Skocz do zawartości

Polska ZSU-23-4 Szyłka - Dragon 1:35


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wreszcie udało skończyć mi się polską Szyłkę. Model powstawał w sumie kilka miesięcy, jednak przeleżał większość czasu w oczekiwaniu na kalki. Malowany jak zawsze tymi samymi farbami Humbrola (jak cała kolekcja WP), oczywiście wyłącznie pędzlami. W ten sam sposób lakierowałem itd.

 

W zasadzie model miał być treningowy, gdzie chciałem wypróbować olejnego washa. Do tej pory bawiłem się akrylowym, więc sami oceńcie jak wyszło moje pierwsze podejście do zagadnienia.

 

Niemniej jednak kilka rzeczy postanowiłem dorobić we własnym zakresie, dodałem:

-przednie i tylne chlapacze,

-wykonałem oznaczenia priorytetu drogowego,

-kalkomanie w zasadzie własnego pomysłu (tutaj podziękowania dla Sławomira P. ze starego PWM - )

-dodałem łańcuszki za przedziałem silnikowym,

-z tyłu umieściłem belkę, której w zestawie brakowało,

-dorobiłem linki i "pokrywki" działek,

-wykonałem od podstaw lampę przy włazie na wieży.

 

Przy okazji podziękowania dla Tomka Mroczkowskiego za walkarounda polskiej Szyłki.

 

Wygląda to tak jak poniżej. W zasadzie jestem zadowolony z efektu końcowego, tym bardziej, że jak zwykle na zdjęciach wyszło przeciętnie (może pokuszę się jeszcze o zdjęcia w sztucznym świetle, ale chyba nie ma potrzeby; model lekko przykurzył się przed zdjęciami, stąd pyłki na farbie).

 

DSC09482.jpg

DSC09455.jpg

DSC09480.jpg

DSC09469.jpg

DSC09468.jpg

DSC09463.jpg

DSC09462.jpg

DSC09460.jpg

DSC09461.jpg

DSC09459.jpg

DSC09458.jpg

DSC09456.jpg

DSC09454.jpg

DSC09477.jpg

DSC09473.jpg

DSC09472.jpg

DSC09470.jpg

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, cieszę się że moje zdjęcia inspirują (taki miały cel), po drugie cieszę się że są tu Czerwone Gryfy z 9 BKPanc. I po trzecie to gratuluje superanckiego modelu! Nie przesadzony z kurzniem, bardzo ładnie pomalowany, pomijam kolory ale mniejsza z tym... Trochę szkoda że lufy nie rozwiercone, ale to da się naprawić. Jeszcze raz gratuluje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobiłem linki i "pokrywki" działek

Panowie, czytacie czasem tekst, czy ograniczacie się tylko do obrazków? 2/3 wpisów: "nawierć lufy"

 

Zderzak - bardzo mi się Szyłka podoba Na drugi raz nie bierz jako treningowy takiego modelu. Masz szczęście, że się udało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobiłem linki i "pokrywki" działek

Panowie, czytacie czasem tekst, czy ograniczacie się tylko do obrazków? 2/3 wpisów: "nawierć lufy"

 

Zderzak - bardzo mi się Szyłka podoba Na drugi raz nie bierz jako treningowy takiego modelu. Masz szczęście, że się udało

Dlatego że to się rzuca w oczy, a tekst czytamy. Przynajmniej ja czytam. Żeby było pierdylion dodatków to niestety takie coś psuje wizerunek całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się panowie, że się podoba Malowałem tak jak zawsze Humbrolami 30, 33, 70 jeśli dobrze pamiętam. Czasami używam zamiast 70 numer 113, te brązowe kolory są bardzo podobne.

 

Chciałbym się obronić jednak przed krytyką na temat działek. Przypatrzcie się modelowi, do końca działek dochodzą takie drobne druciki. W rzeczywistości wygląda to tak, raczej nawiercać nie ma czego. W sumie można było to zrobić otwarte, ale nie mam tymczasowo odpowiedniego sprzętu.

 

P9170201.jpg

184e8f4e6be2c9166e6db0d44404d723.jpg

08_05.jpg

 

Ludków i podstawki raczej nie będzie. Pierwszych nie za bardzo umiem malować, na drugie mam zbyt mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trafiłes kolego z tym modelem w samą dziesiątkę.

Właśnie wylądował pod moją choinką i lada dzień pojawi sie na stole montażowym.Nadal jednak nie jestem pewien w którym malowaniu go zrobię.Myslałem o takim jak Twoje ..a teraz zastanawiam sie nad zielonym.

Co nie oznacza że ten mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.