Skocz do zawartości

ZiŁ-131 (ICM 1/72)


Mare_K

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że w SF zastój kompletny, więc spróbuję odświeżyć trochę dział

 

Na początek ZiŁ-131 z ICM-a. Od razu zaznaczam, że celowo wrzucam go do działu SF. W zamyśle chciałbym spróbować zmierzyć się z małą dioramą SF, której częścią będzie właśnie ten ZiŁ. W miarę rozwoju będę zmieniał temat i dorzucał kolejne foty.

 

Na początek fotki:

 

DSC_0260.JPG

DSC_0261.JPG

DSC_0262.JPG

DSC_0263.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie pilnika używałem bardzo niewiele Części naprawdę dobrze do siebie pasują i jedynie trzeba oczyścić trochę nadlewek.

 

A całość, w zamierzeniu, ma być raczej political fiction - III wojna światowa. Tyle tylko, że mam złe doświadczenia w składaniu długoterminowych zobowiązań, więc na tym poprzestańmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchyl rąbka tajemnicy... będzie jak Ruskie Ziłem po Księżycu jeździli...? Czy może go robisz bez użycia pilnika, prosto z pudła, wtedy on sam w sobie jest SF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pytanie!

Czy ktoś posiada zestaw ATZ-4-131 Fuel Bowser (czyli ZiŁ-131 ICM-u w wersji z cysterną paliwa) lub ma dostęp do jego in-boxu?

 

Odgrzebałem ZiŁa z tematu, zacząłem w nim grzebać i odkryłem, że zgubiłem stelaż dla koła zapasowego. Część znajduje się w ramce z ramą podwozia, silnikiem i zawieszeniem.

 

Teoretycznie w każdym zestawie na bazie ZiŁa powinna być taka sama ramka. Znalazłem nawet in-box wersji dowodzenia który to potwierdza. Wolałbym jednak kupić wersje z cysterną, bo koncepcyjnie lepiej mi pasuje.

Zanim jednak wydam 24zł na drugiego ZiŁ-a to chciałbym się upewnić, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pół roku od rozpoczęcia projektu i dwa malowania później, oraz po zużyciu 1,5 arkusza kalek wygląda to tak:

 

DSC_0271.JPG

DSC_0272.JPG

DSC_0274.JPG

 

Wstępne malowanie zrobione. Teraz dodanie brakujących kalek na tylną klapę (udało mi się porwać dwa zestawy kalek), domalowanie detali, a potem zacznę malowania kompleksowe.

 

I na koniec mały smaczek.

Na fotkach tego nie widać, ale na podstawce z tytułowym ZiŁem wystąpi dwóch dżentelmenów, których mam przyjemność przestawić

 

DSC_0120.JPG

 

 

PS. Czy ktoś wie co symbolizuje ten biało-czerwony okrąg z literami CA na drzwiach? To zapewne jakieś oznaczenia Armii Radzieckiej, ale co konkretnie oznaczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.