Skocz do zawartości

Rollce-Royce Phantom II - 1/24 Italeri ( Mój pierwszy )


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu jako bertsdej gift dostałem ten oto samochód, powiem otwarcie to nie jest zupełnie moja działka. Gdyby nie był to prezent zapewne poszedłby na popularnym polskim portalu aukcyjnym, stało się jednak inaczej.

 

 

Do budowy przystąpiłem z dość dużą dozą ostrożności, niemniej jednak jak na razie składa się jak przysłowiowe klocki Lego, szpachla poszła tylko w kilku miejscach, a i to w miejscach praktycznie niewidocznych.

 

Zastanawiam się co do kolorów, "Star of India" jest dość ładna, ale mi bardziej podszedłby jakiś gangster ( btw. czy przypadkiem w "Mafii" nie było tego typu, tylko inaczej nazwanego ?)

 

Na szczęście na internecie jest troszkę o tym pojeździe więc problemu z niektórymi elementami nie będzie :

 

Rama oryginału:

800px-Phantom2frame.jpg

 

A tutaj nieudolne moje próby w tym temacie ( jest to mój pierwszy model malowany przy użyciu aerografu więc pewnie sporo skopałem. )

 

efa6218d0c2266cam.jpg

70d9aec8579db7dam.jpg

697cba4140e5b7e1m.jpg

 

Wszystkie części wstępnie obrobione:

dd26d3b269ee704am.jpg

 

4d467a3f34289f33m.jpg

be01b5c65047788em.jpg

be01b5c65047788em.jpg

79c342ae557eb8fdm.jpg

0a8efd8e9d706706m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mafii nie było Rolls-Royce'ów, najwyżej były Cadillacki i Silver Arrow

 

Patrząc n a oryginalną ramę, to przypomina ona bardziej taką od trucka niż od samochodu. Ależ ten Rolls musiał być ciężki, wielki i luksusowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mafii nie było Rolls-Royce'ów, najwyżej były Cadillacki i Silver Arrow Smile

Dokładnie musiałeś go pomylić z Cadillackiem V16 Phanteon.

Mimo wszystko moża by go zrobićna samochód jakiegoś gangstera, czarny lakier, w środku thompson, miało by to klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mafii nie było Rolls-Royce'ów, najwyżej były Cadillacki i Silver Arrow Smile

Dokładnie musiałeś go pomylić z Cadillackiem V16 Phanteon.

Mimo wszystko moża by go zrobićna samochód jakiegoś gangstera, czarny lakier, w środku thompson, miało by to klimat

 

Dzięki za wyjaśnienie, myślałem czy przypadkiem marka Lassitter w grze ( bądź jakoś tak się nazywały ) to nie były rollce.

Z tej marki to najlepszy był Phaeton bodajże , ten biały kabrio z dziwną karoserią, co bez problemu jechało się nim ze 180. W ogóle to była pro gierka.

 

M1928 będzie i dzięki za podpowiedź. Na rynku w 24 chyba nikt go nie robi, więc go sobie wystrugam. Dokumentacji jest pod dostatkiem a i skala mała więc wszystko będzie duże tzn. na moje paluchy

 

Tutaj mam pytanie, niektóre elementy wnętrza ( tablica rozdzielcza ) chcę zrobić tak aby kolorem i fakturą przypominały polerowane drewno Jak coś takiego można zrobić oprócz malowania? Kiedyś w Martoli widziałem coś podobnego jako arkusz kalki. Nadało by się coś takiego?

 

Znalazłem:

http://www.martola.com.pl/pl1563/produkty34595/wood_grain_dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.