Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette C4 - monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj Andrzeju

 

Widzę, że jak mówiłeś tak uczyniłeś i postanowiłeś w końcu dokończyć kolosa .Mam tez nadzieję, że troszkę przyczyniłem sie swoim modelem... . Szkoda tylko, że Twój będzie wygladał jak prosto od dilera a mój.... po 30 letniej eksploatacji

 

Co do podkładu. Ja w swoim dałem Surface Tamiya - szary - spray. Nie było żadnych przygód z przebarwieniami i już po 2 warstwie kasta była idealnie szara. Nie wiem jednak jak byłoby potem z lakierem samochodowym...?

 

Póki co ... nie mogę doczekać się żeby podziwiać Twój efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to ja jestem za beżowym.

No i jednak taka zrobię. Doszedłem do wniosku, że gdybym miał kupować czerwoną Corvettę to jednak wybrał bym beżową tapicerkę.

 

Co do podkładu. Ja w swoim dałem Surface Tamiya - szary - spray. Nie było żadnych przygód z przebarwieniami i już po 2 warstwie kasta była idealnie szara. Nie wiem jednak jak byłoby potem z lakierem samochodowym...?

Sławku z podkładem w tym przypadku szarą Pactrą też nie miałem problemów. Różowy kolor pojawił się zarówno w tej jak i poprzedniej Corvette C4 dopiero po psiknięciu białą bazą tyle, że w tej baza była pryśnięta z aerka a w poprzedniej z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za wnętrze. Elementy skórzane były by już gotowe gdyby nie to, że na jednym fotelu ścierając nadmiar wash'a przetarłem się do podkładu Niestety brakło mi farbki na poprawki, co prawda zamówiłem już nowe ale mam obawy czy odcień będzie ten sam i czy nie będę musiał malować wszystko od nowa

 

25e71847b173df82.jpg

e8136eebb3f92698.jpg

2b929e7318bd84e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff jakoś uporałem się z polerką maski i zderzaka Linie podziału blach zapuściłem czarną farbką olejną dla plastyków. Teraz czeka mnie kasta, ale jak se o tym pomyślę to już czuję jak mi mdleją ręce od pucowania

 

27079523d8e97ae6.jpg

50f932dd5b7aead2.jpg

746f1c4195911ea5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio mało czasu miałem na modelowanie więc i za dużo nie zrobiłem.

Poprawiłem tapicerkę na fotelach z czego jeden z nich cały pomalowałem od nowa (fotki jutro bo jeszcze schną).

Na warsztacie wylądowała kratownica/wzmocnienie maski z nadkolami, załatałem ślady po wypychaczach, zmontowałem do kupy i prysnąłem czarną Pactrą:

 

719a172cfbc904d4.jpg

6443a29f316a6243.jpg

 

Ps.

Na zdjęciach jest ręcznik a nie papier toaletowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git

Świetna kolorystyka wnętrza, maska i zderzak też dobrze się prezentuje

Dzięki za opinię

Zmontowałem maskę do kupy ale wcześniej aby w zakamarkach nie wyłaził czrwony kolor to miejsca te prysnąłem czarnym matem:

 

58b29240e280837e.jpg

 

... i na gotowo. Właściwie brakuje jeszcze reflektorów, ale to już później:

 

62127d09a306bbe1.jpg

5a5bc11b6c93a03b.jpg

 

Poprawiłem fotele:

2c3938a30320e018.jpg

ffdec5136e5e347c.jpg

 

Dwa kroki do przodu jeden w tył Po wstępnej polerce kasty poszedłem do łazienki opłukać budę, w tym momencie ktoś zadzwonił do drzwi a ja w odruchu walnąłem kastą o umywalkę, efekt: odprysk na błotniku (już przeszlifowany - gotowy do malowania) i pęknięty zderzak

 

ad3e935df5708657.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za komenty

Albo mi się wydaje, albo fotele są zwashowane...

Nie wydaje ci się, washa zrobiłem olejem artystycznym Siena palona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

Ostatnio wzięło mnie na samolot i to właśnie przy nim spędzam większość czasu, ale żeby nie było, że Corvette odstawiłem na bok to daję małą aktualkę.

Naprawiłem pęknięcie zderzaka i pomalowałem bazą, po wyschnięciu okazało się, że jeszcze trzeba poprawić to miejsce. Ponad to pomalowałem lusterka i reflektory - obecnie czekają na delikatny szlif i lakierunek:

 

22ab60eafc83380d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wszystko poszło ok Kasta naprawiona i błyszczy się Jeszcze nie robiłem finalnej polerki, będę musiał okleić taśmą budę i prysnąć na czarno pozostałe elementy nadwozia więc tę zrobię dopiero na końcu.

Zdjęcia zrobione przed chwilą przy sztucznym oświetleniu, w realu kasta świeci się jak psu ... sami wiecie co

 

fbb5aef9e650b444.jpg

08c1b4b6c3e88091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za miłe słowa

Mała aktualka, niewiele zrobiłem bo równolegle na warsztacie działam przy Boeingu 747.

 

e3e7dad26e56f992.jpg

074356c10dd19d23.jpg

331bb2c4a47d2d15.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.