Skocz do zawartości

Chevrolet Corvette C4 - monogram 1:8


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Andrzej, ja w swojej malowałem przednią szybę od strony zewnętrznej. Dlatego można potem swobodnie ją wklejać cjanoakrylem.... Może to by było jakieś wyjście ....

Najpierw pokombinuję z taśmą dwustronną, jeżeli nie wypali to w najgorszym wypadku tez tak pomaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bezbarwnym odrazu zabezpieczyłem farbkę ale zwykły klej modelarski i tak go rozpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taśmy... spróbuj taśmą dwustronną ... taką do łączenia wykładzin. Niepamiętam fachowej nazwy. Jest bardzo cienka i rozciągliwa i przede wszystkim BARDZO mocna - praktycznie po przyklejeniu ciężko zerwać . Sprawdzone. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek mam taką taśmę i to właśnie o niej pisałem. Zastanawiam się tylko czy przez te naprężenia klej na taśmie nie zerwie mi farbę z szyby Narazie czekam do jutra aby lakier na szybach porządnie wysechł, a potem się zobaczy jeżeli farba odpadnie z taśmą to pomaluję szyby tak jak ty to zrobiłeś i przykleję je na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety... chyba nie da się inaczej niż na klej :(. Pamiętam, że to przekoszenie dachu dość mocno sie trzymało i żadne prostowanie nie pomogło.... zawsze wracało na krzywo. U mnie dodatkowo wyszły szpary więc i bez podcinania szyby oraz szpachli się nie obeszło....

Powodzenia, wierzę, że dasz radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek z przykrością muszę przyznać Ci rację, taśma nie zdała egzaminu - po prostu nie miała siły utrzymać wszystkiego na miejscu. Ponad to u mnie też wystąpiła szpara, ba w w górnym rogu jest nawet mała dziura. O ile tylna szyba ładnie siadła na ClearFix to z przodu nie obeszło się bez masy kleju (najpierw złapałem punktowo na CA, a później tak na wszelki wypadek zalałem dookoła Revell Contacta. No nic poczekam aż klej porządnie zwiąże wtedy przeszlifuję go i nałożę szpachli. Przednią szybę oczywiście będę musiał pomalować na zewnątrz ale wcześniej zrobię jej polerkę bo nie wiem jak i kiedy ale klejem zrobiłem kilka śladów na niej

 

17a7d864dcf9ca27.jpg

d7907e0feeaf5ee1.jpg

eb0f9e37c3478a7b.jpg

24e7a4cad28db1eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę narozrabiałem podczas montowania przedniej szyby bo po bliższych oględzinach okazało się, że musiałem zbyt mocno docisnąć dach przez co na jego przedniej krawędzi (tuż nad szybą) pękł na odcinku jednego cm. Obecnie jest już sklejony, zaszpachlowany, pryśnięty bazą i teraz czeka na bezbarwny. W wolnych chwilach zrobiłem i zamontowałem do maski reflektory. Lustra lamp okleiłem folią BMF chrom, ramki kloszy pomalowałem od spodu na czarno i przykleiłem je na ClearFix. Chwilowo nie dysponuję odpowiednio cienkim wiertłem ale gdy tylko je zdobędę to mam zamiar zamontować śrubki regulacyjne do ustawiania świateł. Obecnie wygląda to tak:

 

c7c1c5c28ae354d5.jpg

3ec491836f1e03fb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampeczki jak prawdziwe

Albo mi się wydaje, albo one są ruchome. Można je obracać?

Dzięki za miłe słowa Niestety lampy są przyklejone na stałe - nie obracają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Samochód otrzymuje miano kultowego z reguły kilkanaście lub kilkadziesiąt lat po swojej premierze, ten i poprzedni model corvetty to z pewnością jedyne które mogą zasługiwać na miano kultowych, obserwując sytuację rynkową jak i ekonomiczną chewroleta żaden kolejny model razczej na tą kultowość się nie załapie,

 

tak więc na pewno będę obserwował Twoje poczynania z tym zestawem

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilości odwiedzin widzę, że zainteresowanie relacją nie maleje Natomiast ja przez tą przednią szybę trochę zniechęciłem się do modelu bo wiem, że efekt końcowy nie będzie taki jak bym chciał ale nie jest tak, że nic nie robię. Zlikwidowałem pęknięcie na dachu (szpachla + ponowne malowanie), także przez moją nieuwagę zrobiłem potężną i dość głęboką rysę na prawych drzwiach (efekt manewrowania tak potężnymi gabarytami kasty) - już ją zlikwidowałem Pozostało mi pomalować przednią szybę od strony zewnętrznej (jakoś mi się to nie widzi ) i zmontować wszystko do kupy, ale aby tego dokonać muszę kupić nowe aero albo z trzech złożyć jedno bo podczas ostatniego czyszczenia spadło mi na podłogę przez co dysza z iglicą wygięły się pod kątem prostym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.