Skocz do zawartości

Jak zrobić kurz?


olej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

jestem nowy tu więc się witam.

 

mam problem- jak zrobić w domowy sposób kurz?(pył) chodzi o pustynie

 

 

Nie chce żadnymi pigmentami, bo nie kupie teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz w sklepie dla plastykow zestaw pasteli artystycznych. To takie kredki, troche do kredy podobne. Zestawy sa rozne. Wiecej, mniej kolorow. Wybierasz taki, zeby miec jakis tam przekroj bezow. Bierzesz taka pastele, zcierasz ja na kawalku papieru sciernego i taki pyl nanosisz na model. Mozesz dowolnie mieszac kolory, wedle fantazji, az do osiagniecia oczekiwanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli poroponujesz ten sposób

 

Wiem np. brązowy to rdza

 

Czy polecasz jakiś podkład jak maluję pędzelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem np. brązowy to rdza

Kolor dobierasz sobie na oko, zeby byl w miare zgodny z rzeczywistoscia. Wiesz przeciez mniej wiecej, jaiej barwy jest piasek pustynny...

 

Czy polecasz jakiś podkład jak maluję pędzelkiem?

Podklad zawsze dobrze jest polozyc. Szczegolnie wtedy, gdy kolorem docelowym jest ten z rodzaju slabo kryjacych. Jako podklad mozna zastosowac jakis neutralny kolor, np. szary. Poprzegladaj sobie forum, szczegolnie dzial "Jak to zrobic i pokazac". Tam temat malowania poruszany byl wielokrotnie.

 

A tak w ogole, przenosze ten watek do odpowiedniejszego dzialu.

 

EDIT:

Jeszcze jedno... Jak nie masz dostepu do pasteli, to mozesz sobie drobna make rozrobic z farbka o odpowienim kolorze, zeby taki kit Ci sie zrobil. Czekasz, az Ci to stwardnieje na kamien i postepujesz tak, jak z pastela. Scierasz na papierze sciernym i nanosisz jakims pedzelkiem na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

odgrzebuje kotleta jako totalny amator

mam tylko takie pytanie co do tego kużu

-tym pyłem to należy posypać tylko model czy go przyklejacie jakiś lakierem czy cuś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja słyszałem o innej metodzie też. o nakładaniu powolnymi ruchami pudru(ten co kobiety używają) pędzelkiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to słyszałem i uważam że też można..Tylko trzeba mieć odpowiedni odcień jaki sobie wyobraziłeś..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kupujesz w sklepie dla plastykow zestaw pasteli artystycznych

Zapomniałeś dodać, że mają to być suche pastele, a nie olejne, a poza tym bardziej opłaca się kupować na sztuki, bo w zestawach przydatnych kolorów może być 3-4, a reszta do niczego się nie przyda ( chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie myślicie o tym:

 

http://www.allegro.pl/item247419806_weathering_bloto_kurz_rdza_ziemia.html

 

Jako, że mieszkam w małej miejscowości to mam bardzo utrudniony dostęp do sklepów tak modelarskich jak i plastycznych . Godny uwagi jest ten produkt Gość oferuje też inne kolorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie myślicie o tym:

http://www.allegro.pl/item247419806_weathering_bloto_kurz_rdza_ziemia.html

Jako, że mieszkam w małej miejscowości to mam bardzo utrudniony dostęp do sklepów tak modelarskich jak i plastycznych . Godny uwagi jest ten produkt Gość oferuje też inne kolorki.

 

Ja to kupiłem. Czekam na przesyłeczkę ale z tego co sie dowiedziałem sa to własnie suche pastele o których pisano wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes to jak to dostaniesz to napisz coś o nich Bo jestem na etapie kupna ;)

JASNE!!! Mam nadzieję, że na dniach to otrzymam to słówko wspomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszło dzisiaj:

e0bb7addc4a0662e.jpg

Są to zwykłe suche pastele. Doszły bez pudełka i tak jak widać połamane.

Niby to nie problem, ale niezbyt dobrze świadczy o sprzedającym, który nie potrafi zabezpieczyć przesyłki.

Jeśli więc masz pod ręką jakiś sklep dla plastyków to się przejdź i zobacz czy nie wyniesie Cie to taniej...

A ja przystąpiłem do nauki brudzingu, weatheringu czy jakkolwiek to zwać... Rezultaty zrobionej rdzy zaszokowały nie tylko mnie ale i moją żonę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grubszą warstwe kurzu po itp np na podwoziu ,rozmieszaj se w jakimś pojemniczku suchą pastele (ale niewiele) w bezbarwnym macie akrylowym... nie kryje dobrze jak zwykła farba bo za mało pigmentu. więc na modelu wychodzi taka "chropowata" ,matowa ,półprzeźroczysta warstewka a co najważniejsze zaciekin i brud tak zrobione są trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sie czym chwalic... Po prostu pokażę.

Naukę zacząłem od rdzy (i na tym na razie poprzestałem).

Modelem testowym był MiG-29 więc może nie jest to najlepszy z przykładów, bo troche to s-f, ale sami ocenicie moje pierwsze

spotkanie z pastelami (metoda łączona, czyli troche na mokro, a na koniec przetarcie na sucho):

dc2a70c1182ff6be.jpg

5735bc03337da231.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.