Jump to content
stroju

ShkH Dana , Hobby Boss 1:35

Recommended Posts

Zakupy041.jpg

No i nie wytrzymałem i rozgrzebałem...

Postanowiłem jednak założyć warsztat na forum, nie mogłem nie być pierwszy.

Na razie gotowe jest działo:

Dana003.jpg

Malowanko będzie oczywiście któreś z moich kaleczek

th_kalki.jpg

c.d.n.

no zastanawiałem się kiedy ktoś zabierze cie za to dziwadło:) siadam i kibicuje

Edited by Guest

Haha, nie wytrzymał, nie wytrzymał...

Oglądam i notuje oczywiście.

Powodzenia!

Oglądałem dziś Danuśkę w sklepie (157zł), zastanawiałem się kto pierwszy wyskoczy z warsztatem... głupio się zastanawiałem. No dobra, teraz masz trudne zadanie, każda następna będzie porównywana do Twojej... Powodzenia! Choć o to jestem spokojny,

Ty nie wytrzymałeś i zacząłeś sklejać.

A ja chyba nie wytrzymam i przestanę odkładać na lustrzankę i też sobie kupię Danusię.

A i jedno pytanko czemu nie założyłeś warsztatu w I&A?

Powodzenia.

Dzięki za słowa otuchy, oby mi wyszło tak dobrze jak to:

viewtopic.php?t=25007

Idąc dalej.

Skleiłem przybudówki wieży, przykleję je chyba po malowaniu zielonym:

Dana004.jpg

Dana005.jpg

I zabrałem się za podwozie, ramy też nie będę przyklejał do 'placka podłogowego', ułatwi to malowanie jej na czarno:

Dana006.jpg

..grunt to dobry plan. Sądząc po twoich wcześniejszych pracach na pewno będzie co podziwiać.

Korzystając z tematu zapytam się, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć, czy ktoś zna oznaczenie głównego uzbrojenia w Danie i amunicji?

Ja nie znam...

Podwozie zlepione, czas spać...

Dana007.jpg

Dana008.jpg

Pilnie podglądam, moja Dana też czeka się na montaż.

Masz jakieś plany, dokumentację?

Szczególnie przydałoby się coś o podwoziu.

Z ilości części, wynika, że model jest bardzo atrakcyjny.

Ja bym jednak poczekał, gdy sąsiedzi z południa wypuszczą jakieś drobne blaszki do Dany. Firma HB zrobiła Czechom fajny prezent.

Masz jakieś plany, dokumentację?

Nie, tylko trochę zdjęć z netu, nie gromadzę specjalnie dokumentacji.

Ale może ktoś ma zdjęcia silnika Tatry 813 Kolos na której zmodyfikowanym podwoziu jest Dana?

Dla mnie model ma wystarczającą ilość detali, smęcić mogę tylko na to że nie zrobili wnętrza wieży, ale to pewnie by podniosło cenę, jak ktoś jest ambitny to może zrobić coś od podstaw, wszystkie włazy można otworzyć.

Niedziela jest dla mnie dniem roboczym więc czasu nie miałem tak dużo i postępy nie są spektakularne...

Nasadziłem oponki na felgi by mieć odpowiednią wysokość i dłubałem dalej kadłub:

Dana011.jpg

Dana010.jpg

Przy przymiarkach już to jakoś zaczyna wyglądać.

Dana012.jpg

A no i jeszcze: Ma ktoś zdjęcia wnętrza kabiny kierowcy w naszych Dnach, co tam nasi dodali za sprzęty, bo widziałem na jednym zdjęciu jakiś monitor, pewnie systemu celowniczego.... ?

Wciąż bije się z myślami czy nie zrobić tego od podstaw, choć widać nie będzie za dużo.

Ręki sobie nie dam obciąc, ale prawdopodobnie mówisz o terminalach WB Electronics (montowane przede wszystkim w Langustach, ale o ile pamiętam miały być montowane na wszystkich modernizowanych pojazdach artyleryjskich).

1290721176_d%20topaz2.JPG

http://www.wb.com.pl/pl/produkty/komputery/seria_dd/

na stronie producenta są szczegółowe rysunki, więc jesli to to, czego szukasz, to na pewno się przydadzą.

Po prawej i w środku terminal interkomu Fonet (też jest opisany na stronie WB Electronics) a to po lewej to pewnie jakiś komputer czy coś. Wcale bym się nie dziwił, jakby producent był ten sam.

Dokończyłem budowę tylnej części, czy zrobić otwarty przedział silnikowy jeszcze nie podjąłem decyzji bo nie mam żadnego zdjęcia oryginału, poza jednym zdjęciem silnika z Tatry kolos...

Dana013.jpg

Część tyłu jest złożona osobno i można odłączyć na czas malowania podwozia, tak samo podłoga:

Dana014.jpg

Oj coś czuję że genialnie się to będzie prezentowało. Fajnie sobie to wszystko układasz, cały etap budowy. Ja jak czasami się wezmę za sklejanie to nawet nie wiem kiedy a już coś za dużo przykleiłem i potem się męczę przy malowaniu .

Fajnie by było zrobić zdjęcie tego gigancika przy jakimś innym modelu, czołgu albo czegoś. Tak dla porównania

Będę tu podziwiał budowę. Przyznam szczerze że troszkę ci zazdroszczę takiego modeliku, chwilowo cierpię na brak aktywów, ale może za niedługo....

pozdrawiam

Heh, jak się ponad 10 lat klei te plastiki to już się wypracowuje własne postępowanie, producent nie zawsze podaje najsłuszniejszą kolejność budowy.

Małe porównanie:

Dana015.jpg

Święta prawda ;D Spoko model, niecodzienny miły widok czegoś różnego od kanonu/tradycji konstrukcji obowiązkowych

Wiadomo, że fajnie.

Jakimi kolorkami będziesz malował? Pytam, bo zamierzam wrócić do modelarstwa po przerwie i pierwszy na warsztacie będzie Kub w polskim malowanku

A nie wiem jeszcze, ale pewnie będę coś na oko mieszał z Gunze i bawił sie w cieniowanie, na razie o tym nie myślę.