Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette C4 - monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

niewiele zrobiłem bo równolegle na warsztacie działam przy Boeingu 747
Oj, coś chyba kolega nas robi w balona, bo jakoś nie widać relacji

Hm ... a to co to jest ?

viewtopic.php?t=26320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
niewiele zrobiłem bo równolegle na warsztacie działam przy Boeingu 747
Oj, coś chyba kolega nas robi w balona, bo jakoś nie widać relacji

Hm ... a to co to jest ?

viewtopic.php?t=26320

Słusznie - racja - coś źle poszukałem Ale już zabieram się za zwiedzanie tego temaciku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i wykonanie. Chyba nigdy nie widziałem na żywo takiej skali - musi robić ogromne wrażenie. Bardzo fajnie wyszły fotele. Mógłbyś wyjawić czego używasz na "washa?" Czy jest to standard typu humbrol+rozcieńczalnik? Pytam bo u siebie w ferrari mam podobny kolor foteli, ale humbrolowy wash nie wygląda tak fajnie jak u Ciebie. Może był jakiś pre-shading?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie było mówione czego Pan Andrzej użył do washa

Dzięki koledzy za komenty
Albo mi się wydaje, albo fotele są zwashowane...

Nie wydaje ci się, washa zrobiłem olejem artystycznym Siena palona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model i wykonanie. Chyba nigdy nie widziałem na żywo takiej skali - musi robić ogromne wrażenie.

Oj robi wrażenie, a to jest dopiero siódmy model w tej skali do mojej kolekcji

 

9e3a223781bcff92.jpg

 

 

Bardzo fajnie wyszły fotele. Mógłbyś wyjawić czego używasz na "washa?" Czy jest to standard typu humbrol+rozcieńczalnik? Pytam bo u siebie w ferrari mam podobny kolor foteli, ale humbrolowy wash nie wygląda tak fajnie jak u Ciebie. Może był jakiś pre-shading?

Fotele malowałem MM 1735E, na to prysnąłem bezbarwny półpołysk MM 4637, następnie zrobiłem wash'a olejną artystyczną Siena palona i ponownie psiknąłem clearem MM 4637.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie było mówione czego Pan Andrzej użył do washa
Dzięki koledzy za komenty
Albo mi się wydaje' date=' albo fotele są zwashowane... [/quote']

Nie wydaje ci się, washa zrobiłem olejem artystycznym Siena palona.

 

Kurde, znowu wpadka. A czytałem tą relacje z budowy.

 

Co do kolekcji - rzeczywiście taki regał w pokoju to skarb. Mam nadzieje, że kiedyś się dorobię podobnego zbioru (raczej w sensie ilości, nie jakości);]

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero siódmy model? Jeden w tej ogromnej skali to dla zwykłego zjadacza chleba byłby wielkim skarbem. Skoro to"dopiero" siódmy model, to znaczy, że chce Pan tą kolekcje powiększyć jeszcze tak z dziesięciokrotnie? Jak tak, to my chyba nie mamy nic przeciwko

 

Przyjemnego klejenia życzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to"dopiero" siódmy model, to znaczy, że chce Pan tą kolekcje powiększyć jeszcze tak z dziesięciokrotnie?

Dziesięciokrotnie to raczej marzenie ściętej głowy, ale kto wie w każdym razie w kolejce czekają jeszcze te dwa modele

 

345dfb9843c8f908.jpg

58a510a3145eee58.jpg

 

 

 

Prace przy Corvette idą małymi kroczkami ale ważne, że do przodu Zamontowałem tylne światła i zrobiłem linie podziału:

 

e26a36e7fbd72606.jpg

c6a9f736baa4ed28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie skoczyłem do wnętrza, tym razem wziąłem się za deskę. Pomalowałem ją już jakiś czas temu przez co zdążyła się trochę przykurzyć Dzisiaj dorobiłem szkła w zegarach, kalki nakleiłem na kawałek plastikowej płytki i dopiero zamontowałem je na miejscu. Boki na dole deski okleiłem samoprzylepną imitacją flocku - prawa strona do poprawy bo wyszła jakaś fala (w realu nie było widać tego).

 

29af3975f81ca55f.jpg

ebcb1ee0e5f723f3.jpg

7975c460f18be1a2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, z poprzednich zdjęć widzę, że masz Citroena 15 six... już chyba czwartego... , licząc z tym ode mnie... bo domyślam się, że to skala 1:8

 

Co do Corvette - szkoda, że nie pokusiłeś się o czarny dach, na mojej, przy granatowym lakierze, tak go nie widać, ale przy czerwieni... mmm... byłoby cudnie . No ale to Twój model

 

Na desce rozdzielczej, prawa strona - element z emblematem marki to niedomalowanie czy wspomniany kurz ?

 

Z niecierpliwością czekam na silnik i podwozie

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, z poprzednich zdjęć widzę, że masz Citroena 15 six... już chyba czwartego... , licząc z tym ode mnie... bo domyślam się, że to skala 1:8

Citroeny w 1:8 mam dwa (razem z tym od Ciebie) tylko byłem tak leniwy, że nie chciało mi się robić zdjęcia nowego pudła więc dałem od tego co już zbudowałem

 

Co do Corvette - szkoda, że nie pokusiłeś się o czarny dach, na mojej, przy granatowym lakierze, tak go nie widać, ale przy czerwieni... mmm... byłoby cudnie . No ale to Twój model

 

Dach zrobiłem pod kolor kasty bo z tego co się orientuję nie malowano ich na czarno tylko montowano czarne szyby transparentne.

 

Na desce rozdzielczej, prawa strona - element z emblematem marki to niedomalowanie czy wspomniany kurz ?

Tak to właśnie ten kurz o którym pisałem.

 

można wiedzieć co to za samoprzylepny florck i gdzie można go dostać?

Link do sklepu - na tej stronie są różne kolory dywaników i bardzo cienkiej imitacji skóry na oklejanie foteli - polecam !

 

Tak przy okazji mała aktualka.

Poprawiłem/wymieniłem tapicerkę na prawej stronie deski, a także zacząłem oklejać drzwi:

 

71887ab3e8726d53.jpg

 

Jeszcze nie cała, ale większa część już gotowej do montażu tapicerki:

 

ce631c3c6cf014c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju.... sorry... gapa ze mnie

piszę, że nie mogę się doczekać silnika i podwozia... a przecież to już dawno gotowe

 

wracając do dachu.. jestem pewien, że widziałem zdjęcie czarnego (nie szyby), ale mogę się mylić, mogło to też być jakieś malowanie "tuningowe" więc nie ma tematu

 

Teraz pozostaje mi tylko powiedzieć, że czekam na galerię z całości.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju.... sorry... gapa ze mnie

Nie ma sprawy

 

Skończyłem tapicerkę Nie do koca jestem z niej zadowolony a to dla tego, że sztuczny zamsz który użyłem do oklejania wanny jest ciut za gruby (nie można było go szlifować bo podbicie ma z materiału) przez co tam gdzie nachodzi na siebie trochę kiepskawo to wygląda.

 

c64b4d5b80de2818.jpg

4e0402ed50f0df03.jpg

0ec94580c019db7e.jpg

2033ace525e1243f.jpg

ad73bc1553f1ba19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscami faktycznie zachodzi, ale czy w prawdziwych samochodach wnętrze nie jest złożone z kilku części też dosyć grubych? Myśle, że jest dość poprawenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za Wasze opinie

 

Pomalowałem szyby:

 

e20c65224b73e294.jpg

 

Teraz zastanawiam się czym je przykleić do kasty, tak aby nie rozpuściła się na nich farba Tylna szyba ładnie pasuje więc można by ją wkleić na ClearFix.

 

e08bf88a3edf9064.jpg

 

Natomiast z przodu pomimo wcześniejszego prostowania dach jest jeszcze trochę przekoszony (patrząc od przodu) w prawą stronę, po naprostowaniu sprężynuje i z powrotem ucieka. Trwała spoina kleju wszystko załatwi ale ClearFix chyba będzie za słabo trzymał klej do plastiku może rozpuścić farbę, tak więc zastanawiam się nad podklejeniem szyby taśmą dwustronną samoprzylepną, ale i tu mam obawy czy aby przez powstałe naprężenia kiedyś tam w odległym czasie taśma nie osłabnie i nie zerwie z szyby farby

 

Podczas robienia zdjęcia szyba lekko się osunęła, faktycznie szpara jest o połowę mniejsza. Rady mile widziane

 

02ca4e93dda06cdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, ja w swojej malowałem przednią szybę od strony zewnętrznej. Dlatego można potem swobodnie ją wklejać cjanoakrylem.... Może to by było jakieś wyjście ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.