Jump to content
Kawior_2004

WILLYS MB w skali 1:72 ( Italeri 7506 )

Recommended Posts

WITAM !

Zaczynam budowę Willys'a MB z zestawu Italeri No. 7506 w skali 1:72. Temat mi nie obcy bo od 2005 roku ''lepię'' Willys'y MB i ich modyfikacje w skali 1:35 oparte na zestawach Tamiya No. 35217. Brak czasu ( i lenistwo ) spowodowało, że miałem 3 lata przerwy ale wracam. Na rozgrzewkę - i dla odmiany - to samo ale w skali 1:72. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zestaw wybrałem kierując się proporcjami ( nigdy nie byłem purystą rwącym szaty o milimetry różnic wymiarowych ). Po bliższych oględzinach widzę, że:

1. Sklejania to zbyt wiele nie będzie ( całe 11 części ) jednak bryła ładna i jak na tą skalę bardzo szczegółowa - odlane zapinki maski, uchwyty na bokach kadłuba, łopata i kilof, dźwignie biegów i reduktora.

2. Jakość materiału i odlewu bardzo dobra - wytnie się łatwo a połączenia z ramką dadzą się łatwo obrobić.

3. Duży plus za rozłożony dach ( brak stelaża da się naprawić ) - wg mojej wiedzy w tej skali występuje tylko w tym zestawie.

4. Proporcje O.K. - po złożeniu ''na sucho'', można się czepiać zbyt małego rozstawu kół, ale to da się łatwo poprawić.

5. W porównaniu z Academy to niebo i ziemia; ładnie zaznaczone światła i kierunki, ładne proporcje ramy szyby i charakterystycznie wystająca przed atrapę maska silnika - inne zestawy skalę 1:72 jedynie udają bo ''na oko'' blizej im do 1:76

5. Do poprawki lub dodania: światła na przednich błotnikach i ich osłony, lusterko, w/w stelaż dachu ( złożony lub rozłożony ) i w/w rozstaw kół.

Ogólnie jestem zadowolony tym bardziej, że za 32 zł. modele są dwa. Ocena na starcie - 5.

Założenia: ładnie i zgodnie z prawdą historyczną ( dokumentacja zdjęciowa na etapie kompletowania ) ale bez aptekarstwa jeśli idzie o mega szczegóły, malowanie - zgodnie z moimi głównymi zainteresowaniami czyli PSZ - nr 1 w barwach 1 DPanc. ( Humbrol 155 ), nr 2 w barwach II K.P. ( Humbrol 93 ). Nie wykluczam kontynuacji tego tematu rzeki w tej skali. Zdjęcia dam po zakończeniu budowy ( może się trochę zejść - praca, dwoje dzieci i ... lenistwo ) bo nie bardzo jest co fotografować w trakcie.

Jeżeli koś z Was już budował ten zestaw chetnie poznam opinię i doświadczenia. POZDRAWIAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 1. - Cześć Kawior Z zainteresowaniem będę przypatrywał się Twoim pracom

Zdjęcia dam po zakończeniu budowy

Hmm... Ostatnio przerabiałem podobną relację z sąsiednim forum - jedenz Kolegów wrzucił od razu fotki inboxa, przymiarek, lepienia i malowania Willysa po czym wyszły błędy merytoryczne, które trzeba byłoa poprawić w stanie niemal gotowym Nie mówię, że Ty je popełnisz ale może daj wcześniej fotki - z chęcią, przynajmniej ja, będę oglądał. Prace nad moim Willys'em znajdziesz na tym forum ale też i na moim blogu [link w podpise ]

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.