym przedstawić Wam mój najnowszy model. Jest nim nowa Scania serii R. Nie jest to jednak oryginalny model Italeri, który ostatnio wszedł do sprzedaży, a przeróbka starej serii R na nową przy pomocy polistyrenu, szpachli i blaszek fototrawionych firmy Aber.

Model został bardzo starannie przerobiony i równie starannie polakierowany na kolor podobny do koloru nowej Scanii R730 demo. Baza to kolor z palety Fiata, nr 109a nakładany aerografem, a clear to spray firmy Inter Troton. Na koniec całość została wypolerowana pastami Gunze 3000 i 8000, a następnie nabłyszczona woskiem samochodowym firmy Prestone. Linie podziału blach zostały zwashowane przeznaczoną do tego celu farbką Vallejo.

Model nie jest jeszcze ostatecznie skończony. Dojdą do niego nowe gumy umieszczone na spoilerach, nowe chlapacze tylne oraz światła tylne i tablice rejestracyjne.

Zapraszam do oceny.

Na początek kilka zdjęć z budowy:

DSC05431.jpg DSC05437-2.jpg DSC05445a.jpg

DSC05435.jpg DSC05457.jpg DSC05473---Kopia.jpg

DSC05463a.jpg DSC05480---Kopia.jpg DSC05524.jpg

DSC05501.jpg DSC05503.jpg DSC05505.jpg

DSC05542---Kopia.jpg DSC05546.jpg DSC05493.jpg

Galeria:

4351664.jpg

4351673.jpg

4351687.jpg

4351678.jpg

4352940.jpg

DSC05785-2.jpg DSC05798-2.jpg

4351692.jpg

4351694.jpg

4351695.jpg

Pozdrawiam

Edited by Guest

woooooooooooooooooow!!!! amatorem to ty nie jesteś! Niesamowity ten model odwaliłeś. Jednak czy kierownica nie jest przypadkiem skręcona? Bo ramie jakby do góry było . Po drugie to zawias drzwi prawych mogłeś wyrównać z przednią częścią. Nie wiem jak z lewymi. Ale te błędy są niwelowane przez wygląd całości. Ogólnie 10/5 szczerze...

Scania piekna, a szczegolnie lakier wyglada bosko. Jedyna rzecz, ktora mi sie nie podoba to to, ze przez siatke na grillu widac swiatlo na przestrzal - tam powinno byc zabudowane. Super poza tym.

Wielkie Gratulacje!! Scania prezentuje się super!!!!!!!! No i mnóstwo wkładu własnego! Lakierek BOMBA!! Tak trzymać

Kurna człowieku to co Ty tu wyrabiasz to jest jakiś totalny obłęd. Gały z orbit wyskakują a szczęka kończy swój lot w piwnicy. Patrzę na ten model i patrzę i nadziwić się nie mogę. Wiesz co Ty weź się lepiej przyznaj że przyłapałeś taką Skakankę na parkingu porobiłeś jej zarombiste zdjęcia i teraz mówisz, że to jest model :P

Nie no naprawdę bomba, chciałbym ją widzieć w realu ...

Trzymaj się, pozdrawiam

oj... robi wrażenie kolego, kurcze ja powoli wracam do zakurzonego Magnum, bo ostatnimi miesiącami jakoś chęci straciłem ;)

Model elegancki, nie jakaś "dyskoteka" tylko po prostu elegancki!

Świetna Scania Gratuluje Fotka w galerii 5 od góry nadawałaby się na fotke Admina.

Ładne autko, wyglada jak auto z broszury reklamowej! Tak trzymaj tylko jeszcze relacje pokazuj

Bardzo dziękuje wszystkim za komentarze na temat modelu.

Niestety wspólnych zdjęć z poprzednim moim modelem, czyli czarną Scanią nie będzie. Ci, którzy zjawili się na Modell Truck Manii mogli się dowiedzieć, że czarna Scania uległa uszkodzeniu spadając z niewysokiej szafki. Efektem tego było uszkodzenie powłoki lakierniczej i kabiny. A ponieważ ramie, silnikowi i wnętrzu nic poważniejszego się nie stało postanowiłem wykorzystać te elementy i odbudować resztę. Została zakupiona nowa kabina, nowy zderzak i nadkola. Podczas szukania pomysłu na malowanie postanowiłem zbudować Scanię po faceliftingu. I tak oto powstała ta Scania.

Tak więc jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak szczegółowo wygląda rama i silnik może w galerii poszukać tematu z poprzednim modelem.

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Wrzucam jeszcze parę zdjęć. Dla przypomnienia zrobiłem zdjęcia ramy i silnika.

4395651.jpg

4395654.jpg

4395660.jpg

4395669.jpg

Wszystko ładnie pięknie, ale jak długo jeszcze będziesz jeździł bez rejestracji pojazdu w odpowiednim urzędzie ?

Kawał dobrej roboty.Bardzo mi sie podoba wykonanie , super lakier i zmiany jekie są w nowym modelu scani.Np. kapy zaworów na silniku są jak w orginale.Wyrazy szacunku.

Nie no jak bym nie wiedział to bym nie wpadł że to model, wygląda genialnie i do tego ta czerwień. Wymiatasz! ;)

Świetny model oraz zdjęcia - zarówno terenowe jak i "studyjne"! W pełni zasłużona główna

Po wejściu na stronę główną zostałem bardzo miłe zaskoczony. Dziękuje za zauważenie mojej galerii.