Jump to content
okonek

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )

Recommended Posts

O rany, aż się gęba mi raduje, jak widzę takie cudeńko.

Ciekawe, jakby fotkę z dwoma okrętami puścić gdzieś w świat, na inne fora, ile byłoby pytań, jak firma wydała model Dniestra i dla czego nigdzie nie można tego kupić

Już od dawna obserwuje tą relację i nadal jestem zszokowany tym okrętem

Dajesz Jędrek czadu z oręcikiem tempo też masz niezłe

Gratulacje !! Piękny model i tyle detali w tak małej skali naprawdę wielkie brawa !!

Dzieki Panowie

Pomimo, ze mialem dzisiaj ostatni dzien urlopu to jednak postanowilem troche pomodelowac. Nie chce narazie dodawac ostatniej wysepki oraz bramy bo potem mialbym strasznie utrudnione dojscie do pewnych miejsc. Dlatego tez postanowilem wpierw dokonczyc przednia czesc pokladu. Wybor padl dzisiaj na trampy i relingi po lewej stronie pokladu. Fajnie byloby wykonac je z fototrawek ale takowe juz mi sie skonczyly. Postanowilem wiec wyprubowac pomysl, ktory rok temu na wakacjach podsunal mi Saab z uzyciem do tego celu sciagaczy do kabli ( chyba tak to sie nazywa w Polsce ). Praktycznie trapy mamy ju gotowe , wystarczy odpowiednio dociac i dodac porecze z relingow skosnych

1b376e1cfc04d231.jpg

79446e3236302798.jpg

Wykonalem dwa takie trapy i umiescilem je na swoich miejscach. Dodatkowo idac za ciosem dodalem reling na prawie calym lewym pokladzie i na koniec cos mi odbilo aby dodac jeszcze oslony przewodow na drugiej ramie.

38dc4250551bbfe1.jpg

Z relingami lewy przod prezentuje sie teraz tak:

ba87535d96118857.jpg

Na koniec kazdego etapu fotka calosci z dedykacja dla Wojtka.

1f8b37dd19ec8a75.jpg

cdn.

Można się bawić w grę "Kto znajdzie dany element" Ja te trapy wypatrzyłem dopiero po chwili. Widzę, że Okonek też nocny dłubacz, jak ja Też na warsztacie pływadło - dziurawię kajak SBS-om z Dragona, bo mi się zaczepy nie podobały Ale to 1:35. Biję pokłony, my Master

Tak mnie cos ruszylo... on ma gdzies w okolicy dzwigow - pokrywy ladowni czy cos takiego ? Kolejne pytanie - bedziesz cos brudzil czy okret bedzie taki czysty jak z obrazka ?

Pozdr.

Pawel

śliczniutki

fotki dokładniej obejrzę wieczorem

Jędrek

EDIT: obejrzałem

Jędruś, kurna, jak ja tu lubię zaglądać...,he,...he...

Jędruś, kurna, jak ja tu lubię zaglądać...,he,...he...

He...he . Ty nie zagladaj tylko baw sie razem z nami

Pozdrawiam z usmiechem

Zagladam tutaj dosyc czesto. I co widze..... ????? Piekniutki. Czekam tylko az wymyslisz jakis patent ( a widzac co robisz to go pewnie wymyslisz) i bedzie zaloga chodzic po pokladzie :-) :-) :-) :-)

Sugerujesz Jedruś, żeby jakiś wąteczek okrętowy otworzyć?

OK. Ale jestem tu ingo cnito. Ja?

Dzieki Panowie

Czekajac na relacje z budowy jakiegos plywadla kolegi Ja sam dzialam dalej. Przybyly juz wszystkie relingi na gornym pokladzie, bomy i ich czesciowe olinowanie na drugiej ramie, pozostale trapy, druga oslona przewodow tankujacych oraz ostatnia juz wysepka na pokladzie. Ta malutka na koncu powstala juz duzo wczesniej ale nie byla opisywana. Widoczna byla juz jednak na paru wczesniejszych fotkach. Obie sa jeszcze do malych poprawek. Same detale wydaja mi sie przeskalowane. Trudno utrzymac odpowiednie odleglosci co sprawia, ze nie do konca wyglada to tak jak na fotkach orginalu. Relingi sprawiaja wrazenie wielgasnego plotu. Winny jest tutaj chyba ich kolor. W szarej wersji na innych modelach tak sie nie prezentuja. Szczesliwy jestem, ze postanowilem uzyc 3-ek zamiast 4-ek. Dopiero bylyby ploty

Koniec gadania - trzy fotki pokladu

14e9c4d7a72c32fe.jpg

fb7683d856a57725.jpg

3ea7ae52716b9220.jpg

oraz jak zwykle jedna calosci ( anteny na pierwszej ramie poodpadaly w czasie prac ale w calosci i czekaja na montaz w pozniejszym etapie budowy )

07dcd2711fb65d97.jpg

cdn.

Edited by Guest

Okonku co tu dużo mówić. Każdy model, który wychodzi spod twoich rąk wygląda rewelacyjnie. Z tym jest dokładnie tak samo Nic dodać nic ująć

Pozdrawiam

druga oslona przewodow tankujacych

w oryginale jest jeszcze jakaś rama przy każdym, będzie?

jak zwykle jestem pełen podziwu

Jędrek