Skocz do zawartości

T-60 czyli projekt świąteczny.


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tak sobie przedwczoraj siadłem do biurka i wziąłem pod nóż model Aeroplastu. Sam w sobie ma tyle części, że jest do złożenie w 2 godzinki, ja jednak postanowiłem się pobawić... Foremki aluminiowe Jana Niezbędnego+igła lekarska+troszkę fototrawionek z jakiegoś teciaka Dragona+km DT z AFV Club+odrobinka inwencji twórczej. Oto efekt:

P1100618.jpg

P1100613.jpg

P1100614.jpg

P1100615.jpg

P1100616.jpg

Model stanie na jakiejś malusiej podstawce, zrzucony do rowu, opuszczony, wśród odradzającej się po zimie rosyjskiej przyrody. Ot, radziecki tank uszkodzony zimą, który przestał w jednym miejscu kilka miesięcy. Malowanie zielone, plus resztki białego kamulfażu - wprawka przed T-34.

Czy ktoś móglby mi poleci jakiś dobry patent na zmęczone zimowe kamo? Na lakier do włosów? czy może coś innego będzie lepsze?

 

Zaraz zabiorę się za ostateczne poprawki i model idzie pod podkład. Poszukam też gąsienic ogniwkowych Techmodu i jak się uda, to może będę mógł jeszcze jeden model durzucić do podsumowania 2010.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam też gąsienic ogniwkowych Techmodu

 

Z tym możesz mieć mały kłopot. Nie są już od jakiegoś czasu produkowane :-( . Ja ostatnio skanibalizowałem T-70 dla gąsienic do T-60. Zawsze to taniej niż Friulki hi hi hi. Mam jeszcze jeden T-60 z Aeroplastu z dodatkowym opancerzeniem fototrawionym. Generalnie jest to bardzo tani model ale z dużym potencjałem. Czekam na efekty Twojej pracy. Acha i ta kratka obok wieży powinna wyglądać mniej więcej tak :

 

http://legion-afv.narod.ru/USSR/Light-USSR/T-60_Parola/T-60_Parola_042.JPG

http://legion-afv.narod.ru/USSR/Light-USSR/T-60_Parola/T-60_Parola_045.JPG

http://serkoff.narod.ru/photo576.jpg

http://serkoff.narod.ru/t-60-k017.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię ten model. Pierwszy raz dostałem go w podstawówce na mikołajki.

 

Zimowy kamuflaż możesz oczywiście wykonać metodą z wykorzystaniem lakieru do włosów. Dla mnie jednak w tym przypadku technika ta daje pewien niedosyt. Bowiem uzyskany efekt jest można by rzecz 0-1. Albo biało albo zielono. Farba używana do zimowego maskowania jak i wapno były łatwo zmywalne. Krycie raczej też było różnorodne. Farba mogła odpryskiwać, mogła się ścierać, zmywać w skutek kontaktu z wodą z opadów itd. Do tego raczej nie nanoszono jej pistoletem w warsztacie. Moim zdaniem zimowy kamuflaż powinien nosić bardzo różnorodne znamiona zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł za linki, ale model jest typowo świąteczny, dla odpoczynku, dlatego kratkę wykonałem tak bardziej na wzór tego co na fotorawionce do T-60 daje rpm, ale tez nie do końca. Trzeba by sporo rzeczy poprawić żeby zrobić z tego prawdziwego T-60. Gdyby kogoś interesowało:

- inne koła napędowe i gąsienice

- śruby w okolicach wizjera, jarzma..

- inny kątownik przed wizjerem kierowcy,

- trochę inne wloty powietrza, z siatką taką jak na zdjęciach, a nie z samymi żaluzjami/ew. z osłonami blaszanymi.

- dorobić trochę spawów,

- lekko przerobić jarzmo,

- i jeszcze pewnie kilka innych rzeczy.

Także większośc błędów merytorycznych tego modelu znam, ale chcę się przy nim po prostu trochę pobawić... może kiedyś przyjdzie czas na prawdziwego T-60. Na razie z nosem w zdjęciach i książkach(ale też bez przesady!) siedzę przy T-34. Tutaj się bawię.

 

Zimowy kamuflaż możesz oczywiście wykonać metodą z wykorzystaniem lakieru do włosów. Dla mnie jednak w tym przypadku technika ta daje pewien niedosyt. Bowiem uzyskany efekt jest można by rzecz 0-1. Albo biało albo zielono. Farba używana do zimowego maskowania jak i wapno były łatwo zmywalne. Krycie raczej też było różnorodne. Farba mogła odpryskiwać, mogła się ścierać, zmywać w skutek kontaktu z wodą z opadów itd. Do tego raczej nie nanoszono jej pistoletem w warsztacie. Moim zdaniem zimowy kamuflaż powinien nosić bardzo różnorodne znamiona zużycia.

Krótko mówiąc będziemy kombnować, mieszać techniki i bawić się. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.

 

Mam jedno pytanko- miałeś w swoim egzemplarzu gratisowy klej? Bo w moim pudełku pomimo naklejki oznajmiającej, że takowy powinien być dodany gratis to żadnego kleju tam nie było... czuję się oszukany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.