Jump to content
Wymysł

Samoloty pasażerskie o polskich imionach

Recommended Posts

Cześć!

Czy znacie jakieś przypadki samolotów niepolskich przewoźników, które dostały polskie imiona?

Ja znam takie:

- KLM DC-9 PH-DNV "Warschau/Warszawa", "City of Warsaw"

- Pan Am B737 N63AF "Clipper Poland"

- Mexicana B757 N762MX "S.S.Juan Pablo II"

Były inne?

Dash BA Łowickie Wycinanki

tych było więcej niż tylko Dash 8 (G-BRYW), na pewno:

B747-436 (G-BLNT),

B737-436 (G-DCOF),

B757-236 (G-BPED)

DC-10-30 KLM (PH-DTC) Frederic Francois Chopin

DC-10-30 KLM (PH-DTC) Frederic Francois Chopin

Ooo! DRAWDecal ma nawet kalki na niego (m.in.) http://www.drawdecal.com/store/index.php?dispatch=products.view&product_id=30477

tych było więcej niż tylko Dash 8 (G-BRYW), na pewno:

B747-436 (G-BLNT),

B737-436 (G-DCOF),

B757-236 (G-BPED)

A także ERJ145 G-EMBC

F-Decal ma do B737-436 (G-DCOF). Teraz zdaje się są dwie wersje na arkuszu Kogutki Łowickie i Kwiatki Łowickie. Pierwotnie była tylko pierwsza ale jak podesłałem gościowi zdjęcie tej maszyny na którym wyraźnie widać napis Kwiatki Łowickie to zrobił mały update i dostałem kalkomanię z dodatkową nazwą na arkuszu. Myślę, że taką teraz już sprzedaje.

KLM DC-9 PH-DNV "Warszawa", "City of Warsaw" również znajdziesz w ofercie F-Decal w zestawie do DC-9 KLM, mam tą kalkomanię i nawet DC-9 na warsztacie pod nią, latał w starym (z pasami na ogonie) i nowym malowaniu, wybrałem tą pierwszą wersję

KLM DC-9 PH-DNV "Warszawa", "City of Warsaw" również znajdziesz w ofercie F-Decal w zestawie do DC-9 KLM, mam tą kalkomanię i nawet DC-9 na warsztacie pod nią, latał w starym (z pasami na ogonie) i nowym malowaniu, wybrałem tą pierwszą wersję

Też mam ten model w planach na nieokreśloną przyszłość. Zwłaszcza, że na uroczystość nadania imienia w 1969 przyprowadzili go do Warszawy polscy piloci tego przewoźnika - Jan Bartelski i Zdzisław Zajfert.

KLM przewodzi stawce

MD-11 PH-KCC to Marie Curie.