Jump to content
stroju

ShkH Dana , Hobby Boss 1:35

Recommended Posts

Ja tylko żartuję.

Ale i tak moralna odpowiedzialność za ten błąd ponosi 1 MBA.

Dla mnie też nie ma znaczenia ale mogliśmy to zrobić lepiej, kto wie, może przy następnych jakiś naszych kalkach dorzucę takie odwrócone, bo faktycznie co niektóre tak mają.

Przed lakierami zrobiłem washa i lekko przetarłem model olejną bielą tytanową, do mieszanek rozjaśniających użyłem farb gunze a ostatnia warstwa czystego lakieru matowego to była pactra:

Brzegi łat pomalowałem lakierem matowym z dodatkiem piaskowego i białego, wcześniej bardziej rozrzedzoną odmianą tej mieszanki pomalowałem środki łat.

Zwróciłem uwagę na to jak byłem na święcie WP w zeszłym roku, był wystawiony rosomak i własnie brzegi łat były silnie jaśniejsze, musiałem to gdzieś wypróbować, szczególnie że u mnie wyszły dość ciemnie brzegi w stosunku do środka.

Efekt dość ciekawy...

Dana48.jpg

Dana49.jpg

Dana50.jpg

Dana51.jpg

Stroju jesteś pewny, że chcesz zostawić te białe obwódki? Jak dla mnie to wygląda jak pozostałości po maskowaniu przeterminowanym bluetackiem.

Ja ujmę to inaczej, nie da się już z tym nic zrobić. ;p

Może chociaż jakiś delikatnie przyciemniający całość filtr ?

Szkoda modelu ...

Jak dla mnie to jest jak na razie perfekcyjnie, te białe obwódki są świetne jak również ten wash.

Wam to na serio się nie podoba? Może dlatego że zdjęcia są trochę inne niż na żywo to wygląda.

Według mnie jest fajnie, a przynajmniej lepiej niż było jak miało ciemne obwódki, wykończenie malowania, i nie ma tu nic z 'prób ocalenia honoru'.

Po prostu nie zdają sobie sprawy że ja się nigdy nie mylę.

Witam

Tak patrze i patrze i mysle ze byloby lepiej bez tych bialek obwodek,gdybys uzyl bialej z dodatkiem bazowego tak zeby wszystko bylo mniej wiecej w tej samej tonacji to byloby lepiej.

Bardzo fajnie wyszlo cieniowanie, szczegolnie bardzo mi sie podoba cieniowanie brazowych latek.

Wash fajnie wszystko podkresla.

Witam!

Mam podobne zdanie jak m.in. adamkijak - te "obwódki" wyglądają jak dodatkowy kolor, a nie - tylko rozjaśnione brzegi łat kamuflażu..

No, ale poczekam do końca.

Pozdrawiam!

Przemek Klimala

Według mnie stroju wcale nie przesadził. Sam się kiedyś zastanawiałem jakby taki efekt wyglądał na modelu przy okazji natrafienia na zdjęcie Abramsa:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/53/US_Army_M1A1_Abrams_main_battle_tank.jpg

tez sie kiedys na takim Abramsem zastanawialem, o ile dobrze wykombinowalem to takie zjawisko wystepowalo na pojazdach uzywanych w pustynnych warunkach, gdzie kurz/piasek zbieral sie na krawedzi plam kamuflazu.

Roznica w grubosci powloki malarskiej (plamy czarne i brazowe byly nakladane na na kolor bazowy pedzlem ) powodowala wystepowanie takiej krawedzi gdzie ten pyl mogl sie zatrzymac.

Mi sie osobiscie wydaje ze zeby w miare realistycznie efekt rozjasnienia krawedzi otrzymac trzeba by cieniowac odwrotnie tzn, srodek "plam raczej zostawic ciemniejszy ,a nie rozjasniac.

Pamiętajcie że po kolejnych zabiegach to będzie mniej widoczne...

No doszły pigmenty, na żywo to trochę bardziej przykurzone jest:

Dana52.jpg

Dana53.jpg

Dana54.jpg

Dana55.jpg

Dana56.jpg

Może jeszcze trochę przypudruje bardziej tu i ówdzie.

Jest zaj*******! W ogóle przód , świetnie to wygląda, nie ma co jedziesz dalej.

Jest świetnie ,pigmenty dodały smaku ,jasne obwódki nie przeszkadzają Oj korci aby zakupić Danisuę...

Stroju, Lady Gaga w Twoim wykonaniu wyglada super!!!!! Lepsza od ory - ginalu (mam na mysli osobe ukrywajaca sie pod tym imie - niem)A tak na powaznie,model jest superowy,wielu chciaialoby go miec u siebie,na swojej polce,ale boja sie przyznac .Wiec trzymaj tak dalej i dokoncz Wasc ,wstydu oszczedz

9 .Na ostatniej wystawie w Bytomiu widzialem modele prezentowane na roznych forach modelarskicbh

Stroju Jak zwykle pokazałeś klasę, a ja jak zwykle jestem pod wrażeniem!

Co do tego rozjaśnienia konturów to uważam że super to wygląda choć chyba w niektórych miejscach przesadziłeś (np. brązowa z prawej strony wieży) Dlatego daje temu modelowi ocenę 6 na 6 ale bez wyróżnienia ;P

choć chyba w niektórych miejscach przesadziłeś (np. brązowa z prawej strony wieży)

Ja bym to raczej zwalił na niekorzystny rozkład światła na zdjęciu ;p

Ale do rzeczy, ogłaszam że będzie podstawka, peter ją wymęczył, w związku z tym pomyślałem też o figurce, leżała sobie w szufladzie od dłuższego czasu, wczoraj się spiąłem i ją pomalowałem, kolory dobierane na podstawie zdjęć, w rękach będzie trzymał PKM.

Produkcji toro model, nawet nieźle mi wyszła, choć do mistrzostwa droga daleka (na fotkach wygląda jakby nosa nie miał, ale zastrzegam że na żywo go dobrze widać):

Dana57.jpg

Dana59.jpgDana58.jpg

Słitaśnie Tak nawiązując jeszcze do tych białych obwódek, wg. mnie nie powinny one zamazywać granicy między kolorami. Mogłeś najpierw je namalować, a potem plamy dać.

peter ją wymęczył

Jakby nie ja to byś dalej kleił modele klejem do papieru bez malowania :P