Skocz do zawartości

TANK models - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku i na początku 2011 mogę śmiało zapowiedzieć pierwsze modele, dodatki i konwersje mojej firmy TANK models:

 

11.2010 - powstańczy samochód pancerny "KUBUŚ" - 1/72

 

box_kubus_04.jpg

 

12.2010 - chodnik i ulica brukowana (warszawska) - 1/72

12.2010 - droga brukowana kamieniami ("kocie łby") - 1/35

12.2010 - barykada z płyt chodnikowych oraz częściowo rozebrany chodnik - 1/72

 

01.2010 - dodatkowe opancerzenie/osłony do Sd.Kfz. 251 Ausf.D ("Szary Wilk") - 1/72 (1/35 ?? - konwersja chyba dla wszystkich modeli Sd.kfz. 251 D)

 

Plany na 2011 rok:

 

- "KUBUŚ" w skali 1/35 (prace rozpoczęte)

- Figurki Powstańców Warszawskich

 

Co do cen, to zapewne będą one miłym zaskoczeniem i modele będą dostępnie prawie dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Treść z wątku o KUBUSIU:

--------------------------------------

 

co do polskiej pancerki '39 to poczekalbym do wielkanocy 2011.

Bedzie co nie co --------

Mówisz o tym na kółkach czy na gąsienicach? Dopiero na święcenie jajek ?

 

No to może 10 TP ? Hmm ?

A masz dobre plany do 10TP z wymiarami? A może ktoś posiada?

 

A z traktorków tzn. czołgi itp... tylko bez przesadyzmu ;)

 

A pomyślałem, bo skoro gąski do IV robione są, to może do T-34 w 1:48 (bo Hobby Bossowskie z wypychaczami to każdy zna) a także też do T-34/85 w 1:72 bo te gumy Dragona są dość kiepskie ostatnio. Rozważ.

 

Na razie skala 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak trzymać czyli 72. czy sa już zapisy na pierwsze Kubusie z autografem autora? a tak na poważnie - gdzie bedzie można zobaczyć inbox i kiedy? bo chętnie bym coś sobie pod choinke kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, komputer czyni cuda, nawet kwadratowe koła można zrobić

Zagoń syna i niech uczy się tego programu 3D, inna robota i jak dokładnie. Muchę nawet można dorobić na szybie.

Przestrzegam wszystkich, którzy wpadną na pomysł, że sami zrobią "KUBUSIA", albo popełnią hara-kiri lub zrobią coś, co z daleka może i przypomina tego koszmarka.

BTW. Peter, jak robisz AXONem, to ja dałem sobie spokój, jest dużo lepsza żywica, firma No Name made by Germany. Jak chcesz to podeślę ci 2x05 L. Kolor mleczno-szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo się cieszę, że pojawi się Kubuś w 72.

 

Co do propozycji na inne modele związane (nie do końca) z Powstaniem Warszawskim 1944 (tylko dla skali 1:72 :-):

 

- Sd.Kfz.303a ( a nie "e", który jest dostępny np. w Revellu)

 

- Sd. Kfz. 251/3 Ausf. D - "Szary Wilk" - a dokładnie zestaw radiostacji (2-3 modele Fu) i uchwyt na antenę (taki jak w np. Dragonie Ausf. D) !!

 

- Schweres Wurfgerat 41 "Heulende Kuh" - jest coś w żywicy chyba ale u anglików - w 1:35 jest model od Tamiya.

 

Pozdrawiam,

 

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zapisane i będzie uwzględnione w "grafiku".

 

"Heulende Kuh" - to nie za dokladnie przetlumaczona "ksywa" powstancza. Ryczaca krowa powinno byc "Schreiende Kuh"

Dokładnie tak, "Ryczące Krowy" lub "Krowy", babcie mi opowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce ukażą się dwa zestawy dedykowane do modeli Shermanów polskich i kanadyjskich w skali 1/72, pierwszym będzie dodatkowe opancerzenie z gąsienic na wieże, boki i przód czołgu oraz zestaw dodatkowego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zestaw będzie dedykowany do Shermanów M4A2/3, następny do M4A1,A4, IC, VC.

Zestawy będą na pewno pasowały do modeli Dragona, Revella, Eduarda/Extra Techa itd.... w skali 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może malutki fikuśny zestawik jankeskich narzędzi? Łopaty, kilofy i co tam jeszcze na zapalniczkach się woziło...

 

Co z tym Kubuśkiem? Myślałem, że będzie na Miśkołajka, a tu widzę, że zamiast do starego dziada to trzeba było pisać list do panny gwiazduni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może malutki fikuśny zestawik jankeskich narzędzi? Łopaty, kilofy i co tam jeszcze na zapalniczkach się woziło...

Nad tym nie zastanawiałem się, gratów różnej maści jest sporo, na chwilę obecną muszę dokończyć jeszcze trzy zestawiki do imperialistycznych czołgów.

 

Co z tym Kubuśkiem? Myślałem, że będzie na Miśkołajka, a tu widzę, że zamiast do starego dziada to trzeba było pisać list do panny gwiazduni

Kradł się błąd, ale jest już poprawiony i powinien wkrótce się pojawić. Jeszcze mała kosmetyka i siup, będzie w sprzedaży.

Wyszedłem z założenia, że to ma być Kubuś, a nie pojazd Kubusiopodobny. Starsi wiedzą czym to pachnie i jaka jest róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może malutki fikuśny zestawik jankeskich narzędzi? Łopaty, kilofy i co tam jeszcze na zapalniczkach się woziło...

Nad tym nie zastanawiałem się, gratów różnej maści jest sporo,

Nie ma w ogóle takiego zestawu, z amerykańskim szpejem.

Nisza na rynku?

 

 

Wyszedłem z założenia, że to ma być Kubuś, a nie pojazd Kubusiopodobny. Starsi wiedzą czym to pachnie i jaka jest róznica.

Rozumiem, że masz na myśli kolegę Gajowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może malutki fikuśny zestawik jankeskich narzędzi? Łopaty, kilofy i co tam jeszcze na zapalniczkach się woziło...

Nad tym nie zastanawiałem się, gratów różnej maści jest sporo,

Nie ma w ogóle takiego zestawu, z amerykańskim szpejem.

Nisza na rynku?

Już zacząłem robić.

 

 

Wyszedłem z założenia, że to ma być Kubuś, a nie pojazd Kubusiopodobny. Starsi wiedzą czym to pachnie i jaka jest róznica.

Rozumiem, że masz na myśli kolegę Gajowego?

Hmm, nie jarzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

wiem, że termin ukazania się mod. Kubusia wydłużył się, ale ma to być model Kubusia, a nie Kubusio-podobny. Model zostanie zaprezentowany wkrótce. Proszę o cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznaje, że co 2 dzień zaglądam na stronę WWW Tank Mod. i sprawdzam czy jest do kupienia.

 

Kubusia 1:72 od Areodroma już sobie odpuściłem .. czekam na TankModels ...

 

a co się dzieje ? Ciągle dopracowujecie formę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubusia 1:72 od Areodroma już sobie odpuściłem .. czekam na TankModels ...

Ja z miłą chęcią zobaczyłbym model Aerodromu.

 

a co się dzieje ? Ciągle dopracowujecie formę ??

KUBUŚ jest dość ciężkim modelem i trzeba poświęcić mu bardzo dużo czasu. Oczekiwanie na pewno będzie wynagrodzone. Powiem tak, góra jest już gotowa, teraz dokończyć podwozie i będzie. zaznaczę również, że na modelu naniesione są wszystkie spawy i detale. Oczywiście nie będzie na nim przestrzelin, to pozostawiam Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.